1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СЕПУГС Арсени Јовков (Моша)

Дискусија во 'Образование' започната од A13, 30 август 2013.

 1. A13

  A13 Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Здраво девојки,се надевам бар дека некоја учи тука.. Ме интересира за смерот деловен секретар какви се професорите и дали е тешко,дали сеуште има Сметководство и Статистика? Ви благодарам. :)
   
 2. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.093
  Допаѓања:
  45.739
  Пол:
  Женски
  Не учам тука ама завршив на овој смер, професорите кој како, некои се супер некои не, дали сега е сменет некој не сум запознаена. Во главно не беше ни лесно ама ни ептен тешко, сепак тоа мислам е индивидуално. А сметководство и статистика нема на овој смер, тоа го имаа економските класови :)
   
  На A13 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. peperutka7

  peperutka7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  91
  Воопшто не е тешко јас завршив во Моша само економски техничар професорите се срцки, со малку учење се постигнува голем резултат
   
  На A13 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Deemy

  Deemy Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  7.295
  Пол:
  Женски
  И јас имам завршено тука на овој смер,професорите се супер исто и предметите се интересни и нема ни сметководство,ни статистика дури и математика има само две години во 1ва и 2ра
  Ако нешто друго те интересира слободно прашај :)
   
  На A13 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. A13

  A13 Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Ти благодарам многу,ако можеш накратко да ми кажеш какви се сите професеори од понудените што ги има, и колку бараат во таа смисла
  - ти благодарам <3
   
 6. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Jaс учам во Моша деловен секретар и сега сум трета година. Супер што си отишла правен смер зошто многу е полесно и имаш само 2 години математика. Во глобала сите професори се добри не бараат премногу освен 2-3 кои што сакаат баш се да им кажеш од А до Ш како во книгата ама и тие не се некои престроги туку си бараат знаење. Е сега зависи кои ти се паднале. Има една многу добра професорка Елисавета се вика, предава Устав, а може и Право да ти предава си се мења она а и многу други професори предаваат по 2 предмета, сака знаење и често испрашува. Кај нејзе тестови само на полугодие и на крај, ама не е цел материјал. Може да ти се падне еден Филип по Бизнис, човекот ништо нема да предава на час само се зеза со ученици и дава тестови ама може да се препишува.
  Ајде јас да не претерувам. Ако дозна денес некој од професорите кажи ми ако ми предавале ке ти кажам какви се. :)

  ПС: Кој ти е класен/класна??
   
 7. peperutka7

  peperutka7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  91
  Продавам униформа (маица и џемпер), ако има некој заинтересиран нека ми пише во лична порака.
   
 8. cuki12345

  cuki12345 Нов член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  jas sakam da prasam bidejki mnogu prebaruvam i nikako da najdam,vo arseni jovkov so kolku poeni mozesh da se zapises??? :DD
   
 9. navyforever

  navyforever Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2014
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  587
  Пол:
  Женски
  Во Моша е лесно да влезеш.. Не се битни поените, и да немаш многу поени ќе те стаат таму некаде последна на листа, али тоа баш и не е битна ствар. По мое ја ти кажувам да не се запишуваш таму, пошто сега завршувам државната матура ни е и школото е ужашшш!!..
  Све се дознава за 20 секунди. По мое немој да се запишуваш таму :) Па сеа ти ако сакаш да идеш твое си е...
   
 10. Бфнфнгкф

  Бфнфнгкф Нов член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Ќе може некој да ми каже дали би ме примиле во Арсени Јовков една година поминав многу добар а другите три одличен. Благодарам однапред.
   
 11. Valencia

  Valencia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Ќе те примат и сите години со просек добар да поминеш.
   
 12. Бфнфнгкф

  Бфнфнгкф Нов член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
 13. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  7.826
  Пол:
  Женски
  Znaci sakam da se zapisam sredno mosha i sega sakam za smetkovodstvo i sakav da prasam dali e tesko i koj smer e polesen?
   
 14. Polumaturantite

  Polumaturantite Активен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2022
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  4
  Има ли некој што учи тука, каква е наставата, професорирте, децата, се запишуваат ли многу ученци, ве молам за одговор
   
 15. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.088
  Допаѓања:
  38.325
  Пол:
  Женски
  Во Арсени секогаш имало многу класови и ученици.
  Знаеш, имаш 2 смера, правен и економски.
  На правен првите 2 години имаш математика, на економски сите 4.
  Квалитетот на наставата е опаднат, професорите се секој различен.
  За роа какви се децата, зависи генерациски.
  За жал, Арсени е познат и по насилство. Многу агресија и тепачки.
   
 16. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.093
  Допаѓања:
  45.739
  Пол:
  Женски
  Јас завршив тука, и пак да требаше да се запишам ќе се запишев тука. Класови имаше многу, бевме 12 македонски класа. Од другата страна има уште неколку албански. Јас бев правен смер. Не знам кои професори се сега останати, тогаш беа сите добри. Насилство, тепачки за тие години кога учев јас немаше некои значајни, освен некои безазлезни закачки.
  Мене средношколските денови поминати тука ми беа најубави. :)
   
 17. Polumaturantite

  Polumaturantite Активен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2022
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  4
  Квалитетот на образование каков е.? Се збори дека примале и со двојки и со 30 поени
   
 18. franca

  franca Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  1.537
  Јас завршив во моша, ич не е тешко, кога ќе ми текне дека имаше пред крај на година со 11 единици и пак поминуваа... Буквално, срамота е во моша да се падне година, затоа никој и не паѓа... Нема некој квалитет и да е строго, ако сакаш построго и на некој начин квалитетно средно имаше друго економско заборавив како се вика...
   
 19. Polumaturantite

  Polumaturantite Активен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2022
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  4
  Дечки фала ви многу за информациите, само имавте ли некои проекти во други држави , воннаставни активности, екскурзии, каде?
   
 20. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.093
  Допаѓања:
  45.739
  Пол:
  Женски
  Како не паѓаат, кај нас двајца дојдоа што имаа паднато година :D за лесно, мене не ми беше баш лесно, можеби зашто целев кон сите 5ки (facepalm) да ми е сега овој паамет немаше толку да се замарам за средно :!: