1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС "Георги Димитров" Скопје -ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од IndieGirl, 10 јануари 2011.

  1. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Искрено по физика да, има зезнати. Посебно една старица, само што не знам како се вика. Мене не ми предава физика, ама проектна активност она ми предава, инаку сите велат дека е една од најстрогите професорки и стварно е така а мене на живци ми оди секој можен час. А тој што мене ми предава наскоро треба да оди во пензија, а богами му е смачено од нас и баш не не поднесува. Има и една млада, предобра Марија се вика, таа на кратко ми предаваше затоа што тој професорот отиде на пат, предобра е жената и одлично објаснува. :) А за македонски, што знам. :?: Искрено не знам кои се другите, но таа мене што ми предава е прилично добра и добро предава.:) А и во сите училишта има по некој зезнат професор. :) ;)
     
  2. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Мојот класен е по физика, со нас човекот си е фин, не е до толку строг :)
    Имавме и друга професорка по физика, Марија како што кажа Tenkai погоре, ептен беше фина, и супер предаваше, можеби таа ќе ти предава..А за таа по проектна активност викаат дека е многу строга.
    Македонски професорката што ни предава нас е океј,супер предава :)
    Сепак каде и да одлучиш да одиш, секаде ќе има строги професори нормално е :)
     
  3. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    да да нормално е тоа:)
    фала ви многу што ми одговоривте..знам дека имало некој професор по социологија што биле предобар многу се зезал и све, исто така некоја професорка по англиски знам на К и почнуваше презимето. а на некој од туку му има предавано физика некоја професорка Габриела? :^)
     
  4. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    По физика строгата професорка мислам дека се викаше Светлана.Во тие 4 години еднаш се имаше насмеано цело време ко намќор шеташе само,а македонски секоја година различна професорка ни предаваше и најстрога искочи таа една побуцкаста што е (не ми текнува како се викаше) :)
     
  5. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Да и јас мислев дека се вика Светлана, само што не бев сигурна. Инаку да ниска, буцкаста и секогаш намрштена. Инаку тој по социологија се вика Ристо, човекот е ептен добар, само што не знае уста да затвори. :x Таа по англиски се вика Светлана Караѓозова ( и ми е омилена професорка :$ ) и сите викаат дека е многу лоша, ама според мене е предобра. А за таа Габриела прв пат слушам. :)
     
    На IndieGirl и sweet-cherry им се допаѓа ова.
  6. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Значи сепак во Георги да си идам мислам нема да згрешам. :)
     
    На nerdy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    И јас исто сеа ќе завршам осмо, и се двоумам каде да одам средно. Поточно се двоумам меѓу Никола Карев и Георги Димитров. :?: Иии... незнам каде :( Некои за Георги Димитров ми викаат дека имало да се црта малце поише, али па и баш не ми се иде у гимназија. :lol:
     
  8. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Зависи која професорка ќе ти се падне. Вистина е дека нашата професорка не тера да цртаме, но сепак и се труди да не учи на некои техники за кои не сме знаеле. И ти не мораш цртежите одма да и ги однесеш, сме доцнеле со еден цртеж и по три-четири часа па никому ништо. Но ајде, јас не можам да те натерам да одиш во Георги, ниту да ти го сменам мислењето. :) Ти ќе си одлучиш.
     
  9. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Фала мн. :rofl: Али сепак ќе одлучам во последен момент, како по обичај. :worried:
     
  10. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Знам дека се зборуваше дека во Георги не се одржуваат екскурзии.Еве да ве известам дека ние учениците од прва ќе одиме во Грција, ќе ги посетиме Метеорите, родниот град на Александар-Пела, Воден,Вергина.Ќе бидеме сместени во Паралиа и навистина се е прикладно со цената.Што значи екскурзии во Георги се одржуваат, и се оди надвор од Македонија :)
     
