1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СОВЕТИ ЗА ПОДОБРИ НОКТИ

Дискусија во 'Канта' започната од 123malecka123, 28 март 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 123malecka123

  123malecka123 Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Здраво!
  Еве овде моежеме да даваме и прашуваме совети за ноктите. Како да се налаќираме, како до цврсти нокти, како да ги пазиме...лесно,едноставно.....
  Се надевам ме свативте.
  Како вие се лакирате сами убаво без да се размачкате, можеби од само два лака, а да изгледаат убаво??
  На пример има и една финта со лак да се стави во вода потоа шарата да се стави на ноктот но мене не ми има успеано..
   
 2. ЕДНА убавица

  ЕДНА убавица Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2016
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  797
  Јас си кристам лак за зацврстување од Авон. Ноктите ми беа ужасно кршливи и има многу доба ефект. Лакот го нанесуваш и за 2-3 минути се суши исто како да немаш ништо не се познава ниту како да е поминато со безбоен лак.
   
  На ian somerhalder и 123malecka123 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.