1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Саботирање на желби

Дискусија во 'Канта' започната од blackpanter, 29 ноември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  1.036
  Допаѓања:
  5.983
  Пол:
  Женски
  ако има ваква игра, нека се префлат мислењата или во канта.

  Правило за играње:
  1.Напиши своја желба, а членот под тебе треба да ја саботира и да напише друга.


  Пример:
  1.сакам летачка кола
  2.Доби летачка кола на награда, ќе ти ја испорачаат за 50 години. (+ неговата желба)

  Мислам дека објаснив убаво. Па ако ви се допага играта, повелете.

  Почнувам:
  сакам да фатам на лото.
   
 2. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  Хе, интересно :D

  Фаќаш лото ама се будиш и си добил награда кафе паскалин

  Сакам да полагам за возачка
   
 3. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  Ќе положиш, ама колата ќе ја искршиш.
  Сакам да одам во Солун.
   
 4. girl.09

  girl.09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  53
  Ќе одиш, ќе те киднапираат.
  Сакам да ослабнам.
   
 5. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.604
  Пол:
  Женски
  Ќе ослабнеш и дупло ќе се здебелиш.

  Сакам нов лаптоп.
   
 6. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  Ќе си купиш и другиот ден ќе ти падни ќе се скрши.

  Сакам да патувам.
   
 7. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  Ќе патуваш,ама кога ќе се вратиш ќе заборавиш каде си патувала.

  Сакам да се селам од МК.
   
 8. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.791
  Допаѓања:
  305.989
  Освен МК не постои друга земја..нема каде да се селиш

  Сакам да ослабнам20 кг
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.212
  Допаѓања:
  22.461
  Ќе те дувне ветарот, неможе.

  Сакам снег да заврне, одма!
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.147
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Снег ќе заврне,ама дури по еден месец за Нова Година!
  Сакам сега веднаш да дојде пролетта!
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.935
  Допаѓања:
  26.850
  Пол:
  Женски
  Има ваква тема, се вика Расипи ја желбата. :)
   
  На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.511
  Пол:
  Женски
  Ти ја расипа желбата ама није то разлог да неидемо даље!
  сакам да се подмладам 15 години.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.