1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС Гимназија „Никола Карев“ - ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од Night.Wish, 27 март 2011.

  1. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Сигурна си? :wasntme:
    Мене ме известија дека денес се прави уште еден најнов список и веќе крај.
    Еми и јас сум кај Венцислав. :wasntme:
     
  2. swag

    swag Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    И јас сум кај Вјенцеслав, освен ако не ме преместиле, иако не побарав. :worried:
     
  3. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Ако не сте побарале преместување нема шанси да ве преместиле во друг клас, така да уживајте. И јас исто сум кај Венци така да утре ќе се видиме :) :)
     
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Цело Карев е кај Венцислав сите соученички испаднавте божее :D Ај со среќа нека ви е!

    Утре стартуваме! 8)
     
    На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    Проф. по историја: Атанас! :swear: :swear: :swear: :punch:
    (смајли-што-си-пука-во-глава)
     
  6. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Каревчанки како поминавте денес?? :) :)
    Јас си поминав одлично :)
    Инаку и мене ми е Атанас историја, и знам уште неколку професори кои ќе ми предаваат ама не знам какви се ако сака некој да ми каже збор два за тие што ги знам нека каже, ќе му бидам однапред благодарна :) :)
     
  7. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129

    Епа со среќа нека ни е! Ќе ни треба многу.. мноооооооооооооогу:@
     
    На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Да ве прашам после кој час имаме голем одмор? И дали утре ќе имаме голем одмор? :?:
     
  9. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    после 3ти час.. епа зависи колку ќе ве држат и колку часови ви кажале дека ќе имате :)
     
    На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Атанас и не е најстрогиот историја. Не сте ја виделе Марица, и не дај боже да ви предава понатаму. Мене веќе 3 години ми беше Димко, убедливо најдобар професор е по историја ќе видиме за годинава дали ќе ми остане, се надевам само, навикнати сме на него. И добра ми е новата класна, денес надвор си седевме со неа, срцка башка од мојот смер е :emo:
     
  11. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Да не знае некој на проектна активност тоа за урбана култура што има и што се прави и кој го држи тоа ако може? :?:
     
  12. klinkata

    klinkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    88
    Осмо сум и сакам да се запишам у Карев.....Не сум запознаена со тоа што значат смерови(знам дека е просто),ве молам да ми објасните што се тоа смерови,и што се учи ако одбереш нешто од ови математички, општествени,јазични смерови?Мислам што се учи??.
     
  13. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Искрено ни јас незнам, ама не му берам гајле. Се одбира дури од 3та година, има време до тогаш. :)
     
  14. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Смерови се насоки кои се одбираат во трета година, односно си избираш што сакаш да учиш во трета и четврта година. Тоа не е ништо посебно, повторно се учат повеќето предмети но има некои измени и некои предмети што ги има во една насока (најчесто) ги нема во друга, односно тоа се изборни предмети.
    Еве тема кај што можеш да видиш нешто повеќе.
    obrazovanie/nasoki-vo-gimnazija-t954/10.html
     
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Во 1ва го имав, Цана-географија го држеше ама не знам дали е се уште таа. Имав тема за обичаи нешто и мора да се направи проект, мора да се оди на консултации (предвидените часови) и мора да се презентира проектот. Додека кај други не е така, не знам за во 1ва година, ама од 2 натака кај други не е така. Ако не е Цана урбана култура, може е поинаку :)
     
    На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Морам да си кажам дека досега најголем впечаток ми оставија Англиски-Биљана професорката е многу позитивна и многу добра, ептен ми се свиѓа како е цела атмосфера на час; Атанас-Историја сега за сега ми изгледа супер гледам дека има разбирање дека не знаеме ништо од основно и не не испрашува цело време(како некои други :^) ); Музичко професорката(не Емилија туку другата не знам како се викаше :$ ) доста откачена ми стои и ми се свиѓа ептен; Венцислав физичко не е лош , поготово како класен е супер; И професорот ликовно не знам ама некако ми е ептен опуштен и интересно е на час :)

    Е сега малку за тие што ми оставија лош впечаток и од нив ќе си имам трауми :devil:
    Хемија таа Ела или како и да се вика, доста строго изгледа кога дојде на час одма фати да испрашува и беше доста стресно(барем за мене); Катица биологија е строг ама добро се поминува некако, само немој да збориш и учи си и другото е лесно; И физика Биљана ми делува така доста строго и страшно.
    Засега овие ми се така професори кои се издвојуваат, за другите ќе видиме има време. :)
     
  17. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ај сега и јас да оставам впечатоци за наставниците..
    Информатика, Елеонора, си е ок, само многу диктира..
    Историја, Димко, онака, ок е.
    Спорт, Јане ми изгледа ок, добро е што не треба да носиме патики, и онака, не треба многу да се мучиме на час..
    Биологија Катица, ок е, малце така по строга, ама убаво објаснува.
    Математика, Јованка, ок е, само кога почна да не прашува за тие рационални, природни броеви.. (што треба да се знаат, нормално)... :x
    Хемија, Ела е по строга, бара знаење, ама јас кога имаме час, си пофторувам од тетратката по хемија од 7 одд, дека е ист материјалот.
    Ликовно, Александар, ок е. Мислам дека ќе ни биде интересно на час. Само ми дојде така по смешно, кога гледавме реклами и цртани.
    Македонски, Татјана, ок е. Знам вториот час правевме писмена (што не се оценува) а мене составот ми беше од тапа, по тапа. Инспирација 0.
    Англиски, Катерина. Таму ми е нај закон на час. Некако се опуштаме.
    Физика, ок е. Малце по строга.
    Музичко Емилија. И кај нејзе ми е убаво на час, онака рилекс. х)
    Географија, Јован. Имавме само еден час ако не се лажам, ама ми делува по строго.

    Мислам дека не заборавив некој наставник. Т.е професор. :wasntme:
     
  18. Smurfette.M

    Smurfette.M Популарен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    1.072
    Допаѓања:
    621
    Mene Eleonora mi bese vo prva godina, dobra e , no iskreno kazano mislam deka drugata e podobra.

    A koj drug jazik go ucite(Germanski ili Francuski) i koj vi predava?
     
  19. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Јас сум Француска паралелка, незнам точно како се вика, така со по кратка коса.. црна, мислам дека и е.

    Патем, имаме повеќедневна екскурзија изгледа во октомври, сакам! :rock: :party: :dance: :mm:
     
    На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742

    Ти се паднале многу добри професори и професорки... Ела, Татјана, Јане, Александар, Катица, Димко, Катерина, Елеонора се препрепремногу фини !!!! Можеби се прават некои од нив построги дека на почеток, инаку ќе си поминете супер со нив !!



    Aтанас е срце :inlove: Најмногу го ценам, има разбирање и е доста културен и паметен за свои години. Немој да се плашиш од Биљана физика, само после секоја лекција пријави се да ја повторис и одма со една лекција ќе си имаш 5ка и нема да те испрашува никогаш и нема тестови да праиш само пријавувај се со време. Катица е фина само сака ред и дисциплина. А Ела е срцка, хехехе не знам зашто ве уплашила толку. Носи и домашни и редовно прашувај ја нешто да ти објасни ;) Колку и да ти е јасно прашај ја.. Ќе види дека си активна и ќе си имаш 5ка :*
     
    На IndieGirl и Elennaa им се допаѓа ова.