1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Садо-мазохизам

Дискусија во 'Секс' започната од YoungandBeautiful, 3 јуни 2015.

 1. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од филмот, се одлучив да отворам ваква тема овде. Пребарав и не најдов ваква да постои. А ако има, слободно кантичка.

  Што мислите за ваквиот вид на секс девојки? Што за садистите, а што за мазохистите?
  Како гледате на ова? И дали сметате дека е во ред да има измачување во спалната соба?

  Дали би применувале камшикување, врзување со лисици, јажиња, синџири, гризење, гребење со нокти, плескање по задник, физички удари, користење на коцки мраз во вашата спална соба?
   
  На Istata od vcera, Arjanit2021, КикиМаус и 3 други им се допаѓа ова.
 2. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  765
  Пол:
  Женски
  Садо-мазохистите ги сметам за психички пореметени лица (мое мислење). Не ја сфаќам желбата за болка и пронаоѓањето убавина во неа и уживање. Садо-мазохизмот е многу повеќе од благи удари по задникот или благо гребење со ноктите, кое што до некаде е дел од предиграта (индивидуално), како и врзувањето со лисици (сексуална фантазија). Садо-мазо е кога се предизвикува болка,т.е кога едниот партнер ужива да ја предизвикува, а другиот ужива во неа. За мене ова не е нормално.
   
  На Need for Speed, gosakamohridd, MG3 и 10 други им се допаѓа ова.
 3. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  За мене (во овој денешен свет) ова е нормално. Некој си сака таков зачин во сексот и нека си го прави. Но, лично јас ниту би била мазохист, а уште помалку садист :lol::D:D што значи на го сакам овој вид/тип на секс. Како што кажа вики-дете океј е благи удари гребење ноооо до толку многу векје (ако дојде... пу пу недајбоже :D) ке почнам да тепам јас. Па ке испадне е*ате сексот 8):D
  Така да кој си преферира нека си го практикува, а ја не.. не не :sweat::D
   
  На anakonda88, ReggaeGirl97, sladok-bitola и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.902
  Се е ок, немам ништо против, секој со своите желби и фантазии, ама ме нервираат овие "новонастанатите" s&m само затоа што го гледале 50 Shades. Одеднаш сите тоа го практикувале, тоа било кул, тие се ин, а до вчера не ни знаеле за тоа, а пак некои го осудувале.
  Just please :d:|-)
   
  На Arjanit2021, iloveyou29, blackwave и 7 други им се допаѓа ова.
 5. fifi16

  fifi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  се во свои граници, сум користела коцки мраз во спална, имам и лисици ама не ми се употребени уште :lol: сакам кога ме гребе со нокти, но нежно, значи како што реков се во свои граници, инаку јас лично не би применувала таков секс, како во филмов... не знам некако ми е ту мач |( а за луѓето кои сакаат таков секс, ако си најдат таков партнер, нека им е со среќа.
   
  На veren и YoungandBeautiful им се допаѓа ова.
 6. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Ни јас немам некои предрасуди кон луѓето кои преферираат ваков секс.
  Ама, јас не би се осудила. Да трпам или да задавам болка, зошто?
  Сепак сексот е обострано уживање.
   
  На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.270
  Нормално?
  Па, веројатно на секој му е нормално онолку колку што границите на издржливост и толерантност му велат дека е, што знам. Еве, на пример јас имам другар кој сака девојките пред односот да се иживуваат со него, најчесто преку брутално мавање со камшик по грбот. Ми вели јас офкам таа мава како кокошка по сено. И јас го зезам, му викам па ти бе бате земи си резервен камшик и мавни ја по задникот кога ќе и речеш доста, а таа нема да те послуша. Јадниот само ќе се насмевне и наведне главата. Сепак, лошото е во тоа што овој им дава потполна слобода, а овие па толку сериозно го сфаќаат што ренде го прават. Неколку пати ми го има покажано грбот, и мора да ви признаам дека е просто загрижувачки кога ќе помисли до каде некои луѓе може да одат за да ги повредат другите. Особено во еден ваков вид на задоволство. Но, дека е тој главниот виновник за тоа си стои. Првенствено затоа што не знае да се постави и каже до каде му е доста.

