1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС Гимназија „Орце Николов“ -ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од white.kitten, 27 јануари 2011.

  1. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    2.758
    Пол:
    Женски

    И мене ми се падна класна :D
    Ќе бидеме во ист клас.
     
  2. Lali-Esposito

    Lali-Esposito Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    јас имам 3ца другари што ќе учат со тебе :)
     
  3. Lali-Esposito

    Lali-Esposito Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Суперр. Ако сакаш пиши ми во ЛП како се викаш да те најдам на ФБ :)
     
  4. white.kitten

    white.kitten Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    76
    Мене ми се падна математика класна мислам Јелена се викаше. Има некој од тука што оваа му е класна ? :D А и ако може некој да ми каже каква е како класна ?
     
  5. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    И сега официјално сме утре од 8 часот? :^)
     
  6. Lali-Esposito

    Lali-Esposito Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Да :)
     
    На innablood му/ѝ се допаѓа ова.
  7. white.kitten

    white.kitten Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    76
    Мене тогаш секретарката ми кажа дека од осум сме ама таму сме требале да бидеме од 7 ипол. :)
     
  8. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    Анета е прекрасна професорка. Прво, секогаш знае како да си го организира часот и стварно ќе ве научи англиски. Спремете се за мнооогу фразални глаголчиња, трик вежби на тестовите и милиони форми за пишување (кај неа нема само формално и неформално писмо, туку секое од нив се дели на уште минимум 5 различни форми). Како и да е, тие што на годишен тест ќе добиете барем 4 знајте дека ептен добро знаете англиски и одма сте спремни да полагате и за FCE и за слични дипломи без проблем.
    За класна, ке кажам само одлична! Се бори за класот колку што може и секогаш е на страната на учениците :)
    Се надевам ќе успеете да извлечете се' што можете од професорите за да научите многу и ви посакувам успешни 4 години :)
     
    На white.kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  9. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Абе како ја на официјалната страна прочитав од 8 дека сме, што бараме пола саат порано :?:
     
  10. white.kitten

    white.kitten Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    76
    Епа не знам мене така ми кажа :^)
     
    На innablood му/ѝ се допаѓа ова.
  11. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Ми требаше информација дека сепак живеам доста далеку од Орце.
    Инаку фала за информацијата. :*
     
  12. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Ви даваат фора пола саат да се спремите психички :D Инаку ми текна на мојот прв ден, буквално скроз сама отидов немав поима дали има некој од мое школо, од мое одд знаев дека нема никој. И 5 мин стоев сама, после најдов една познаничка ама беше во друг клас, влеговме внатре седнавме во КОБНАТА училница :lol: бла бла бла бла бла и си отидовме. Беше петок, а во понеделникот веќе се знаевме сите :D И мислам дека многу добро ми беше што немав никој познат во клас, одма се запознав со сите. Така да верувајте ако имате друштво ок е, не викам не, ама немојте да си дозволите само со друштвото да седите. Веднаш запознавајте се! Ако не четири, две години сигурно ќе бидете заедно со тие луѓе. Леле :wasntme: Сакам и јас утре :$
     
  13. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    Анета е таа црната? Имаше една кога полагавме приемен што шеташе по сите училници, ако е таа ич не ми се свиќаше во сурат на тие 2-3 минути додека беше кај нас. Да се надевам дека погрешен впечаток сум добила иако скоро секогаш како ќе ги проценам луѓето во првите неколку минути такви се, ама за ова стварно се надевам дека грешам.. 4 години па и не се малце со неа како класна.

    *Инаку да, требаше да бидеме од 7,30 ама предходниот ден така одлучиле да бидеме од 8 :)
     
  14. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Збор-два за Џугуманова по биологија? :wasntme:
     
  15. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Пааа како да ти кажам, професорката е фина се дур си мирен на час. Најчесто предава цел час и на крај од темата тест (многу ретко испрашува, само кога сакаш да поправаш од тестот). Тестовите и се унифицирани, не се некои ретардирани со нејзини измислени прашања, ама може да има по некое чудничко прашање.
    Најдобар совет за кај неа: НИКОГАШ не препишувај на тест, ако те види да кажуваш на некој или да препишуваш директно става кец у дневник и после за да го попраиш треба да ургираш со класни, родители и триста глупости. Ќути си на час, слушај си, учи си и нема да имаш проблеми :)

