1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС "Георги Димитров" Скопје -ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од IndieGirl, 10 јануари 2011.

  1. Hermiona-Nephillim

    Hermiona-Nephillim Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Годинава сум 8 и размислувам да се запшам во Георги. Кажете ми кави се професорите, дали бараат многу за учење? И секако какво е друштвото?
     
  2. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.741
    Пол:
    Женски
    Како во секое училиште така и тука се вреднува знањето и трудот, па така и професорите до одредена граница се строги и бараат да си спремен.Е сега има некои професори кои што бараат многу, а има и некој што попуштаат што е нормално.Е сега зависи дали сакаш да се запишеш во стручниот или во гимназискот дел.Доколку си била одлична или многу добра лесно ќе се снајдеш и пак ќе си поминуваш со супер оценки.Во однос на друштвата има секакви деца, лесно ќе се вклопиш и спријателиш :)
     
  3. marta97

    marta97 Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Osmoodelenka sum i razmisluvam da se zapisam vo Georgi....Mene mi e vazno da dobijam dobra osnova i znaenje za ponatamosnoto studiranje i da bidam vo sredina kade ima dobri i "normalni" deca. Ke go najdam li ova vo Georgi? :?:
    [mod-kirilica:1d1m81gk][/mod-kirilica:1d1m81gk]
     
  4. teodora.a

    teodora.a Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    skoloto e sranje.profesorite se idioti nemozes da naides na razbiranje so niv. koj misli da odi vo skolovo neka ide ali samo ako ima jaki vrski tamu ako nema ic neka ne se zaebava da ide
     
  5. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.741
    Пол:
    Женски
    Види вака, доколку ти си имала лошо искуство со професорите тоа не значи дека сите така ќе ги доживеат, и еве реално да збориме има многу со врски во Георги, ама не значи дека ако немаш врски дека ќе поминеш лошо[од искуство зборам].И да не можам да кажам дека сите професори се прекрасни, има моменти кога претеруваат, а има такви во секое школо, ама не се идиоти :)
     
  6. DulceChiquita

    DulceChiquita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    300
    Пол:
    Женски
    Па секако ќе збориш дека е срање, бидејќи сигурно спаѓаш во тие што воопшто не ја отвараат книгата.
    Нема везе ова што го кажа Теодора, професорите си се супер, секако има по некој професор забеган (ај така ќе се изразам) али такви професори има во секое школо. Така да кој и да се двоуми меѓу Георги и кое било друго школо, доколку го избере Георги нема да погреши.

    Уште за врските да искоментирам. Има многу деца што се со врски, но и тие што се без врски ако си ја сфатат сериозно работата уште од почеток после воопшто нема да имаат проблем. Тие што се без врски си ги имаат заслужените оценки. :)
     
  7. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    И јас сум осмо и сакам во Георги да се запишам,имам другарка 1ва година се запиша таму,и вика дека не е многу тешко и онака супер е :)
     
  8. winter-girl

    winter-girl Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Пето и шесто поминав 5,00 седмо 4,78 одлична, се надевам осмо ке поминам 5,00.Поведението ми е примерно сите години.Мислите ке ме примат во Георги? :)
     
  9. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Ќе те примат со сигурност. Плус поени добиваш ако случајно имаш диплома од државен натпревар. :)
     
  10. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Има билингвална англиски во Георги ? Сакам таму да се запишам. :D
     
  11. Angelka15

    Angelka15 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Ako sum pominata site cetri godini prosek 4-ka na kraj kje me primat gimnaziski smer?:)
     
  12. winter-girl

    winter-girl Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    до колку треба да ти е просекот за да те примат во Ѓеорги?
     
  13. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    Има билингвална германски или англиски во Георги ?
     
  14. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Има билингвална германска паралелка, но таа е мешана со обична паралелка затоа што и нема нешто многу деца кои се пријавуваат. Тоа значи дека имаат обични часови како сите останати, но по часовите имаат дополнителни часови по германски јазик.
     
  15. mimi1999

    mimi1999 Активен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Vaka ja sum osmo ii sakam da se zapisam vo Georgi Dimitrov no za enterier,i sakam da doznaam sto mislite za ovoj smer..Kakvi se nastavnicite,sto baraat ii se dr sto e povrzano so ovoj smer :D :rofl:
     
  16. She.e

    She.e Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    46
    Со колку поени примаат?
     
  17. mimi1999

    mimi1999 Активен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    http://www.mon.gov.mk/images/pdf/Konkur ... 3-2014.pdf еве ти линк со поените на сите средни училишта Георги Димитров е 65то школо :D
     
    На She.e му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Brennan15

    Brennan15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    27
    Учам во Георги и можам да кажам дека никогаш не се покајав што се запишав тука. Училиштето е супер. Се учи доста, и тешко е, ама не до степен да те измачуваат професорите. Ако си учиш редовно, се постигнува лесно.. Ми се допаѓа исто така што е современо, средено училиште, на разлика од некои други :) Секој што е 8мо и размислува кај да се запише, мислам дека Георги е одличен избор, зборам за гимназискиот дел.
     
  19. mimi1999

    mimi1999 Активен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    pa dobro gledam deka mnogu go falite gimnaziskiot del no moze i nekoj da mi kaze za smerovite .. :D
     
  20. Cecyska

    Cecyska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    jas ke se zapisam vo JBT