1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУГС „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од BlackCat, 4 април 2011.

  1. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Ај ве молам помогнете му на едно прваче-тапа сум за физичко, а Бранко ми предава.Што точно бара и ќе имам ли проблеми ако не можам да направам нешто? :^) :tmi:
     
  2. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Ооо па имало мн корчагинци тука, тоа ми се свиѓа :D Нека им е со среќа на тие што како мене оваа год ќе полагаат матура и да не се избрукаме. Тие што се запишале сега да не се плашат, не е ни приближно толку страшно колку што викаат сите :) Има по некои чудни професори, али сегде се наоѓа по некој таков. Па да ни биде оваа година поуспешна од минатата :D
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Еее пацка, пацка, немаше да помислам дека ќе дојде денот да ти бидам благодарна за сето тоа знаење и таа твоја претерана строгост, која ме направи човек, со повеќе од малку знање во главата!!!
    Ми недостигаат деновите кога со teacher се шегувавме и се дружевевме но кога ќе се потакареме по малку :lol: Втора мајка ми е до ден денес а веќе поминаа 3 години. фала ти и тебе пепи, 10ката историја и те како ми дојде добро со учење само од по 2 саати од книга. И фала им на сите кои НИКОГАШ НЕМА ДА ГИ ЗАБОРаваМ! убаво викаше една професорка-Кога ќе те прашаат кај заврши и ти гордо кажуваш Корчагин и онака оној поглед, па, па браво и одма те гледаат го генијалец :lol: :lol: :rofl:
    И да не се пофторувам се се се од доленеведеново, поготово болдираниве. РЈК forever in my :l:
     
  4. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Кој е па сега Бранко?
    Од кај никнаа толку нови (за мене) професори? :D

    Првите три.
    ПМА математичкиот.
    ПМБ за медицина и остало.
    ОХА за правен, економски, архитектура можеш...итн :)

    ОХБ кој е повеќе психологија настроен и двата јазични ги нема, затоа што нема кадар, и бидејќи со нив се одело на тапа факултети надвор од тоа што имаат заслужено учениците во РЈК демек. -.-
    Единствено ако се собере клас дури тогаш може да се оствари ОХБ групата.
    Ако имаш врски без гајле. :)
    За константно петки треба или да згрееш стол убаво првите две години, ама да нема час да не си спремен, а трета и четврта да учиш само за тест, ама секат да бидеш доброволец за испрашување.
    Друга опција ти е да си учиш со мера, и да мешаш 4ки и 5ки па на крај класната да ти попушти мнг јасно. Трета ти е да учиш цело време, а да се заебаваш на час, ама пак да те сакаат пошто имаш харизма и си остаил добар впечаток на прв час.
    Тоа ти е ситуацијата кај мене во клас барем.

    И да ја кажам мојата огромна забелешка, немаме кафич.
    Трговски стварно како што кажа некој друг низ темава, ни е поблиску дури и од ЈБТ, она опасните центарци |( ама мора нешто да направат.
    Мори е полн, полнннн значи и у посл време е полн со лоши фаци кои си мислат се средно и шема владеат. Барбика е ќумезарник за кој сме со сласт реметени од други луѓе.

    И уште нешто, ако ви се падне македонски Мими Блажевска, згрејте го столот, читајте лектири, бидете редовни и благодарни што ви предава затоа што по мене подобар професор не постои. Авторитетна, права дама, објаснува прекрасно, бара дупло од тоа, ама проблем со неа за матура? Ни случајно. :D
     
    На KuklickaSk му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935

    Бранко ми предава и е мнооогу добар човек. Сеа и јас не сум нешто многу долго во Корчагин и јас сум прваче ко тебе, ама досега е срце! Денес не сакавме да правиме колут напред и назад и зема тоа списокот, и ние си викаме ќе не дере :D И вика ајде оваа, ајде оваа.. Ние вакви ;( Вика сеа по список ли треба?! Аман бе деца! И си се врати на место :D
    Така да ич да не му се плашиш, вежбај му секогаш, носи опрема, прај ги мерењата(скок во далечина и сл.) без разлика на резултатите. :)
     
    На CharmedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Amo.la.moda

    Amo.la.moda Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    10
    Девојки сега сум 8-мо и се мислам помеѓу Корчагин и Никола Карев.....проблемот е што не ми иде баш францускиот па сакав да прашам какви се наставниците по француски во Корчагин и општо сите наставници таму....иначе сакам математика..англиски...историја..ликовно..македонски се ми оди освен француски и помалце физика и биологија...до сега имам се 5-ки а и + корчагин ми е најблиску од кај што живеам а и блиску е до ГТЦ...ФЕМИНКИ ОД КОРЧАГИН ПОМАГАЈТЕ :( :sweat: ;(
     
  7. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    ^ За француски незнам зошто учам германски, ама за физика секако ќе имаш проблем која и да ти се падне професорка. Знам по мене, имам огромен проблем бидејќи немам основа и претешко ми е. И за германски исто.
     
