Сакам да вежбам, ми требаат совети!

Дискусија во 'Фитнес' започната од Blondince, 13 јуни 2015.

 1. Mell11

  Mell11 Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2019
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  @Hellobeautiful на битпазар има од оние на метро како во вц порано што се ставаа(се надевам ме разбра), сличен скоро ист материјал. Јас на таква подлога вежбам и ми трае за сега, а за цената да не те излажам не знам точно ама упола и повеќе е од спортскиве продавници.
  @Nane2356 @inception знам од мини ластиците 25цм има во polleo(330), runners(400), medicus help(180-300 мислам), а големите знам само во polleo дека има.
   
  На inception, Nane2356 и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
 2. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  232
  Ти фали опоравак. Самата болка ти кажува дека е време за пауза од 4-5 дена за да се опорави рскавицата. Колаген можеш да си земеш на парче за десет дена или да си земеш стегач за колена. Јас имав исто болка во десното колено и со стегачите немав мака. По 60 денари случајно ги најдов во веро.
   
  На Tan4ence му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.271
  Допаѓања:
  21.611
  За тие што прашувавте за ластик...
  Денес видов во Џамбо случајно ластик таков 200 денари. Ама не е од латекс туку како од платно, ваков
  [​IMG]
  Стандард еден отпор е, ама бајаги е ригиден, значи тешко се растега така да мислам ќе ви се најде.
  Донеле и други работи за вежбање во Џамбо што порано ги немаше.
   
  На SwanMay, AAKG, Mell11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Mell11

  Mell11 Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2019
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  @Tan4ence ако ти текнува, што друго имаат донесено?
   
 5. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.271
  Допаѓања:
  21.611
  Па имаше и други видови ластици што претходно ги немав видено, и клешти за раце со променлив отпор од тоа што памтам
   
  На Mell11 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NarCis@

  NarCis@ Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2018
  Пораки:
  3.393
  Допаѓања:
  70.748
  Пол:
  Женски
  Дали случајно виде да има и тегчиња освен од 2кг?
   
 7. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.271
  Допаѓања:
  21.611
  Имаа донесено пред недела дена од 3кг, денес видов и кетлбел-и од 6 кг
   
  На LadyLollypop и NarCis@ им се допаѓа ова.
 8. Mell11

  Mell11 Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2019
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Да не го купи случајно некој ластикот од Џамбо? Никако немам време да отидам а баш ме заитересира
   
 9. marty 0102

  marty 0102 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Nemozam da najdam soodvetna tema pa ke napisam ovde , dali imate iskustva so ova za slabeenje?
   

  Прикачени фајлови:

 10. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  4.306
  Пол:
  Женски
  Јас бев вчера не можев да го најдам
   
  На Mell11 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mell11

  Mell11 Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2019
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  @thequeen95 може се потрошиле , додека најдам време да отидам.
   
 12. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  232
  Пиши шо состојки има и ќе ти кажам дали вреди.
   
 13. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  397
  Допаѓања:
  1.655
  Пол:
  Женски
  Содржи мед, прополис, матичен млеч, цимет, лен, рен, ѓумбир и билни екстракти - наменет за намалување на телесната тежина.
  И не е ефективно, татко ми користеше ама немаше резултати 2-3кг ако ослабе за 5 месеци хаха
   
  На AAKG и marty 0102 им се допаѓа ова.
 14. AAKG

  AAKG Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  232
  Подослабел од нервози хахаха
  Пробај, сепак состојките се на природна база а и башка секој организам башка делува.
   
  На marty 0102 и LadyLollypop им се допаѓа ова.
 15. marty 0102

  marty 0102 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Fala tii
   
 16. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.271
  Допаѓања:
  21.611
  Кога правам lunges a имам еден тег само, кетлбел на пример, во која рака да го држам? Таа со ногата што е напред или назад? Или нема врска?:?:
   
 17. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  4.306
  Пол:
  Женски
  upload_2020-6-9_19-6-53.png
  Јас вака. А кога правам со тегови, земам два.
   
  На SwanMay, Tan4ence и LadyLollypop им се допаѓа ова.
 18. MiAmor

  MiAmor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2013
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  2.268
  Пол:
  Женски
  Дечки да ве прашам,дали пред да почнете да тренирате дали во теретана дали дома со тегови,кардио вежби,HIIT,сте биле на преглед за спортска медицина,јас вежбам дома ама многу се заморувам а не праам некои тешки кардио вежби,дали треба прво на преглед да одам?
   
 19. MynameisHelen

  MynameisHelen Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2015
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  3.718
  Пол:
  Женски
  Дали можеш да споделиш какви вежби поточно правиш?
  И дали правилно дишеш?
   
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.133
  Допаѓања:
  14.884
  Пол:
  Женски
  Treba pravilno da dises i ne se forsiraj,ako se zadises daj si malce odmor
   
  На MiAmor му/ѝ се допаѓа ова.