1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам бебе, а тој не!

Дискусија во 'Канта' започната од princess11ska, 25 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    колку што знам секој има Желба да стане родител па и оваа девојка,инаку и јас имам 21год и имам желба за тоа,но кога ке помислам што се понатаму баш и како да нејкам па затоа размисли убаво што сакаш и какви обврски те очекуваат
     
    На princess11ska му/ѝ се допаѓа ова.
  2. soco

    soco Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    185
    Ете Јас најмногу ја нападнав и употребив остри зборови ама таа ми се смееше мислам дека не се навреди ама и намислата не ми беше да ја навредам туку сакав да и укажам дека желбата за дете може да и стане минлива и дека и е предизвикана од носталгија бидејки е подалеку од блиските ама Јас како Јас не сум совршена и не сум педагог да ги избирам зборовите за некој да не се осетит навреден ! сепак останувам на ставот дека дечкото и е мал за да ја преземит улогата на родител и убаво си викат во насловот ,,тој не сакат,, а таја ако го сакат својот дечко ке го почекат да пораснит за да и го овозможит задоволството ТОЈ да бидит татко на нејзиното дете .П.С. тој можит да го напрајт за то барем е лесно ама фактот за ТАТКОВСТВО занего е недостижен бидејки се осекат емоционално незрел !
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    Темата е заклучена бидејќи дискусијата е исцрпена.
     
    На Ninichka и princess11ska им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.