1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС Гимназија „Никола Карев“ - ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од Night.Wish, 27 март 2011.

  1. Dimiczakson

    Dimiczakson Нов член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Се' е точно ова погоре ама македонски може да биде и Тања Љаљек, англски може и Маја да биде а информатика не се знае. Класни би биле Жаклина (не верувам Сузана дека би ја ставиле класна),Ирена, Тања, Венцо, Бети, Јован, Гордана физика, Ана ликовно и Зоки биологија - барем тие се сега во четврта
    Нема да ти биде лошо ама сепак се' зависи од класниот
     
  2. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Ме интересира дали е многу тешко во Карев?И какви се професорите?:):?:
     
  3. Pretty Woman

    Pretty Woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Ако немаш врски, а претпоставувам дека немаш штом прашуваш, да тешко е и ќе треба да се помачиш.
    Повеќето професори на часови се лабави, ама кога ќе дојде време за тест или испрашување многу бараат.
     
  4. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Me interesira dali na prviot ucilisen den e kako vo osnovnite ucilista se sobiraat site ucenici vo dvorot pa klasniot doaga i odat vo ucilnica?
    Ili pak koga kje izlozat so kogo ucis vo prva godina go pisuva brojot na ucilnicata?Kako e vo srednite?Blagodaram odnapred!
     
  5. Pretty Woman

    Pretty Woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Тоа се случува во холот, прво се претставуваат класните раководители а на листовите закачени на врата пишува кој клас си и број на училница и одиш.
     
  6. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618

    Se citaat li iminjata na ucenicite?
     
  7. Pretty Woman

    Pretty Woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Не
     
  8. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Sekoj si stoj kade saka vo holot ili ima posebno mesto ucenicite od prva vtora....godina?
     
  9. Pretty Woman

    Pretty Woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Кој каде сака
     
  10. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Ме интересира дали сите парарелки на пр 5 и сите прва година одат во иста смена?
     
  11. Pretty Woman

    Pretty Woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Секако дека да 1 и 3 година се во смена, 2 и 4 та
     
    На Uniqpro му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Nepoznat/a

    Nepoznat/a Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Moze li nekoj da mi kaze kako bilo lani I so kolku poeni primale?
     
  13. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Обично во генерација се по 8/9 паралелки и нормално дека сите се заедно во смена. :)

    Секоја година различно, сè во зависност од конкуренцијата т.е првиот ученик со најмногу бодови. Предност имаат нормално одличните ученици.
     
  14. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    1.Може некој искусен да ми каже ме интересира како е за упис?Каде се врши уписот пред Карев,во училиштето внатре?
    2.Кога ѓи зимаат книѓите што се прва?
    3.Ми спомнаа нешто дека порано некој доаѓале од др школо се мењале на смена?Дали е вистина?
     
  15. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    1. Влегуваш во Карев со потребните документи (свидетелства, извод, ако имаш дипломи), пополнуваш барање и го предаваш. Сето тоа се одвива во холот.

    2. Книгите ви ги делат од септември, секој професор посебно.

    3. Тоа било многу одамна со Зеф Љуш Марку, во времето на моите и твоите родители. :D Нема никакво менување.
     
    На buba4e89 и Uniqpro им се допаѓа ова.
  16. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Што се случува со пријавите?Бидејки некој ми спомна се купуваат лично?

    Извод од матичната книга на родените(копија или оригинал)?
     
  17. uchenickata3210

    uchenickata3210 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    може некој за овие професори ако му предавале да ми каже збор два... дека најверојатно ќе идам ПМА и ваљда овие ќе ми се паднат
     
    На Uniqpro му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Nepoznat/a

    Nepoznat/a Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Dali ke me primat so 69 poeni vo Karev?
     
  19. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Ликовно Ордев во прва ќе ти предава. Бара носење материјал, оценува цртежи според тоа колку си вложил труд а не убавина и сл. Инаку супер професор.

    Музичко Ристановска или Беличанска ќе ти предава. Мене Ристановска ми предаваше и е построга од Беличанска, бара доста знаење, се прават тестови и на историја на музика и скали и сл. Се прават годишни тестови, но доколку претходните 3 теста ти се 5ки не го правиш крајниот. Гледај да не дозволиш да го правиш годишниот.

    Јован географија, не знам зошто напишале за жал, сепак секој си има свое мислење. Полн е со знаења, идеи, супер професор. Дава прилично тешки тестови, и кај него никогаш немав 5 на тест, ама од што си се сакавме ја имав во дневник. :D Многу е забавен.

    И Венцо и Бети се супер, можеби и Марија би ти предавала. Сите си бараат опрема и редовност. Ама малце Венцо се издвојува, знае некогаш да се инаети.

    Македонски Ирена не ми предавала и не знам каков професор е, но постои можност и Лаљек(најлабава е од сите, но тоа не значи дека треба да и се качите на глава), Жане или пак Драгица да ти предаваат, сите ми предавале и сите се подеднакво одлични професори, со огромно знаење, огромно разбирање и пред се пријателски настроени.

    Хемија Ела исто така не ми предавала, но од кажување знам дека е строга и тешко е.

    Физика Зочо е лабав, убаво објаснува и си бара човекот. Можеби би ти предавала и Гордана, малце е како изгубенка, ама добар прфесор е.

    Биологија Зоки Кула е најлудиот професор во Карев хахаха иако не ми предавал, многу добро го знам, се препишува на велико на тестови, со книга на клупа.... ама пак кај Даница, е доста строго, жената предава по 10 страни во час и дупло повеќе бара. Бара се од учебник, и латински имиња и сл.

    За Содич немам коментар, а инаку Елена е пресрцкаа, знае да си прави муабет со учениците, малце и она се губи кога решаваме вежби ама океј е.

    А историја, јас вака како љубител на историја би ти кажала дека Марица е најдоброто нешто што може да ти се случи во Карев. Учи си и немаш проблем кај неа, бара дисциплина, на час мува да прелета, кога влегува во училна сите станувате и сл. Ретко ќе правите тест кај неа, само усно. Жената е царица.
    Игор историја е исто така полн со знаења, никогаш нема да ви биде досадно на час кај него ама буквално, бара знаење повеќе тоа он што збори на час а не бубање од книга. Околу оценувањето и испрашува и дава тестови. Само запишувај што збори он на час и внимателно слушај го и немаш гајле.
     
    На uchenickata3210 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. uchenickata3210

    uchenickata3210 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    ќе може ли да ми ги кажете лектирите за 1ва у Карев??
     
    На Uniqpro му/ѝ се допаѓа ова.