1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СОУ "Гоце Делчев"- Куманово

Дискусија во 'Образование' започната од guitar, 19 јуни 2012.

  1. guitar

    guitar Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    18
    Што мислите за оваа гимназија, сте слушнале ли за неа, имате позитивни или негативни впечатоци учејќи или слушајќи од другите? Тешко ли е?
     
  2. Teresa94

    Teresa94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    108
    Па ја што сум слушнала ... многу било строго и било потребно многу учење. Знам дека порано оваа школа беше многу строга ама сега па и некако се смени не е се до толку сите да учат дисциплина ова она. Секој различно збори на некој му е тешко на некој не и така.
     
  3. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    А бре guitar секаде те има. :D Кумановка си па прашуваш за оваа гимназија или да се најдеш во муабет?
    Ако учиш не е тешко нека не ви вадат памет. Јас завршив таму. Во трета година се делат класовите, можеш да бираш на што ќе одиш. Уметнички(или така нешто беше) смер најлесен е. Јас бев на општествено-хуманистички Б пакет. Доволно е да се учи по малку, ама редовно. Секој ден бар по нешто да си читнеш, ако некој те праша нешто да не молчиш, да си знаеш за што се работи, да имаш барем основно знаење.
    Сега школата е реновирана, убаво е, ама си има ред. Да не се доцни, да се носат беџови итн. Сепак и до професорите е. Секој професор прича за себе, секој си има свои правила, некој е построг, некој поопуштен... Ете така :)
     
  4. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    23
    Јас сега ќе биднам втора во оваа гимназија..Се зборува дека епретешко,многу за учење,професори она ова...Јас ја имав таа ,,среќа" да ми се паднат најгадните професори,но не е многу тешко..Се бара да се учи постојано,ако изостанеш со една лекција готов си..Со професорите најважно е да не влегуваш во конфликт и да носиш униформи кај оние професори што го тоа бараат :D
     
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.066
    Допаѓања:
    11.214
    Учев таму и добро школо е. Колку сакаат нека зборат број 1 е во Куманово. Има добар кадар, има професори што си ја знаат работата. Поминав многу убави денови таму. Тоа го сфаќаме кога ќе завршиме.
     
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Па, да :) кога видиш дека не одговараш за 5-ка на последни 4 лекции туку за мин. 6-ка на факс за последни 400стр. ајде и нека се 100стр.

    Не запишувајте средни училишта со предрасуди туку она што го сакате да го учите т.е на кој пат ќе се насочувате понатаму во животот - нормално ако сакате да студирате потоа.
     
  7. young.lady

    young.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Со колку поени примаат?
     
  8. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Знае ли некој за билингвална пралелка, што е разликата и дали е подобро?
     
  9. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Најмалку 60, под 60 не.