1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

[СДК] Сакам да кажам...[Стара тема]

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Wild.Child, 26 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Butterfly77

    Butterfly77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    77
    СКД дека се нервирам ! :swear:
    Ги имам прашањата за утрешниот тест,а не ги знам одговорите,е ајде де !
     
  2. mamita

    mamita Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    СДК дека научив колку злобни мисли можело да има едно човечко срце.А,да ми кажеше некој немаше да му верувам.
     
    На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    СДК дека 2 саати учев анатомија ... и сега ми казаа дека уствари имаме испрачување и латински и Физиологија :swear:
    И сваќам дека ке пукнам зато што латински нишо не разбирам а професорот таков си е ако не знајш 1 одма ! :worried:
     
  4. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    СДК Се што се сака,се се може...Тој што сака наоѓа начин, а тој што не сака наоѓа изговор!
    Епа јас имам начин да се оствари,а не причини да не се оствари тоа што го сакам.Се надевам да успее :)

    И СДК2 Еве конечно и јас да пишам во новата тема,ај со убаво нека ни тргни :)
     
    На Miss.Ricci, TeddyGrey и Serafima им се допаѓа ова.
  5. Lordi

    Lordi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    7
    СДК дека штоубаво си ја поминав неделата лежејќи во топлиот кревет бидејќи бев болна и од утре пак на школо.. :@ ич не ми се оди,ама ајде де.. :swear:
     
  6. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    СДК дека денес направив чекор нанапред. Мечка страв-мене не страв. Морам да почнам да грабам похрабро, трте-мрте и ми лета времето. Мислам дека ја најдов формулата за успех- оди таму кај што ти е страв и никогаш не вели не. Скоро никогаш. :lol: . Феминки мои чекам повик за работа, не е нешто голема или незнам каква, ама доволна да ме мрдни од каучов. Време е да почнам да се навикнувам на промени кои отсекогаш ме плашеле. Држете ми среќа. :*
     
  7. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Ѕвездички, бубамари, штркови и самовили. Ми се смачи да чекам. До кај бидна со желбата бреееј??????


    [​IMG]
     
  8. mops

    mops Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    119
    нека дојде 1 да земам плата што се неможе се неможе без пари :@
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    СДК ... Не е страшно да изгубиш некој за кој си мислел дека не можеш да живееш без него!Многу пострашно е да го добиеш повторно и да сфатиш дека повеќе не ти треба!
     
    На Lady-Cha и manja666 им се допаѓа ова.
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Еее, ми текнува кога се зачленив на форумот првата тема СДК имаше негде околу 200-300 страни и ги читав сите, па дури тогаш почнав да пишувам и јас во неа. Мило ми е што денеска имам само 10тина страни за читање :lol:

    Убав ден... денес ми е слава, цел ден растрчана по дома, спремање ова она.
    Среќна сум, си добив и награда, замарав со лајкови, сеа очекувам неколку членки да ме пооговараат во темана „Молење за лајк на фб„ :lol: ама ако... битно добив некоја награда прв пат у животов :D

    Да ве почастам малце меФце :)
     

    Прикачени фајлови:

    На mysterious, Theodora, bittersweet и 11 други им се допаѓа ова.
  11. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    СДК не ми е јасно зошто има уште една СДК? :^) овие мислења ке се префрлат таму после, или ке си останат тука.. таму веке не треба да се пишува или што.. не ми е јасно.. :?:

    И СДК браво, у последен момент им текна на сите професори тестови да ни акнат така? Идната недела тест до тест..браво, свака им част!! :@
    јес да ова е малце за во испукајте се темата али ајт :lol:
     
  12. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Овие денови некако ми беа чудни. Прво имав огромна енергија, едвај спиев и пак наспана бев, расположена за разговор, дома не се прибрав и еве денес готово веќе не можам, папсав. Вечер требаше да излегувам, а сега му ја мислам да си се завиткам во ќебе и да си читам некое книжуле. Ми треба одмор од луѓе, проблеми, викотници. :yawn:

    И Сдк многу почнав да заборавам, се занесувам со некое друго нешто и сосема заборавам на првото. Излегов за да појдам до библиотека, успат заминав со другарка ми на кафе, од таму кај еден другар и заборавив замислете на библиотека да појдам. Бог да чува.. :x

    И СДК, заборавив што требаше да кажам...... :wasntme:
     
  13. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    УАУ! Конечно еден ден без нервози, убаво поминат... :)
    И нека е проклет видот мој расипан бидејки поради него осудена сум на седење во прва или евентуално во краен случај, втора клупа. :geek:
    Ахх таа последна. Таму е рајот за секого!
    За се, во секоја смисла!
    Набљудуваш, слушаш и гледаш се, тоа е совршеното место за мене. ;)
    И џабе се замарав вчера со географијата, тестот боза од кај Ајруш! :D
    Бидете ми добри, поздравени од мене и среќни! :*
     
  14. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Што убаво попладне. Баш е есенско и.. убаво! Ни топло, ни ладно, не врне, малце тмурно, малце сонценце. Овој период од денот ми е ПРЕомилен. Нема поубав.
     
    На Rozich, Serafima, Chocoholic и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    СДК сега од Пирамида разбрав дека чичко Стоилко ќе го нема :( Зошто ?
    Па тоа е една од ретките работи поради која го сакам Скопје. Моментите таму се битни, храната и не толку. Спомени...Еднаш ме покака врапче ехеее ќеф си направив, а штотуку го зедов хамбургерот од кај чичко Стоилко, па се враќав по салфетки :lol:
    Чичко Стоилко, мирисот на печени костени на сите страни дури си шеткаш без да размислуваш за било што, па и кога размислуваш за големи проблеми, кејот...За мене тоа е Скопје, тоа се малкуте моменти кои ме тераат да се вратам таму. А сега ќе ги има помалку. :(
    И сакам да и кажам на Лилитка дека не е единствена. Покрај Пирамидка и јас се пријавувам :lol:
    Еве едно дланче ( ама не машко ) ве поздравува :hai:
     
    На Phyramide, Ema.Sk и ludoto19 им се допаѓа ова.
  16. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
  17. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    СДК ќе одам на слава кај другарка ми. Ќе има пиењееее....
    Убаво друштво, убава музика, убаво јадење.... Ќе биде веселоо

    Утре на факултет ќе си пееме :lol: :lol: :lol: Не е важно тоа, важно е што убаво ќе си поминеме и на се ќе заборавиме
     
  18. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Како што јас разбрав, темава е да се почне од почеток, оти во претходната има многу страни, и ако бараш нешто, малку е тешко... И да сакаш да пишуваш таму, неможеш, заклучена е. :lol: Ама ова е истата тема, секако..

    И до сега учев, од 4 седнав до сега, па правам пауза, и од 7 ќе почнам па се‘ до 10. :( Ќе пукнам! Што побргу нека помине утре, и следните две недели! Од викендот нема да видам ништо, само книги, тетратки, дефиниции, задачи, формули...

    Пу ј‘зк!
     
  19. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Охоо нова СДК а :) Ај и јас да ја сефтосам :wasntme: Значи СДК:
    Вашето срце подарете му гo кому сакате, но затоа слободата нека остане само ваша ;) :)
    Не ми е ова некоја нова мудрост :!: :D има мноогу вистина во тоа да сакаш накого а притоа да си останеш свој/а :)
     
  20. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    СДК дека една од моите најдобри другарки само што се породи ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ Здраво женско бебе :* НЕКА Е ЖИВА И ЗДРАВА И НАСКОРО И НА МОЈА ГЛАВА :$ :$
     
    На Serafima, LivingGlam, AnaKarenina и 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.