1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да вежбам, ми требаат совети!

Дискусија во 'Фитнес' започната од Blondince, 13 јуни 2015.

  1. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Зa стoмaчни, кaкви вежби требaaт, зa дa се пoзнaвaaт oнaкa дoбрo и брзo?

    И зa зaдник и нoзе зaтегнувaње?


    Пoчнувaм oд нулa, без кoндицијa, некoј oд oвде дa ме упрaви и сoвети??
     
  2. Versace Btch 24

    Versace Btch 24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2017
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    1.233
    Пол:
    Женски
    http://www.femniqe.com/2017/04/24/butt-and-thighs-workout/
    Јас ја почнав оваа програма за нозе и задник е, веќе 2 недели вежбам по неа и има реултати задоволна сум ептен. :)
     
    На teteks и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
  3. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    Дали со секојдневно воЗење на велосипед можам да постигнам добри резултати да го оформам задникот и да ги затегнам нозете?
     
  4. teteks

    teteks Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2017
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    788
    Нозете да,за задникот не сум баш сигурна.:D
     
  5. Mr.Awesome

    Mr.Awesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    1.653
    Пол:
    Машки
    Еве ќе ти дадам добар совет за стомачни. Прво и основно за да ти се исцртаат стомачните мускули не треба да имаш ич вишок кг. Ако тој услов е задоволен можеш слободно да ги вежбаш стомачните + кардио тренинг на пр. трчање. Во случај да имаш кг за симнување и да се утепаш од вежбање стомачни нема да се познаваат пошто ќе бидат “скриени“ во тебе и ќе треба да се ослободиш од вишокот (со кардио тренинг) и тогаш ќе се исцртаат. Еве добри вежби за стомачни за женски.


    Да кажеме некој мој “про“ совет би бил да не вежбаш само стомачни туку целото тело. ;)

    Можеш ама под услов да возиш велосипед по угорнина. Подобро затегнување од тоа нема. Возење на рамно може и да не даде резултати.
     
    На sj *O*, SwanMay и crimson им се допаѓа ова.
  6. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Немaм кг зa симнувaње. Нo сaкaм дa имaм стoмaчни, штo би рекле стaрите стoмaкoт ми е зa грб зaлепен хaхa. Зa кoлку време би ми се пизнaвaле, кoлку време дa вежбaм и кoе време е нaјдoбрo?
     
  7. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    @SunnyGirl2 ако сакаш да ти се познаваат стомачните мускули, треба да правиш стомачни и други вежби кои се наменети за овој дел од телото. Можеш да најдеш вежби по интернетот колку сакаш, и да видиш кои тебе ќе ти одговараат.

    За колку време ќе ги оформиш зависи само од тебе, тоа никој не може да ти го каже. Тоа зависи од интезитетот на вежбите кои ги правиш, интервалот и колкава ти е желбата за да ги добиеш истите.

    Нема најпогодно време за вежбање.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Дебелеат протеиниве?
     
  9. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    @ana-sweet после вежбање се јадат протеини(пилешко, протеинска салата, туна, јајца) или се пие протеински шејк со сурутка ако сакаш да добиеш на мускулна маса.Не дебелеат само мускул се оформува. Ама ако сакаш да слабееш со кардио, не пиј.:)
    Јас вака лаички ти одговорив, толку знам, ако ти треба конкретен одговор прашај стручно лице, некој фитнес тренер или нутриционист.:)
     
    На sj *O* и ana-sweet им се допаѓа ова.
  10. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Сакам да се здебелам неколку кила,затоа прашував.Фала ти на одговорот:D
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Nutrigirl

    Nutrigirl Активен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2017
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Доколку сакаш да се здебелиш, слободно земи го 80% протеин од сурутка на Виталиа и консумирај наутро , после тренинг и пред спиење по доза од 30гр. СЕ разбира мораш да внимаваш и на јадењето да биде чисто месо без пржење, да исклучиш благо и шеќери кои можеш да ги замениш со суво овошје.
     
    На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  12. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.799
    Пол:
    Женски
    Брат ми има 11 години и дома вели на мајка ми дека сакал да вежба во теретана. За време на учебната година тренира карате два пати неделно, а летото му е цело слободно. Денес не ми текна да го прашам тренерот препорачана возраст, а на интернет ми пишеше дека не е проблем да вежба дете кое сега влегува во пубертет. На мајка ми некако шубе ѝ е, па еве да си прашам тука, па утре да памтам да прашам и тренерот.
     
  13. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    motiv.png Kako da go postignam toa?
     
  14. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Тебе дупките ти се важни или мускулите? :D Такви на раката имаме скоро сите ако не и сите, само не си приметила. За г'з подобра вежба од трчање или ролерки, нема. Склекови се секогаш број 1 вежба за сите делови од телото!
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  15. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Dupkite
     
  16. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Епа вдлабнатините се прават помеѓу коската и мускулот. Коски имаш, уште за мускули да се погрижиш :D
    Се шалам ;) но секако мора да се стегнеш.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  17. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Предлог вежби за стекнување кондиција? До пред година дена активно вежбав пилатес, ама заради учење и низа други работи престанав и накачив 5/6 кг, со тоа што сега одвај 15/20 минути издржувам, многу се задишувам и немам енергија.
     
  18. WhatICanDo?

    WhatICanDo? Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Сакам да ги ослабам стомакот и половината.Вежбам аеробик и сум задоволна,но со исхраната сум несигурна.Лебот целосно го искличи,газирано не пијам долго време,од страна благо јадам само темно чоколадо за задникот пошто сакам да си остане на место....некој дополнителен совет од поискусните која храна да ја избегнувам , која да ја конзумирам?
     
  19. Kiwo

    Kiwo Активен член

    Се зачлени на:
    26 март 2017
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Може ли да се постигнат и добри резултати дома како и во теретана? Што предлагате вие,вежбање со плус кила како тегови или вежбање со килажата на самото тело?
     
  20. femina2014

    femina2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    66
    ми треба совет како да го ослабам стомакот предлог некои видеа за домашно вежбање