1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СЕПУГС Арсени Јовков (Моша)

Дискусија во 'Образование' започната од A13, 30 август 2013.

  1. A13

    A13 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки,се надевам бар дека некоја учи тука.. Ме интересира за смерот деловен секретар какви се професорите и дали е тешко,дали сеуште има Сметководство и Статистика? Ви благодарам. :)
     
  2. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.149
    Допаѓања:
    46.867
    Пол:
    Женски
    Не учам тука ама завршив на овој смер, професорите кој како, некои се супер некои не, дали сега е сменет некој не сум запознаена. Во главно не беше ни лесно ама ни ептен тешко, сепак тоа мислам е индивидуално. А сметководство и статистика нема на овој смер, тоа го имаа економските класови :)
     
    На A13 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. peperutka7

    peperutka7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    91
    Воопшто не е тешко јас завршив во Моша само економски техничар професорите се срцки, со малку учење се постигнува голем резултат
     
    На A13 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    И јас имам завршено тука на овој смер,професорите се супер исто и предметите се интересни и нема ни сметководство,ни статистика дури и математика има само две години во 1ва и 2ра
    Ако нешто друго те интересира слободно прашај :)
     
    На A13 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. A13

    A13 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Ти благодарам многу,ако можеш накратко да ми кажеш какви се сите професеори од понудените што ги има, и колку бараат во таа смисла
    - ти благодарам <3
     
  6. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Jaс учам во Моша деловен секретар и сега сум трета година. Супер што си отишла правен смер зошто многу е полесно и имаш само 2 години математика. Во глобала сите професори се добри не бараат премногу освен 2-3 кои што сакаат баш се да им кажеш од А до Ш како во книгата ама и тие не се некои престроги туку си бараат знаење. Е сега зависи кои ти се паднале. Има една многу добра професорка Елисавета се вика, предава Устав, а може и Право да ти предава си се мења она а и многу други професори предаваат по 2 предмета, сака знаење и често испрашува. Кај нејзе тестови само на полугодие и на крај, ама не е цел материјал. Може да ти се падне еден Филип по Бизнис, човекот ништо нема да предава на час само се зеза со ученици и дава тестови ама може да се препишува.
    Ајде јас да не претерувам. Ако дозна денес некој од професорите кажи ми ако ми предавале ке ти кажам какви се. :)

    ПС: Кој ти е класен/класна??
     
  7. peperutka7

    peperutka7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    91
    Продавам униформа (маица и џемпер), ако има некој заинтересиран нека ми пише во лична порака.
     
  8. cuki12345

    cuki12345 Нов член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    jas sakam da prasam bidejki mnogu prebaruvam i nikako da najdam,vo arseni jovkov so kolku poeni mozesh da se zapises??? :DD
     
  9. navyforever

    navyforever Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Во Моша е лесно да влезеш.. Не се битни поените, и да немаш многу поени ќе те стаат таму некаде последна на листа, али тоа баш и не е битна ствар. По мое ја ти кажувам да не се запишуваш таму, пошто сега завршувам државната матура ни е и школото е ужашшш!!..
    Све се дознава за 20 секунди. По мое немој да се запишуваш таму :) Па сеа ти ако сакаш да идеш твое си е...
     
  10. Бфнфнгкф

    Бфнфнгкф Нов член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Ќе може некој да ми каже дали би ме примиле во Арсени Јовков една година поминав многу добар а другите три одличен. Благодарам однапред.
     
  11. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Ќе те примат и сите години со просек добар да поминеш.
     
  12. Бфнфнгкф

    Бфнфнгкф Нов член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
  13. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    Znaci sakam da se zapisam sredno mosha i sega sakam za smetkovodstvo i sakav da prasam dali e tesko i koj smer e polesen?
     
  14. Polumaturantite

    Polumaturantite Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2022
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    4
    Има ли некој што учи тука, каква е наставата, професорирте, децата, се запишуваат ли многу ученци, ве молам за одговор
     
  15. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.687
    Пол:
    Женски
    Во Арсени секогаш имало многу класови и ученици.
    Знаеш, имаш 2 смера, правен и економски.
    На правен првите 2 години имаш математика, на економски сите 4.
    Квалитетот на наставата е опаднат, професорите се секој различен.
    За роа какви се децата, зависи генерациски.
    За жал, Арсени е познат и по насилство. Многу агресија и тепачки.
     
  16. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.149
    Допаѓања:
    46.867
    Пол:
    Женски
    Јас завршив тука, и пак да требаше да се запишам ќе се запишев тука. Класови имаше многу, бевме 12 македонски класа. Од другата страна има уште неколку албански. Јас бев правен смер. Не знам кои професори се сега останати, тогаш беа сите добри. Насилство, тепачки за тие години кога учев јас немаше некои значајни, освен некои безазлезни закачки.
    Мене средношколските денови поминати тука ми беа најубави. :)
     
  17. Polumaturantite

    Polumaturantite Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2022
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    4
    Квалитетот на образование каков е.? Се збори дека примале и со двојки и со 30 поени
     
  18. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.966
    Јас завршив во моша, ич не е тешко, кога ќе ми текне дека имаше пред крај на година со 11 единици и пак поминуваа... Буквално, срамота е во моша да се падне година, затоа никој и не паѓа... Нема некој квалитет и да е строго, ако сакаш построго и на некој начин квалитетно средно имаше друго економско заборавив како се вика...
     
  19. Polumaturantite

    Polumaturantite Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2022
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    4
    Дечки фала ви многу за информациите, само имавте ли некои проекти во други држави , воннаставни активности, екскурзии, каде?
     
  20. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.149
    Допаѓања:
    46.867
    Пол:
    Женски
    Како не паѓаат, кај нас двајца дојдоа што имаа паднато година :D за лесно, мене не ми беше баш лесно, можеби зашто целев кон сите 5ки (facepalm) да ми е сега овој паамет немаше толку да се замарам за средно :!: