1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ССОУ „Димитрија Чуповски“ - Велес

Дискусија во 'Образование' започната од Cecyska, 8 мај 2013.

 1. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Zdravo, jas sum osmo odd, od Skopje sum i sakam da se zapisam vo Dimitrija Cupovski vo Veles za hemiski tehnicar , i da prestojuvam vo internat. No ne znam kako e tamu? nastavnicite, decata vo internatot? nekoi mi vikaat deka ne bilo ubavo vo internatot i decata bile zanikade, i da ne odam sama..jas navistina ne znam sto da pravam. Vo zbrka sum. Dokolku nekoj mi pomogne i ke mi dade nekoj sovet navistina mnogu ke bidam blagodarna.
   
  На aahhsddcjd и stronger.girl им се допаѓа ова.
 2. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  ајде бе нека ми каже некој свое мислење
   
 3. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  Вака значи, јас завршив во Димитрија Чуповски, но козметички техничар. Можам да ти кажам дека во поралелката хемиски техничар се запишуваат деца што имаат послаб успех во учењето. Професорите како и секаде, има и добри и лоши, како ќе ти се погодат, ако се запишеш таму ќе кажеш кои професори ќе ти се погодат, па ќе ти кажам кој каков е. Како и во секој интернат така и во овој има различни деца и деца од секаде, претежно деца од село. Ама тоа не е важно, значи како ќе ти се погодат, како ќе се здружиш со цимерите е најважно.
  Праксата претежно се одвива во училиштето. Има многу добро опремени лабаратории, бидејќи хемиски техничар е смер кој од поодамна постои во училиштето.
  Ако те интересира нешто кажи.
   
  На Cecyska му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mnikolovska

  mnikolovska Активен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Здраво, јас ќе ти кажам нешто повеќе за хемиска во Велес, значи таму одат претежно послаби ученички (значи само девојчиња) али покажи им дека знаеш да учиш и не те чепкаат цела година после лесно е :) наставниците не се проблем ,сите се ... срцки , мислам дека лесно ќе си поминеш во секој случај, дружељубви се велешани ;)
   
  На Cecyska му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Школото е добро опремено. Сега смерот ако е таков, не значи дека само глупи се запишуваат.
  Ако тоа ти е желба, запиши се.
  А за у интернатот, да знаеш ограничена си со излез, од 7 до 9 навечер можеш да излегуваш, но само со дозвола од воспитувач.
  И за цимерите, како ќе се вклопиш така ќе си поминеш.

  Само не знам зошто од Скопје, а да учиш во Велес? :?: Да не си од Зелениково? :wasntme:
   
 6. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Па незнам но некако сакам да одам во друг град
   
 7. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Кој како ќе си помине. Јас поминав 4 незаборавни години во ова училиште и би сакала да можам да го вратам времето и пак да се запишам таму. Не учат само слаби ученици во ова школо, туку има и јаки ученици.
   
  На Cecyska му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Јас планирам да се запишам ама за медицинска сестра.Какви се условите во интернатот? Дали во смерот за медицинска има слаби ученици? На мајка ми и кажале дека тука за да те примат требало да имаш повеќе бодови за разлика од Штип.Во интернатот од кој град деца има? Дозволуваат ли да си земеш лаптоп?
   
 9. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Ај бе нека пише некој :wasntme:
   
 10. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Ve molam kazete mi dali ima smer medicinski laborant vo ova skolo?
   
 11. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Ve molam kazete mi dali ima smer medicinski laborant vo Dimitrija Cupovski vo Veles? Ve molam kazete mi ke vi bidam mnogu blagodarna
   
 12. Дакноманиак

  Дакноманиак Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Има таков смер.
   
  На Cecyska му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Vo red, ti blagodaram. Na reklamata na youtobe go nemase toj smer pa zatoa se zagriziv.
   
 14. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  A sigurno li ima? Deka mene mi rekoa ke ima samo za tie sto ke bidat 2ra god.. Velesani. Ili vie sto ucite vo ova skolo ve molam kazete mi za sigurno
   
 15. Дакноманиак

  Дакноманиак Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Најсигурно, нов смер е тој.
   
 16. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Vo red, ti blagodaram
   
 17. Little.red-girl

  Little.red-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2013
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  Колку поени ми требаат за физиотерапевтски техничар?
   
 18. macedonec

  macedonec Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Машки
  70 како и секаде овде во битола е така можи таму да е поинаку
   
 19. Lima24

  Lima24 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  3.087
  Пол:
  Женски
  Ќе нема лаборант, физиотерапевт ќе има :)
   
 20. Katherine Manson

  Katherine Manson Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2015
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Здраво,прва година сум прехранбен техничар и сакам да ве прашам дали можам да се преместам следната година друга струка, до сега сум одлична. Кога се запишував ми рекоа дека можам да се преместам но треба да полагам испити. Дали некој знае кога се тие испити и како се полагаат? Ви благодарам :)