    ИНАКУ, не знам што ја бапнало у глава директоркава. Измислила некои нови ретардирани правила ко во алкатраз да сме. Не смееме да седиме пред главна врата, не смеело да се пуши во двор....КАДЕ БЕ!?
    Башка и секоја недела ќе имало по тројца дежурни и морало да седат во училница и да не излагаат ни на голем ни на мал одмор....ај ако не и да не им дава да јадат. И на сето ова уште законине од министерство, максимум 100 оправдани, за 10 неоправдани 200 евра казна и не знам ти уште што. Ненормални!
     
    На innablood му/ѝ се допаѓа ова.
  16. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    Мене ми е класна. Изглеа сме заедно у клас :D
    Мајка ми ми кажуваше дека била една од најдобрите класни во Орце, секогаш спремна да им помогне на учениците (барем така и кажувале :D ). А и мене на прв поглед не ми изгледаше како некоја катил жена, онака океј си е. Па ќе видиме за понатаму. И нема некои ептен ригорозни правила, слични се као до основно шо ми беа. :)
    П.С. Ако сакаш пиши ми ЛП да знам која си, па може ќе се здружиме (секако дека ќе се здружиме, ама еве порано) :$ :angel:
     
  17. white.kitten

    white.kitten Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    76
    Македонски јазик и литература - Душица Стегњаја
    Англиски јазик - Анета Гајдарџиска
    Француски јазик - Сузана Дулеска
    Математика - Јелена Бабовиќ Најдова
    Музичка култура - Сузана Тнокова
    Спорт - Горан Крстевски
    Географија - Лилјана Јовановска
    Физика - Светлана Наумовска
    ако може некој збор два за овие професори и по некое советче :) :)
     
    На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Viki.i

    Viki.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    лелеее луѓее.. аии не ова неможе да ми се случува.. паметната Анета по англиски ни лупна наставно ливче за неправилни глаголи може имаше едно 25 глаголи да напишеме.. но проблемот е во тоа што ја во основно скоро и да немав учено англиски (професорката ни беше мрдната -.- ) и сеа ми е мн тешко во однос на англискиот јазик.. да се вратам на почетoк.. и ни лупна што ни лупна и ни вика за 7 мин да го решите , 8 грешки ако имате добивате 1 .. и ја некои глаголи првпат во мој живот ги глеам и така си добив кец .. (п.с. прв кец во мој живот :worried: ) и стварно незнам што да правам се утепав од плачење .. знам дека не вреди за оценка да плачеш но таква сум емотивна .. и значи имам катастрофален старт .. прва оценка во дневник мене 1.. ;( лелее аии стварно незнам што да правам .. и моиве се ептен строги дома не планирам да им кажам за оценкава зошто ако им кажам ќе ме селат од дома ;( ;( ;(
    е да .. и ако некој знае дали може да се поправаат овие оценки оваа професоркава ништо не ни кажа :worried: и ако некој од тие што се втора трета година што им има предавано Анета нека ми пишат ако знаат уште колку вакви ненадејни писмени ќе имаме :^)
     
  19. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    Тоа ти се поп квизез и веруј бајаги ќе ги има. Кога ќе и текне ќе даде, ич не и е гајле, а за 7ве минути, остај, само што ги напишав, едно од нив поима немав ни што значи, го мислев една минута и толку, завршија минутите, нит си проверив ништо :x Ајде на следен поп квиз ако добиеш 5ка и на нареден тест, нема да ти остави кец во тоа сигурна сум, само учи си ;)
     
    На Viki.i му/ѝ се допаѓа ова.
  20. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    А-лии фората е што ги става во дневник :?:
    И дај не се потресувајте од првите отцени, секоја отценка се поправа, а професоркава верувам дека ке даде шанса и да се покажеш и усно и писмено, така да без плачки.

    И не знам зошто сте изненадени, па мајку му она уште меѓу првите денови најави дека ке имам еден ваков поп квиз, имаше време да се научи, ако ги знаеш глаголите и помалку од 7 минути ке ти бидат потребни, не беа 24, туку беа 12 глаголи, така да единствен изговор - трема или незнаење..
     
    На Viki.i му/ѝ се допаѓа ова.