СЕПУГС Арсени Јовков (Моша)

Дискусија во 'Образование' започната од A13, 30 август 2013.

1. A13

A13 Активен член

Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки,се надевам бар дека некоја учи тука.. Ме интересира за смерот деловен секретар какви се професорите и дали е тешко,дали сеуште има Сметководство и Статистика? Ви благодарам. :)

2. anastasijaki

anastasijaki Форумски идол

Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    4.238
    Допаѓања:
    30.078
    Не учам тука ама завршив на овој смер, професорите кој како, некои се супер некои не, дали сега е сменет некој не сум запознаена. Во главно не беше ни лесно ама ни ептен тешко, сепак тоа мислам е индивидуално. А сметководство и статистика нема на овој смер, тоа го имаа економските класови :)

На A13 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. peperutka7

peperutka7 Истакнат член

Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    41
    Воопшто не е тешко јас завршив во Моша само економски техничар професорите се срцки, со малку учење се постигнува голем резултат

4. Deemy

Deemy Популарен член

Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    7.295
    И јас имам завршено тука на овој смер,професорите се супер исто и предметите се интересни и нема ни сметководство,ни статистика дури и математика има само две години во 1ва и 2ра
    Ако нешто друго те интересира слободно прашај :)

5. A13

A13 Активен член

Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Ти благодарам многу,ако можеш накратко да ми кажеш какви се сите професеори од понудените што ги има, и колку бараат во таа смисла
    - ти благодарам <3

6. odbojkarka

odbojkarka Истакнат член

Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    81
    Jaс учам во Моша деловен секретар и сега сум трета година. Супер што си отишла правен смер зошто многу е полесно и имаш само 2 години математика. Во глобала сите професори се добри не бараат премногу освен 2-3 кои што сакаат баш се да им кажеш од А до Ш како во книгата ама и тие не се некои престроги туку си бараат знаење. Е сега зависи кои ти се паднале. Има една многу добра професорка Елисавета се вика, предава Устав, а може и Право да ти предава си се мења она а и многу други професори предаваат по 2 предмета, сака знаење и често испрашува. Кај нејзе тестови само на полугодие и на крај, ама не е цел материјал. Може да ти се падне еден Филип по Бизнис, човекот ништо нема да предава на час само се зеза со ученици и дава тестови ама може да се препишува.
    Ајде јас да не претерувам. Ако дозна денес некој од професорите кажи ми ако ми предавале ке ти кажам какви се. :)

ПС: Кој ти е класен/класна??

7. peperutka7

peperutka7 Истакнат член

Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    41
    Продавам униформа (маица и џемпер), ако има некој заинтересиран нека ми пише во лична порака.

8. cuki12345

cuki12345 Нов член

Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    jas sakam da prasam bidejki mnogu prebaruvam i nikako da najdam,vo arseni jovkov so kolku poeni mozesh da se zapises??? :DD

9. navyforever

navyforever Истакнат член

Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    353
    Во Моша е лесно да влезеш.. Не се битни поените, и да немаш многу поени ќе те стаат таму некаде последна на листа, али тоа баш и не е битна ствар. По мое ја ти кажувам да не се запишуваш таму, пошто сега завршувам државната матура ни е и школото е ужашшш!!..
    Све се дознава за 20 секунди. По мое немој да се запишуваш таму :) Па сеа ти ако сакаш да идеш твое си е...

10. Бфнфнгкф

Бфнфнгкф Нов член

Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ќе може некој да ми каже дали би ме примиле во Арсени Јовков една година поминав многу добар а другите три одличен. Благодарам однапред.

11. Valencia

Valencia Истакнат член

Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    507
    Допаѓања:
    610
    Ќе те примат и сите години со просек добар да поминеш.

12. Бфнфнгкф

Бфнфнгкф Нов член

Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
  13. marija305

marija305 Популарен член

Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    902
    Допаѓања:
    7.139
    Znaci sakam da se zapisam sredno mosha i sega sakam za smetkovodstvo i sakav da prasam dali e tesko i koj smer e polesen?