1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

СУ Д-р Јован Калаузи - Битола

Дискусија во 'Образование' започната од aahhsddcjd, 14 март 2015.

 1. aahhsddcjd

  aahhsddcjd Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  Дали е добро училиштето и дали се квалитетни наставниците
   
 2. Ice&Fire

  Ice&Fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  88
  Јас учев средно таму и сум задоволна. Меѓутоа сега некои од професорите кои мене ми предаваа не предаваат повеќе таму. Според мене подобро би било да се запишеш во училиште, кое како што велат, ти нуди занает ( медицинско, техничко, економско...) за во случај да не продолжиш на факултет. И да не те буни тоа дека ако завршиш средно медицинско мора да одиш на Медицински Факултет. Јас завршив медицинско па запишав Јазици :)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Брат ми заврши таму за заботехничар и потоа продолжи на стоматологија на УКИМ. Во споредба со неговите колеги кои претходно учеле Гимназија или некое друго училиште, доста работи му беа познати и особено со стоматолошките предмети немаше никакви потешкотии.
  Ама дури и да не продолжиш тоа на факултет, си учиш занает, па ако те влече да се запишеш, thumbs up! :)
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Јас учев во медидинско на смер фармацевтско-лабораториски техничар. Задоволна сум од професорите и супер си поминав. Ако не ти оди математика супер ти е како избор, зошто ќе учиш само две години. Сум имала и построги и не толку строги професори ама секогаш гледаат да ти излезат во пресрет. :) На крајот на средно сите имаат некој пријателски однос и се трудат да те посоветуваат кој факултет да го избереш.
   
 5. Elsaa

  Elsaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2017
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Здраво.. Може некој да ми објасни повеќе за училиштето наставниците децата и сл..Благодарам :*
   
 6. IvanovaAnce

  IvanovaAnce Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2017
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Јас сум запишана тука,смер медицинска сестра.Некои кои се запишани овде нека ми пишат.
   
 7. Biljana01

  Biljana01 Нов член

  Се зачлени на:
  16 март 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Може некој да ми каже кои предмети се учат во прва година-фармацевско лаборантски техничар
   
 8. Biljana01

  Biljana01 Нов член

  Се зачлени на:
  16 март 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Има некој кој оваа година ќе биде 1 година во оваа училиште смер фармацевско лабурантскк техничар
   
 9. Waverly Raven

  Waverly Raven Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  2.978
  Допаѓања:
  10.900
  Пол:
  Машки
  Во прва година, сите смерови учат исти предмети, скоро сите како во основно со исклучок на географија и втор странски јазик(германски/француски), дополнително има латински ј., анатомија, физиологија, хигиена.
   
 10. JCVD10

  JCVD10 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2021
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Има ли некој што учи за физиотерапефт? Благодарам
   
 11. JCVD10

  JCVD10 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2021
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае како оди запишувањето во медицинско дали по некој азбучен ред или..?
  Благодарам
   
  На Зегзи му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Зегзи

  Зегзи Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Како мислите по азбучен ред запишувањето?
   
 13. JCVD10

  JCVD10 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2021
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Во горната гимназија ги делеле по азбучен ред
  Пример тие кој се на буквата А одат во 9 сатот...
   
 14. Зегзи

  Зегзи Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Немам чуено таква информација од медицинско ако случајно слушнам ќе ти пренесам
   
 15. JCVD10

  JCVD10 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2021
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Фала