1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СОУ "Гоце Делчев"- Куманово

Дискусија во 'Образование' започната од guitar, 19 јуни 2012.

 1. guitar

  guitar Нов член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  18
  Што мислите за оваа гимназија, сте слушнале ли за неа, имате позитивни или негативни впечатоци учејќи или слушајќи од другите? Тешко ли е?
   
 2. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Па ја што сум слушнала ... многу било строго и било потребно многу учење. Знам дека порано оваа школа беше многу строга ама сега па и некако се смени не е се до толку сите да учат дисциплина ова она. Секој различно збори на некој му е тешко на некој не и така.
   
 3. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  А бре guitar секаде те има. :D Кумановка си па прашуваш за оваа гимназија или да се најдеш во муабет?
  Ако учиш не е тешко нека не ви вадат памет. Јас завршив таму. Во трета година се делат класовите, можеш да бираш на што ќе одиш. Уметнички(или така нешто беше) смер најлесен е. Јас бев на општествено-хуманистички Б пакет. Доволно е да се учи по малку, ама редовно. Секој ден бар по нешто да си читнеш, ако некој те праша нешто да не молчиш, да си знаеш за што се работи, да имаш барем основно знаење.
  Сега школата е реновирана, убаво е, ама си има ред. Да не се доцни, да се носат беџови итн. Сепак и до професорите е. Секој професор прича за себе, секој си има свои правила, некој е построг, некој поопуштен... Ете така :)
   
 4. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  23
  Јас сега ќе биднам втора во оваа гимназија..Се зборува дека епретешко,многу за учење,професори она ова...Јас ја имав таа ,,среќа" да ми се паднат најгадните професори,но не е многу тешко..Се бара да се учи постојано,ако изостанеш со една лекција готов си..Со професорите најважно е да не влегуваш во конфликт и да носиш униформи кај оние професори што го тоа бараат :D
   
 5. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.140
  Допаѓања:
  11.386
  Учев таму и добро школо е. Колку сакаат нека зборат број 1 е во Куманово. Има добар кадар, има професори што си ја знаат работата. Поминав многу убави денови таму. Тоа го сфаќаме кога ќе завршиме.
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Па, да :) кога видиш дека не одговараш за 5-ка на последни 4 лекции туку за мин. 6-ка на факс за последни 400стр. ајде и нека се 100стр.

  Не запишувајте средни училишта со предрасуди туку она што го сакате да го учите т.е на кој пат ќе се насочувате понатаму во животот - нормално ако сакате да студирате потоа.
   
 7. young.lady

  young.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Со колку поени примаат?
   
 8. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Знае ли некој за билингвална пралелка, што е разликата и дали е подобро?
   
 9. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Најмалку 60, под 60 не.