СУГС Гимназија ,,Панче Арсовски'' -ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од Valencia, 4 мај 2015.

 1. Valencia

  Valencia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Па вака, за кратко време треба да се запишувам средно и сум заинтересирана за билингвалните паралелки во ова училиште. Секој предмет го учам со љубов и разбирање па така да учењето не ми претставува проблем.
  Дали има некој тука завршено? Како е школото? Професорите?
  Дали го ''препорачувате'' ? :)

  Инаку не најдов ваква тема, ако е дупла се извинувам
   
 2. Jena

  Jena Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  I jas sum polumaturantka pa se mislam okolu ova skolo. Ajde ve molam za sovet :)
   
 3. Valencia

  Valencia Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  Некој да не' посоветува? :D
   
 4. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  5.893
  Пол:
  Женски
  имам некои другарки кои учат во панче од кои едната е во билингвална. воглавно се задоволни од професорите. но школото однадвор изгледа.... многу напуштено. внатре имам влезено неколку пати и е сосема ок. исто така и сестра ми има завршено таму но не е многу задоволна од тоа какви деца учат таму. исто така деца од моја генерација кога јас се запишував во средно отидоа. немојте да очекувате дека ке има многу „бубалици“ со кои би се натпреварувале за знаење. јас не би се запишала во таа гимназија, но сепак вие си знаете. :D
   
 5. xxxm

  xxxm Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Како што кажа blackpanter и јас не сум задоволна од децата што учат таму,но вака школово е добро.
  Не е многу тешко и професорите се сосема океј,сепак во секое училиште има по некој малку проблематичен професор.Предавањата се окејјј...Не знам што уште да пишам,ако бе интересира нешто поконтретно прашајте ќе ви кажам. :D
   
 6. Тониблокбастер

  Тониблокбастер Нов член

  Се зачлени на:
  4 март 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Викаат дека дремат на час и дека не им е тешко.Ама нема најбистри ученици и дека главно тоа е проблемот иначе не е лошо училиштето.8-|:emo:
   
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.613
  Допаѓања:
  137.433
  Пол:
  Женски
  Најдобрата другарка тука ми учи, сакав и ја ради нејзе тука да одам и + дека во населба ни е, ама на крај секако си одбрав друго и од дома не ме пуштија дека гимназија било ништо, џабе време. Иначе многу зборат дека школото е лабаво, напуштено, никакво, а другарка ми е 5.00 и се уби од учење. Многу тестови, испрашувања, професорите терсене, многу ретко губат час или да им се скратени, кога и да ја прашаш учи. А, не е бубалица, во ист клас бевме во основно, знам дека не е таква што толку учи туку само кога има потреба и едвај постигнува. Може, порано било школово така некако лабаво, ама сега има многу повеќе деца од порано, за 2ки било лесно ама кој сака да е со 4-5 треба учење и те како. Ако мислите дека на лепе очи ќе пројдете дека така викаат, не баш. :D
   
 8. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Дали ги знае некој лектирите за во прва? :)