1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам - Не сакам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од 2468, 4 ноември 2010.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Што сакаш, а што не сакаш во овој момент? (мислам дека не ја утнав темава :$ )

  јас сакам да гледам убаво филмче, а не сакам да ја средувам гардеробата по 100ти пат :)
   
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  моментално го гледам Сексот и Градот и веќе погодувате што сакам - ШОПИНГ И С*КС :lol:
  а несакам да учам....ама колоквиумска е ]:)
   
 3. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  204
  Моментално сакам една масажа, од која ќе ми се опушти секое мускулче, ковче од телово :rofl:
  А несакам да мислам на факс и колку имам за учење, леле ми се прислошува :shake:
   
 4. christina

  christina Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Sакам Mилка со цели лешници :D мммммммм
   
 5. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  87.685
  Пол:
  Женски
  Сакам да го видам дечко ми.
  Не сакам да одам на факултет само на 5 мин.
   
 6. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Сакам сакам сакам нешто благо ]:)

  а не сакам да учам ама како што кажа гоу колоквиумска :devil:
   
 7. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Во моментов......Сакам една убава прошетка до Водно на пр.,денеска сонценцево просто мами да излезеш надвор...ама кој е на работно место како мене додека ја користи паузата и си го пие кафулето,ќе зирка љубоморно од прозор и ќе ви се жали што не може да шетка:)

  А не сакам ....денеска сум некако посебно позитивно расположена и не сакам некој да го промени тоа (да ми го дигне притисокот) ама ни под разно:)

  Имајте најубав ден девојки :* :* :*
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Сакам да јадам едно убаво гиро сега во моментов.
  Не сакам да имам вишок на килограми, сега во моментов, за век и векови, амин! :D
   
  На Hkikica, TeddyS и Moments им се допаѓа ова.
 9. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  Сакам да уживам во моментот,со него,а не сакам да одам на школо ]:)
   
 10. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.715
  Сакам да излезам и да се рашетам, но немам друштво :(
  Не сакам повеќе бебуфчево да ме паничи, доста му беше за овие две недели два пати што ме вознемири :lol:
   
 11. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Хахаха баш ме изнасмеа :lol:

  Сакам тој да се уклучи на фб зашто ужасно многу ми се прави муабет со него и неговите поетски изрази кои ми ја полнат душата. :$

  Не сакам да станам да почнам со учење за колоквиумите.
   
 12. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Сакам да уживам некаде на сонце, топло кафенце и колаче со бело чоколадо
  Не сакам да бидам закована за столот во канцеларија, ама шта се мора мора се. Ќе издржам уште 2 и пол саати :)
   
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  сакам кафе и јас да се напијам,
  не сакам веќе чај да пијам :doh:
   
 14. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Во моментов сум преморена и сакам да легнам да си поспијам убаво. Да си спуштам ролетни и да спијам до вечер.
  А не сакам да станам да го шетам кучето, ама должност ми е - што да правам...
   
 15. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Сакам да си легнам, и да спијам до задутре.
  А не сакам да одам на тренинг.
   
 16. Sophy14

  Sophy14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
  сакам да пијам сок а не сакам да ме боли мојов здрвен врат
   
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Сакам да се средам, нашминкам и да си направам некоја лепршава фризурка, пардон фризур4е :rofl: , да се скоцкам тип топ...АМА :!: не сакам да излегувам :$ некако ич не ми се ака по кафичи :?: е ај сега...
   
 18. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  сакам вечер да испаднам и да лудувам :rock: , не сакам дома да седам паааа ;(
   
 19. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  сакам да се спремам и дотерам и правец на подиум па макар и со малолетницте во колосеум :rofl:
  несакам да давам критички осврт за финансиската криза во македонија - ама морам :talk:
   
 20. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Сакам да си уживам цела вечер пред компјутер а Не сакам да станува утре рано за на работа!