1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС Гимназија „Орце Николов“ -ваше мислење?

Дискусија во 'Образование' започната од white.kitten, 27 јануари 2011.

  1. Mickey21

    Mickey21 Активен член

    Се зачлени на:
    1 август 2021
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Најверојатно ја ќе поминам одлично бидеќи ја сакам хемијата. :D
     
  2. haseulpog

    haseulpog Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2021
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    10
    каде виде за наставници и кој клас си? мене на е-дневник ме избришале, само сестра ми ја има
     
    На Ivka~ му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mickey21

    Mickey21 Активен член

    Се зачлени на:
    1 август 2021
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    На е-дневник само има.

    Инаку најверојатно за кој клас си и кој ти е класен ќе излезат списоци само не знам кога.
     
  4. haseulpog

    haseulpog Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2021
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    10
    а има некои информации окулу униформите?
     
    На jabolceikruvce му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.078
    Пол:
    Женски
    Само за Цеце физика ќе ти кажам со среќа.Чудна е најсоодветен збор, искрено ниту ја разбирав на часови ниту ѝ го разбирав односот.Гледај да вадиш добри оценки на тестови и да не одиш на поправни затоа што ќе те измачува, исто така на часови преправај се колку што можеш дека си заинтересиран и не влегувај во конфликти со нејзе.
    Анета физичко беше дрска, само гледај да вежбаш редовно.
    Сергеј е срце професор, многу е фин со учениците и има огромно знаење само што штета сите ученици го потценуваат предметот а човекот баш си предаваше со пасија.
     
    Последна измена: 8 август 2021
  6. haseulpog

    haseulpog Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2021
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    10
    Може нешто да ми кажете за овие наставници?
    Класна/македонски - Љупка Боцевска
    Физика - Елизабета Поповска
    Англиски - Анета Гајдаџиска
    Географија - Сузана Танева
    Информатика - Викторија Доказа
    Математика - Катерина Хаџи-Илоска-Спировска
    Историја - Владимир Бојанов
    Ликовно - Снежана Крстевска
    Музичко - Сузана Тнокова Кузмановска
    Хемија - Виолета Толева
    другите уште ги немам
    Фала унапредд
     
  7. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.078
    Пол:
    Женски
    Љупка македонски е спремна со многу знаење, навистина ем има големо познавање од тоа што го предава ем знае да го пренесе на разбирлив начин.Не ми предаваше долго ама ми остави одличен впечаток.На часови сака и дисциплина ама има простор и за опуштеност.

    Анета англиски мене на почеток ми беше многу напорна со синонимите и фразалните, тоа ѝ е како заштитен знак, да бара да знаеш милион синоними за различни зборови со цел да си го збогатиме речникот.Тестовите ѝ беа тешкички, ретко кој имаше 5.Не знам дали уште предава на тој принцип ама како и да е спремај се многу за кај нејзе, бара многу знаење на почеток(прва, втора), потоа е помека(зборам ако се погоди да ви предава и во трета и четврта).

    Сузана географија веројатно е нова од лани на местото на Бети, така што за кај нејзе може да ти каже само некој од минатава година.

    Сузана музичко е многу фина, кај нас често се случуваше да ни пушти музика и да си седиме со јадење и муабет :D, стварно е многу океј.Мислам дека и тестови имавме еднаш - два пати ама ништо сериозно.

    Другите не ми имаат предавано, ама има и за нив постови, побарај низ темава.
     
    На haseulpog му/ѝ се допаѓа ова.
  8. messy

    messy Нов член

    Се зачлени на:
    9 јули 2021
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво!
    Некој да сподели искуства и мислење за Елизабета Поповска физика?
     
  9. Ajudhchsja

    Ajudhchsja Нов член

    Се зачлени на:
    10 август 2021
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Дали има некој искуство со проектна хемија кај професорката софрониевска
     
  10. jabolceikruvce

    jabolceikruvce Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Здраво! Деветто одделение сум, и во Јуни се уписи за средно. Дури и од минатата год веќе детално размислував каде да се запишам и решив во СУГС "Орце Николов". Од четвртто сакав таму да се запишам, ми велеа дека било премногу строго, сум немала да можам глава да кренам од книга итн...ама сепак решив Орце : ). Ама гледам дека и многу деца кои што воопшто не учеле во основно, сакаат да се запишат, и ми станува сомнително а навистина сакам во квалитетна гимназија да се запишам. Може некој што завршил или моментално учи таму, отприлика да ми каже какво е училиштето, наставниците или пак децата? Фала однапред!
    PS: не мора до толку за наставниците, гледам сте пишувале за тоа : ))
     
  11. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Секоја следна генерација си носи со себе маани и предности, децата што се запишуваат исто така:D Мој совет, ич да не ти е гајле за соучениците, друштво секако ќе најдеш и ќе се прилагодиш. Најубавите години ги поминав таму:inlove: Go for it! :muscle:(y)
     
    На jabolceikruvce му/ѝ се допаѓа ова.
  12. jabolceikruvce

    jabolceikruvce Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Falaaa ti mnogu : D
     
    На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. NaumovskaEki

    NaumovskaEki Нов член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Dali primaat so nekoja 4ka ili mora da si 5.00? Kako bilo izminatite godini?
     
  14. fast_and_curious

    fast_and_curious Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2021
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Машки
    Порано секогаш се запишуваа ученици кои исклучуво имале 5.00 просек, ама од оваа година за првпат се запишаа деца и со по некоја тројка.
     
  15. jabolceikruvce

    jabolceikruvce Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Primaat i bez diplomi od drzavni/megjunarodni diplomi taka? Po rang listite od minatata god izgledase taka
     
  16. Alex29

    Alex29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2018
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Секако дека да. Со 75 поени нема шанси да не влезеш, па и со 2 до 3 четворки може се зависи до тоа колкав број ученици со сите 5 ќе конкурираат. Тие награди од натпревари носат максимум до 5 поени плус мислам, но не се пресудни за упис секако ако си со сите 5ки.
     
  17. jabolceikruvce

    jabolceikruvce Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Fala ti mnogu. Jas imam diplomi ama samo od opstinski i regionalni ama sepak fala : )
     
  18. mikimilane

    mikimilane Нов член

    Се зачлени на:
    22 мај 2022
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Коа се запишував и јас на буквално кој и да кажев дека ке одам во Орце ми кажуваа дека сум падната од марс, таму одат само бубалици и децата се сите дигнати |( Ама толку сум среќна што не се предомислив, иако нели, гимназија си го бара своето. Мораш да имаш доста добри вештини у организирање на времето и да се опуштиш да комуницираш со луѓе зошто кога на тоа ке се навикнеш веќе немаш гајле. Луѓето се супер, некои дволични ама сепак друштвени, професорите се така така, има некои кај што секој час е смешка, ама има и кај некои кај шо пиеш B6 пред секој час (и двете социологија се катастрофа ама за тоа ке се замараш у 2ра ;)). Нонстоп има по некои настани, можности да учествуваш итн итн. Така да без секирации, децата се супер, професорите се...професори..., верувај дека најубавите и незаборавните години ке ги поминеш тука :hug:
     
    На jabolceikruvce му/ѝ се допаѓа ова.
  19. QueenCleopatra

    QueenCleopatra Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2021
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    206
    Како е ситуацијата во Орце со уписите?
     
  20. jabolceikruvce

    jabolceikruvce Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Ima 353 prijaveni a najmnogu moze 285
     
    На QueenCleopatra му/ѝ се допаѓа ова.