1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС Гимназија „Никола Карев“ - ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од Night.Wish, 27 март 2011.

  1. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Многу коректна жена, убаво предава и објаснува. Многу е фина и несебична кога станува збор за крајни оценки. Полесно испрашува ама и тестовите не и се нешто тешки, можеби некое трик прашање ама сепак е лесно ако си учиш. Како ќе се поставите вие спрема неа така и она.
     
    На MsLastovica му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Какви тестови дава Драгица македонски?
     
  3. Johny Bravo

    Johny Bravo Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Најлегенда у Карев е бушавиот од 4та,не знам како се викаше, ама затоа ви препорачувам ако нешто не ви е јасно за хемија...обратете му се,ич не е дигнат и помага на сите...ако знае некој од феминисткиве како се викаше??
     
  4. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Сега што е 4та?
     
  5. Johny Bravo

    Johny Bravo Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Да
     
  6. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Прв пат слушам за него, не ми е во смена.
     
  7. Johny Bravo

    Johny Bravo Активен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Ален се викал
     
  8. sk.mk.mdj

    sk.mk.mdj Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Машки
    kerkata saka da se zapise vo nikola karev gimnazija jazicen smer, bi zamolil koj znae ili veke uci vo karev, koi opcii za izucuvanje tret jazik gi ima vo gimnazijata. ako nesto znaci vo osnovno uci francuski i angliski. blagodaram odnapred
     
  9. sk.mk.mdj

    sk.mk.mdj Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Машки
    dali bi sakala da mi kazes koj tret jazik se izucuva vo karev, jazicen smer.
     
  10. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Дополнително на англискиот и францускиот ќе учи и италијански и латински доколку одбере ЈУА.
     
  11. sk.mk.mdj

    sk.mk.mdj Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Машки
    blagodaram za imformacijata, dali moze da mi kazete kade mozam da vidam koj se predmetite vo bilingvnata paralelka po angliski ?
     
  12. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Во Карев нема билингвална паралелка. :)
     
  13. sk.mk.mdj

    sk.mk.mdj Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Машки
    фала за имформацијата
     
  14. Differentgirl

    Differentgirl Нов член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Сакам годинава да се запишувам Никола Карев па ако може некој збор два за школото и кои би можеле да ми се паднат како класни? Ме интересира каква е дружбата и какви се децата? И ако може дали физичко е доста комплицирано оценувањето од секогаш сум имала проблеми со физичко :wasntme:. И ако може да ми кажете кога ќе има слободен ден за да можам да го разгледам?
     
  15. Vivian01

    Vivian01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2017
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Карев е меѓу најдобрите училишта.Дружбата одлична,деца има од секаде и секакви така да ке си најдеш некој сличен на тебе.Професорите се супер,имаат разбирање за сите освен некои од постарата генерација.Спорт има оценуваше само фудбал,кошарка и слично.Јас исто така имав проблеми во основно ама сега е супер,во сите четири години нема гимнастика што за мене е одлично.:D
     
    На Milita18 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. uchenickata3210

    uchenickata3210 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    луѓее, вака значи секоја година сум 5.00 сеа сум 9то па догодина треба да се запишувам со Господ напред и оваа да поминам 5.00 и сакам да одам смер ПМА, па може нешо да ми кажете слушам имала нова директорка, строго било свее, све испомешаноо не знам што и како па кажете ми ако знаете кои професори има шанси да ми се паднаат итн... кој може нека објаснии поздрав
     
  17. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Сега сум 4та и најверојатно би ти се паднала мојата генерација на професори. Точно, има нова директорка и стварно е построго и презема поригорозни мерки но само околу доцнење, изостаноци, на пр. во 7:30 ни почнува прва смена, вратата во 7:35 е заклучена и нема влегување на час, си седиш надвор.
    Професорите нормално работат според нејзините принципи, меѓутоа начинот на нивните предавања и оценувања не се сменети, сепак тоа е индивидуална работа. Се бара учење, ретко кој прогледува низ прсти. Имам другарки што се ПМА и сега имаат по 3-4 математики што не е зезанција. Конкретно на тој смер се ставени професори што стварно ќе те научат. Карев ти е одличен избор, и не се каам за ниту еден поминат ден во него!
     
  18. uchenickata3210

    uchenickata3210 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    еее фала тии премногууу, ако можеш накратко да ми ги кажеш по некој збор за твоиве професори шо ти се дека има шанси мене ваљда догодина да ми се паднатт... ти што смер си и дали и шо викаш за ПМА да идамм ако не ти е проблем да ми подобјасниш.... фала ти однапред... и да као одат у смени 1ва год со која иде
     
  19. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Па вака, за секој професор посебно да кажувам стварно не би можела, можеби доколку се запишеш во Карев па да ми пишеш кои ти се паднале и ако некој од нив ми предавал нормално ќе ти објаснам што како бараат. Јас сум инаку сум охб и е сосема различен смер од пма, па би можела само да те советувам доколку не ти оди математиката и информатиката (во основно искрено не знаеш дали ти оди информатика освен ако не посетуваш некој курс за програмирање, зашто во глобала се учат програмски јазици и се доста захтевни) тогаш воопшто немој да размислуваш за овој смер во било која гимназија.
    Како и да е, кој било смер да се запишеш во Карев- нема да погрешиш. :)
     
  20. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.699
    Допаѓања:
    42.901
    Пол:
    Женски
    @uchenickata3210 прва со трета се во смена и 2ра со 4та.
    Јас знам другарки и другари кои веќе три години учат во Карев и им е прелабаво.Нити ги запишуваат нити ништи.Бегаат на велико, препишуваат на велико и никому ништо.