Саботирање на желби

Дискусија во 'Канта' започната од blackpanter, 29 ноември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  5.813
  Пол:
  Женски
  ако има ваква игра, нека се префлат мислењата или во канта.

  Правило за играње:
  1.Напиши своја желба, а членот под тебе треба да ја саботира и да напише друга.


  Пример:
  1.сакам летачка кола
  2.Доби летачка кола на награда, ќе ти ја испорачаат за 50 години. (+ неговата желба)

  Мислам дека објаснив убаво. Па ако ви се допага играта, повелете.

  Почнувам:
  сакам да фатам на лото.
   
 2. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Хе, интересно :D

  Фаќаш лото ама се будиш и си добил награда кафе паскалин

  Сакам да полагам за возачка
   
 3. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  Ќе положиш, ама колата ќе ја искршиш.
  Сакам да одам во Солун.
   
 4. girl.09

  girl.09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  49
  Ќе одиш, ќе те киднапираат.
  Сакам да ослабнам.
   
 5. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Ќе ослабнеш и дупло ќе се здебелиш.

  Сакам нов лаптоп.
   
 6. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.325
  Пол:
  Женски
  Ќе си купиш и другиот ден ќе ти падни ќе се скрши.

  Сакам да патувам.
   
 7. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  Ќе патуваш,ама кога ќе се вратиш ќе заборавиш каде си патувала.

  Сакам да се селам од МК.
   
 8. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.897
  Допаѓања:
  280.504
  Освен МК не постои друга земја..нема каде да се селиш

  Сакам да ослабнам20 кг
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  22.028
  Ќе те дувне ветарот, неможе.

  Сакам снег да заврне, одма!
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  890
  Пол:
  Женски
  Снег ќе заврне,ама дури по еден месец за Нова Година!
  Сакам сега веднаш да дојде пролетта!
   
 11. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.692
  Допаѓања:
  25.262
  Пол:
  Женски
  Има ваква тема, се вика Расипи ја желбата. :)
   
  На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.461
  Пол:
  Женски
  Ти ја расипа желбата ама није то разлог да неидемо даље!
  сакам да се подмладам 15 години.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.