  Како и да е, мене не ми се допаѓаат овие облици на сексуално задоволување. Од причина што сметам дека љубовта треба да биде нежна, добра, чиста и во ниту еден момент да не прерасне во интенционален обид за истурање фрустрации. Освен нормално, доколку двајцата партнери не сакаат малку да го зачинат сексуалниот живот, и тоа им причинува задоволство. Иако, јажиња, камшици, електрични ствари, мене од секогаш ми биле малку језиви. Што вика мајка ми, или ќе водиме љубов, или нека си го стави пенисот на струја да му го издрма.
   
  Последна измена: 5 јуни 2015
  На КикиМаус, Marossa, Kukla994 и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  6.335
  Пол:
  Женски
  Не го сметам ова за нормално нешто. Никако. Целосно се согласувам со напишаното на @viki-dete .
  Јас сфаќам нежно плескање по задник , и врзување со лисици, нежно гребење со нокти ,и ние го практикуваме тоа, ама секако, во граница на нормала и уживање. Ама садистите и мазохистите, не ги сфаќам, тоа е болка , не е апсолутно никакво уживање.
   
  На Arthur и YoungandBeautiful им се допаѓа ова.
 9. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  20.042
  Пол:
  Женски
  Јас не го практикувам ова, ниту сум садист, ниту мазохист (тоа со сигурност го знам ) а мала грубост од страст е единственото нешто кон кое сум склона. Кој ужива во овие игри, нека си ужива. Мене нема што да ми пречи ако е некој со садо или мазо склоности, само да не го бараат од мене тоа. Не ги осудувам, немам зошто. Секој нека си се пронајде во она што му причинува сексуално задоволство, без експериметирање мало, неможеш да знаеш ! Сум била ставена во неколку ситуации кога барале од мене да употребам камшик и тепалка, сум одбила. Ми барале и да ги врзам, сум се колебала и сум прифатила, ама на кратко. Сфатив дека не ме привлекува ниту врзување, ама можам да прифатам ако инсистираат толку да ги врзам. Има разни луѓе со разни сексуални желби, па и фантазии кои сакаат да си ги исполнат. Важно е тоа што со сила никој ништо неможе да ве натера ако несакате ^_~
   
  На Arthur и YoungandBeautiful им се допаѓа ова.
 10. Youknow

  Youknow Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.374
  Допаѓања:
  2.730
  Пол:
  Женски
  Da ne mi se nalutis, jas ova go smetam za bolest. Bolest i nisto drugo. A kaj gi naoga tie devojki,pa da odam so nego na dejt i ajde po nekoe vreme ako sakame da sme intimni i ako go vidam takov... sto ke mi odgovori me interesira? Na vojna bil ili vo Idrizovo? Bljak, so drugarti i takvi spored mene psihopati nikogas ne bi imala seks. :hai:
   
  На girl-miri и Arthur им се допаѓа ова.
 11. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.270
  Не бил во Идризово, ниту служел во војска. Многу ми е драг, и јас го почитувам без оглед на неговите желби и потреби. А тоа дали е болест не знам, а ниту би се мешала. Негова приватна работа е. Така да јас сум тука да му укажам помош и поддршка бидејќи и според мене тоа не е во ред.
  Инаку, каде ги наоѓа не знам, и јас тоа се чудам.
   
  На joy1 и Arthur им се допаѓа ова.
 12. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.722
  Допаѓања:
  14.460
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од 50 Shades of Grey така? Глуп филм морам да признаам, очекував нешто подобро од цела таа фама што се крена :D
  Дефинитивно ова не е за секој, а кој сака вакви работи не гледам зашто одма е подложен на осудување. Доколу и двајцата партери уживаат во тоа не гледам ништо лошо, се додека никој не е приморан на нешто.
  Кој што сака нека си прави во кревет, мене тоа не ме засега и не гледам потреба да кажам дека некој е "болен"
   
  На КикиМаус, ku4ence, Priroden и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Youknow

  Youknow Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.374
  Допаѓања:
  2.730
  Пол:
  Женски
  Ne, neka pravat tie sto sakaat ama spored mene e nezdravo a i nemam sretnato takov primer vo mojata okolina...
   
