Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС Гимназија „Никола Карев“ - ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од Night.Wish, 27 март 2011.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  Дечки, видовте дали пишува кој со кого е во клас? :$
   
 2. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  Јас сум германски. :) :$

  Инаку списоците би требало да се веќе ставени колку што знам, јас утре сабајле ќе поминам од Карев па ќе пишам дали има, но ако некој бил денес нека каже дали има. :)
   
 3. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129

  Дај боже!!Дај боже информацијава да е точна! ^_^ :dance:
   
  На belieber му/ѝ се допаѓа ова.
 4. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Е бев до Карев со другарка прееска, ги немаше објавено класовите и чистачките ги прашавме ни рекоа дека следната недела сигурно ќе биле класовите, а незнаеа ништо за тоа 1ва и 2ра, 3та и 4та :(
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. NICKRIVERS

  NICKRIVERS Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  11
  јас ке учам германски :)
   
 6. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  ДУРИ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА? |( :o
  Инаку за ова со смениве не се секирајте значи , мене професорка од Карев ми рече дека нема да има промени. :)
   
 7. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  Ја па разбрав 1ва и 2ра. х)
  Мене и така повеќе ми одговара, имам друштво за натака од 2ра година. х)
   
 8. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Е и мене повеќе ми одговара 1ва и 2ра :(
  иначе ни дадоа да си прошетаме низ школо :D (пошто ни рекоа да им купиме цигари)
   
 9. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  87

  Значи нема да има никакви промени..смените отсекогаш си биле прва и трета, втора и четврта...
  а и не верувам дека ќе имате и униформи...зашо последна генерација што купуваа униформи се сега четврта година...втора и трета немаат униформи..така да не верувам дека ќе ги тераат да купуваат униформи за само 2 години :^)
   
  На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Луѓе, од кај испадна ова сеа 1ва и 2ра, 3та и 4та? Тоа така во Карев не било, нема ни да биде според мене. Во Карев секогаш било или сите заедно, или 1 и 3, 2 и 4. Така не било, не знам од кај испадна ова. Да се сите 4 генерации иста смена е многу мала веројатноста скоро ич зошто не менувавме училници кога завршивме мислам дека така и ќе биде, а училница за секој клас од 4 генерации по 8-9 класа нема.
  Значи, најверојатно ќе си остане 1 и 3, 2 и 4 и готово, тоа сите генерации во иста смена беше во 2008/2009 а сега следнава ќе е 2011/2012 учебна година, од тогаш досега во Карев имаше многу реформи сите заедно бевме кога немавме компјутери и не се користеа и затоа менувавме училни, а откако ги добивме компјутерите се комплет одма се напраи распоредот.
   
 11. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  ^Незнам од кај испадна ова 1ва и 2ра, 3та и 4та али знам дека сите го зборат тоа..
  Иначе сега бев до Карев уште ги немаат објавено класовите :@ :@ :@
   
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  Другарка ми се јави пред некој ден, и и рекле изгледа после 25ти. |( (е сега, тоа може да значело и за класовите што ќе бидат за 3та)
  Ништо чудно да испадне ко лани на 31. :worried:
   
 13. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Ги објавиле класовитеееее :D
  Некоја пишала на статус..
  После ќе поминам да видам :rofl: :rofl: :rofl:
   
 14. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  Јес, јес, јес! :party: :party: :party: :party:
  После ако не и јас ќе одам. :rock:
   
 15. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Не не не чекај јас ке идам накај 7 пошто таа пишала нешто вака: Јес најдобар клас во Карев
  па не е сигурно али чим и кажале на другаркати 25ти 90% е сигурно да се објавени а другите 10% таа може си има врски па и кажале.. :D
   
 16. sugar

  sugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  67
  Објавени се класовите во Карев сигурно. :)
   
 17. swag

  swag Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Да да објавени се сигурно.. :)
  ако го интересира некој.. имам јас слика од еден клас, па може ќе се најде.. :)
  мене ме интересира што предава Рангелов Вјенцеслав? :D
   
 18. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  Предава физичко и е најдобриот класен на светот :D Ненормално се бори за класот и е многу откачен :D
   
  На swag му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
  А француски или германски клас? :rofl:
   
 20. swag

  swag Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  германски.. :)


  Леле фала многу .. ми се разубави денов хаха до сеа се класните ми биле од мутава по мутава па добро ќе ми дојде ова.. :lol: :lol:
   
  На Annie.mk1 му/ѝ се допаѓа ова.