1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да вежбам, ми требаат совети!

Дискусија во 'Фитнес' започната од Blondince, 13 јуни 2015.

 1. Blondince

  Blondince Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки! Би ве замолила вас, поискусните да ме упатите. Нема тема што не ја отворив да прочитам ама не можам да го најдам тоа што го барам. Значи ми требаат вежби (со или без тегови) со кои ќе симнам 3-4 кила, ќе ги ослабам и затегнам нозете (бутовите и внатрешната страна на бутовите), стомачето, спојлерите и задникот (затегнување и оформување) и потенка половина. Не сакам мускули, сакам затегнато тело, не оцртани мускули или зголемување на мускулната маса на нозете што е главна причина поради која не сум почнала до сега со вежбање. :)
   
  Последна измена: 13 јуни 2015
 2. Kindero

  Kindero Нов член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Најискрено мој совет дури да бараш вежби по youtube или нешто слично да си почниш да одиш во теретана.. сето од ова што го бараш можиш да го постигниш таму јас за 2 месеци симнав 7 кила и на некој начин тие релаксација и шо велиме да се издуваме од проблеми и од се :)
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mademoiselle5

  Mademoiselle5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2015
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  Тука можеш да најдеш секаков вид вежби,има за затегнување на поединечни делови од телото ( со и без тегови), кардио вежби а и има доста брзи резултати доколку се практикуваат 4-5 пати неделно :)
  https://www.youtube.com/channel/UCiP6wD_tYlYLYh3agzbByWQ
   
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.277
  Многу ми се смешни ваквите ставови, демек не сакам да вежбам, или не сакам да вежбам со тегови да не ми се направат мускули.
  Да се правеа така лесно мускули како што мислите вие, ќе беше супер.
   
  На CarrieBradshow, Korija, MidwifeM и 20 други им се допаѓа ова.
 5. Blondince

  Blondince Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Многу луѓе вежбаат и или не постигнуваат резултати поради вежби кои не се за тоа што тие сакаат да постигнат или постигнуваат резултати но премногу груби за мој вкус. Нема што да ти биде смешно, доколку немаш одговор кој не одговара на моето прашање тогаш немаш потреба вооптше од коментар. Поздрав :)
   
  На SunnyGirl2, HoneyAxl и spongebob123 им се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.445
  Допаѓања:
  5.859
  Мoжеш сo вежби кaкo кaрдиo и тaе бo пд кoи се слaбее a се зaтегнувa.. мoжеш стпмaчни тaнци дa вежбaш .. или пoсебни серии зa вежбaње..
  Мoјaтa сестрa oдлaбе се ,,истенчи,, зaтегнa нo килaжaтa и oстaнa истa a сите и велaт декa е oслaбеaнa a toa е рњзултaт нa вежбaње Сеекoј ден.
  Пo двa чaсa мaксимум.i немa мускули.
   
 7. Blondince

  Blondince Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Што вежба?
   
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.445
  Допаѓања:
  5.859
  Tae bo,kardio i edna џaстис незнaм тoчнo кaкo беше,aмa секoј ден пo двa чaсa. Нњмa мускули, oнaкa нa oбем ,,oслaбе,, се зaтегнА.
   
 9. Blondince

  Blondince Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Κаρдио сум вежбала и тоа е почетоκ сеκогаш за тие без κондиција. Фала ти многу :))
   
 10. Blondince

  Blondince Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Ќе пρобам да најдам нешто најсоодветно, фала ви на сите :))))
   
 11. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Според твоиве барања ми изгледа многу едноставно.

  1. Најди програма за трчање ( http://mojtrener.mk/4-nedelna-programa-za-trchanje/aerobik/438 ) ако си ептен слаба на кондиција имаш и 10 неделна програма.

  2. Чучњеви ( Squats ) се најдобра вежба за задник и нозе особено за девојки.

  Само комбинирај ги 2те .. и немаш гајле :)

  Со лесно ( иако нема да биде ) :D xaxa
   
  На Mysterious Women, SwanMay, Petar80 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Robin25

  Robin25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  138
  Топло препорачувам од вежбите на Кајла http://www.kaylaitsines.com/.
  Има различни вежби со програма, исхрана, итн по желба може да се комбинираат.
  Ако некој ги сака книгите, нека ми го пише маилот во ПП.
   
  На simoncelicius и asgardian им се допаѓа ова.
 13. j......s

  j......s Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво!
  Имам 70 кг. а сум висока 160 см :?: и почнав да одам во фитнес центар, сакам да ослабам, вежбам на орибти трекон, лентана и точакон (за слабеење) ама во исто време сакам и да се затегнам и почнав на справине со тегови да вежбам (со помала тежина) и ме интересират дали од овие справиве можам мускули да набија а да не ослабам толку?
   
 14. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  14.466
  Пол:
  Женски
  Јас моментално имам 48кг. не сакам да ослабам, многу нормално. Но како малце да го смалам стомакот има така малце останато, и како после да го затегнам не знам. Дајте некои совети за вежбање или исхрана :)
   
 15. j......s

  j......s Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2015
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Anybody? :|
   
 16. asgardian

  asgardian Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  ќе сакаш да ми ја испратиш?
   
 17. Dreamcatcherr

  Dreamcatcherr Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2015
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Некои вежби и совети за стегнување на нозете?
   
 18. asgardian

  asgardian Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  возење велосипед. исто тако можеш да си ја сименеш бесплатната апликација за Андроид се вика Workout Trainer. Таму има вежби за затегнување на нозете, стомачни, рамења, бицепс, трицепс.
   
  На SwanMay, Dreamcatcherr и Nellie им се допаѓа ова.
 19. nadja29

  nadja29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  342
  ај кажете ми дали со теретана или аеробик се ослабнува пошто морам да ослабнам поради здрствени причини
   
 20. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да ослабеш 3-4 килца и да се затегнеш,топло ти ја препорачувам блогилатес.Има за што сакаш вежби,за нозе,раце,газ,грб,стомак и др.Многу е позитивна во видеата и многу мотивира.
  Еве линк: https://www.youtube.com/channel/UCIJwWYOfsCfz6PjxbONYXSg