  11. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    Како ученичка во Георги Димитров морам да признаам дека уште кога се запишав знаев дека нема да погрешам при изборот, земајќи ги во предвид другите гимназии. Професорите ми се погодија, со по некој исклучок, што нормално ќе има такви секаде. Многу е полесно откако ќе ги научиш што бараат, без разлика во кое школо учиш. Не знам зошто ја спомнуваат Караѓозова во строгите професори, ако те бива англиски немаш проблем, ама ако не нормално дека ќе треба да си научиш. Светле (физика) тоа да - бара доста и понекогаш знае од кожа да те извади, дури и напорна е да ја слушаш. А инаку Марија (физика) исто предава и во Карев. :) Некој се пожали од македонски, мене и таа ми се погоди... И посебно ќе го пофалам професорот по етика - помил професор не сте виделе!
    Друштво и да немаш ќе си најдеш, за тоа воопшто да не му ја мислите! Не знам зошто се шират такви дезинформации за екскурзиите, :^) како што спомнаа неколку феминки и ние одиме на повеќе дневни екскурзии во други држави: конкретно во мај разбрав има факултативна екскурзија за прва година во Античка Македонија, понатаму ќе одите и во Прага, Будимпешта, Италија... Ехехее, има да се изнашетате! :lol: Зборувам за гимназиските паралелки!

    Се на се, Георги не би го сменила за друго средно училиште. Со исклучок на стручните паралелки, мислам дека е блиску до совршена гимназија! :rofl:
     
  12. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Фалаа. :) Јас мислам дека се одлучив за Георги, единствено нешто ако не се смени у последен момент, да видам овие од мое школо кај ќе идат, знам дека не е битно дали некој знам, али ете, барем еден да има. А би требало да има. :lol: Шо филозофија удрив. х)
     
  13. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Сакав само да прашам за струката техничар за мебел и ентериер што е поточно? :$
     
  14. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    И што направивте?Се запишавте?
    Со среќа на сите што се запишавте тука и верувајте нема да се каете :)
     
  15. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Ехх Георги :)
    Одличен избор за полуматурантите.
    Јас завршив таму, и морам да признаам дека без многу мака си поминував одлична од година на година.
    Во Георги, можеш да се снајдеш. Има строги професори - како Цеце физика и Рушка биологија; има досадни - како Лиле македонски, ептен напета жена недај Боже да те фати за пик, Атинче е супер, убаво објаснува, па ќе сфатиш и да немаш ни гравче во црпката; Анка, географија не знам дали уште предава, ама иако е строга со предобра меморија, сепак си ја бива жената, страва е, ама ја поштувам. Сале физичко.. упс се извинувам СаЛе, обожува кукЛи кои што ќе прават партаЛи на пЛажа, се разбира ако редовно му вежбаат хуху :) Трајче логика е срцка, а ристо - ицко етика е сонце. Ама етика во 3та и нешо фиилозофија се занесува ептен. Го фаќаат будалите, па истура нервоза со силно мавање дневник по катедра или со тоа кутијата за моливи..
    Убаво си поминав, иако едвај чекав да излезам од школото сега ми фали.
     
    На ivana.iva му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Зашто никој не се запишува во Георги? Не е Цеце класна, донт вори! :)
    Ми фали седење позади во Клуб. :angel:
     
  17. machki-ca

    machki-ca Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Знае некој во кое фото студио се имаат сликано за табло генерација 2003-2007.Фала :*
     
  18. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    Јас оваа година ке бидам прва па 90 посто идам у Георги.ем ми е едно од поблиските школи у близина што ми се, ем е јака гимназија колку што ми кажувале и неморам да се скапам од учење за 5ка 8) .И вака и така таму најдобро ке се снајдам ,а за оцени не ми е и некој проблем
     
  19. Ivycka

    Ivycka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    32
    Георги е супер :) Дури сега е 500 пати полесно како што слушнав. Јас завршив таму Анита германски ми беше класна, супер поминав во тие 4 години, ми недостигаат ептен :(
     
  20. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Да си знаете вие од Георги списоците се истакнати :)