  8. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Линн кој ти предава германски, Наташа???
     
  9. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    ^ Не, Сашо.
     
  10. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Што, примиле нов германски чудно! не го знам тој, наташа беше строга ама многу фер и срцка :)
     
  11. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Мене ми предава Тања и жената е срцка.Супер, испрашувањата се многу лесни, а тестот ни го најави три недели однапред ;) Друга професорка по француски е Андријана, таа е помлада и сите викаат дека е супер, ама мене не ми предава :)
     
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    тања и е мајка на моја другарка, жената на мравка не гази, а и од останатите од моја генерација, знам дека е срце, немаа ама никакви проблеми со неа!
    Ликовно или лидија-пикасо, или раде-мањо, ама океј се и давјцата се трпат!
    Англиски, тичер е ѕвер, сторга е да, ама сака континуитет и да си КОМУНИкаТИВЕН! сака деца што лесно паѓаат во очи. Други незнам баш професорки англиски!
    Амо ла мода карев е океј, ама не е КОРЧАГИН, тоа да си знаеш ;) 8)
     
  13. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.989
    :rofl: Бранкооооо.. Бара ракија да му однесеш :D
    Кај нас супер беше, ништо не ни бараше и не ни моравме да седиме на час..


    И Тања француски е срце жена, ама не очекувај многу да научиш од час/од неа.

    Кај ја отворив темава, си вратив спомени :)
     
  14. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    На замена е, другата беше трудна. Незнам дали е Наташа или сл. :D
     
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Оо, браво за Наташа, трудна е, тогаш сите ученици и викаа дека е време, се зафркававме :D
    Јас од неа многу научив, а сепак е многу млада и фина, се што бара е да си фер и да си учиш :)
     
  16. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Прво, професори. Огромна грешка од старт ти е ако ги наречеш наставници. Запамети, нема да си веќе во основно.

    Француски мене ми е Слаѓана, ние си ја викаме Слажан. Јас француски знам, и рачунај у клас 5 души се снаоѓаме со јазикот, никој совршено. Часовите се едни па исти, учиме 4 години исто што веќе ми е смачено. Жената е фина, сака да се прави лоша и се, ама не иде кај некои луѓе. 10 различни начини осмисли како да не оценува и виде се пропадна, па пак се вративме на онаа стара песна, тест, и после оценката зависи. :D Ние правевме тест во четвртокот, муабет си правевме и имитиравме скечеви од к-15.
    Математика зависи, Пале може да ти биде, мојата Марија и не знам од каде се родија куп нови професори. Знам уште некои математика се шуњаа низ канцеларија.
    Биологија мене ми беше Тања Ангова и жива среќна сум што куртулив од неа. 3 години мачеништво претрпев. Жената не е ни добра, ни лоша. На секоја минута се мења, не можеш да знаеш. Физика Виолета ако ти предава, уживај. Кај неа ни е најреметениот час направен. :) Има сеа некоја друга замена за Милка Чекреџи, огин била. Другите не ми се познати. Се отиде у пензија. Не знам Једина дали остана. Валда не.
     
  17. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.989
    ее, а Елисавета по хемија уште е во Корчагин?
    За таа жена ако е, само да ви кажам, со среќа, зошто она е стварно ненормална.
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    А ја немаше наташа одма трудна ја правеа :lol:
    супер беше, да не беше она, гутен таг немаше да знам што значи! :lol:

    Незнам дали е уште, мислам дека отииде во пензија!
    Таа беше најклета ама од сите! Мн чудна и ладна жена, како времето надвор така беше расположена! :fubar:
     
  19. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    ^ Не предава таа Елисавета.. Предаваат Глобочка и таа мене што ми предава нз како се вика :D ама добра е жената.
     
  20. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Глобочка не ми ја збори :@ не ја сакам, не ја ни почитувам, многу лицемерна жена.
    а хемија ако била добра, сто посто е ќељчо :(
    (знам злобно е ама сите така ја викаа дека беше малце ќељава, ама мн фина жена,под 4 немаше оцени!)