 14. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.001
  Пол:
  Женски
  Не си се сретнала со ваков пример зашто не ни постои начин да дознаеш, освен ако некој не ти се довери за тоа што прави во кревет. Оние што сакаат садо мазо не шетаат со камшици и лисици закачени на фармерки :)

  Он топик - сѐ што се случува меѓу двајца возрасни на доброволна основа, нека си остане меѓу нив.
   
  На КикиМаус, iloveyou29, ku4ence и 7 други им се допаѓа ова.
 15. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.805
  Допаѓања:
  132.354
  Пол:
  Женски
  Јас па мислев сексот за уживање е, не за измачување. :) Али секој си има различна фантазија. Ако на ,,учесниците,, им е во ред ова онда нека си уживаат во болката.
   
  На Youknow и Oscar Lady им се допаѓа ова.
 16. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.772
  Пол:
  Машки
  Не сум женско али мислам дека може да го сместам моето мислење тука околу оваа тема.
  Јас лично поштувам многу САДО - МАЗО , и го применувам со онаа која што сака ;
  Јас сум во принцип Садист , сакам да давам болка, нормално во граници на нормала со некои помагала или општо груб харкор секс а верувам дека и многу девојки општо го обожаваат тој начин на секс - тоа е многу точен пат до ултимативниот оргазам.
  Да не звучам грубо - кога мислам на груб хардкор секс , мислам на гребење, плескање по газовите, стискање, гризење, длабока и брза пенетрација, длабоко грло и секс во најразлични пози.
  Има персони кои што си ја играат оваа игра многу уметнички и одат според правила, и тој начин го почитувам ама не забегувам и не се ограничувам во таа смисла зашто сексот е чин без граници и не можеш да ги контролираш чекорите зашто мојата философија е дека сексот е како дишење или како зборување, едноставно си оди а темпото си го подесуваш во ситуација кога треба .... :)
  Совет: Најдете си ја пасијата , можеби ултимативното во вас стои во некои од овие два синоними; S & M.

  / Нинфоманиките после некое одредено време кога " болеста " настапува и не можат да се задоволат преку обична пенетрација и секс, одат во овие води како S & M и BDSM и така се задоволуваат достојно.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.772
  Пол:
  Машки
  И тоа што го наброја и благ садо - мазохистички чин.
  Во хардкор верзија, со давање чин на партнерот како - САДИСТ или МАЗОХИСТ , како Роб и Господар, тоа е сексуална игра која што некои поединци ја играат и имаат многу јако задоволство.
  Примањето и давањето болка за нив е сексуална стимулација и многу повеќе се задоволуваат верувај. :)
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  6.335
  Пол:
  Женски
  ^ Кој како си сака и како му одговара така нека си прави. Секој за себе.
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.863
  Веројатно треба да се проба неколку пати па да се знае точно дали можеме или не, дали е нормално за нас или не, дали може да ни зголеми сексуална возбуда и доживување или ќе се расплачеме и ќе си го гушнеме мечето. Можеби со вистински партнер, оној во кој имаш доверба и знаеш дека не те тепа оти те мрази :D туку е согласно и е резервирано само за во спална соба. Зар не сте добиле некогаш во силна страст посилен удар по задникот, кубење на коса, забивање на нокти во кожа и гризење што ако не речеш стој ти се чини крв ќе пушти? Поблага верзија за себе можам да замислам, екстреми не знам, не сум пробала.
   
  На kim.k и the drummer им се допаѓа ова.
 20. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Садо-мазохизам не подразбира, гребење, гризење и плескање, туку камшици, врзување, сечење, уринирање врз мазохистот, влечење за брадавици до екстремна болка, сецнување со скалпел и уште многу други екстремности, потполна доминација од страна на садистот и понижување на мазохистот, во улога на господар и слуга (роб). Мислам ги возбудува самата помисла на субмисивност од страна на мазохистот и потполната доминација од страна на садистот, и предизвикувањето на болката која е пресудна за овој тип на секс.

  Од мој аспект делува забегано, но се додека тие уживаат во тоа и има согласност од двајцата мислам дека не претставува никаков проблем.
   
  На КикиМаус, Marossa, Prijatelot и 2 други им се допаѓа ова.