Сакам да вежбам, ми требаат совети!

Дискусија во 'Фитнес' започната од Blondince, 13 јуни 2015.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331
  Зa стoмaчни, кaкви вежби требaaт, зa дa се пoзнaвaaт oнaкa дoбрo и брзo?

  И зa зaдник и нoзе зaтегнувaње?


  Пoчнувaм oд нулa, без кoндицијa, некoј oд oвде дa ме упрaви и сoвети??
   
 2. Versace Btch 24

  Versace Btch 24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2017
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  1.227
  Пол:
  Женски
  http://www.femniqe.com/2017/04/24/butt-and-thighs-workout/
  Јас ја почнав оваа програма за нозе и задник е, веќе 2 недели вежбам по неа и има реултати задоволна сум ептен. :)
   
  На teteks и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 3. Girl-love

  Girl-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  17
  Дали со секојдневно воЗење на велосипед можам да постигнам добри резултати да го оформам задникот и да ги затегнам нозете?
   
 4. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  785
  Нозете да,за задникот не сум баш сигурна.:D
   
 5. Mr.Awesome

  Mr.Awesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  1.650
  Пол:
  Машки
  Еве ќе ти дадам добар совет за стомачни. Прво и основно за да ти се исцртаат стомачните мускули не треба да имаш ич вишок кг. Ако тој услов е задоволен можеш слободно да ги вежбаш стомачните + кардио тренинг на пр. трчање. Во случај да имаш кг за симнување и да се утепаш од вежбање стомачни нема да се познаваат пошто ќе бидат “скриени“ во тебе и ќе треба да се ослободиш од вишокот (со кардио тренинг) и тогаш ќе се исцртаат. Еве добри вежби за стомачни за женски.


  Да кажеме некој мој “про“ совет би бил да не вежбаш само стомачни туку целото тело. ;)

  Можеш ама под услов да возиш велосипед по угорнина. Подобро затегнување од тоа нема. Возење на рамно може и да не даде резултати.
   
  На sj *O*, SwanMay и crimson им се допаѓа ова.
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331
  Немaм кг зa симнувaње. Нo сaкaм дa имaм стoмaчни, штo би рекле стaрите стoмaкoт ми е зa грб зaлепен хaхa. Зa кoлку време би ми се пизнaвaле, кoлку време дa вежбaм и кoе време е нaјдoбрo?
   
 7. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  14.375
  Пол:
  Женски
  @SunnyGirl2 ако сакаш да ти се познаваат стомачните мускули, треба да правиш стомачни и други вежби кои се наменети за овој дел од телото. Можеш да најдеш вежби по интернетот колку сакаш, и да видиш кои тебе ќе ти одговараат.

  За колку време ќе ги оформиш зависи само од тебе, тоа никој не може да ти го каже. Тоа зависи од интезитетот на вежбите кои ги правиш, интервалот и колкава ти е желбата за да ги добиеш истите.

  Нема најпогодно време за вежбање.
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  865
  Дебелеат протеиниве?
   
 9. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.130
  Допаѓања:
  9.811
  Пол:
  Женски
  @ana-sweet после вежбање се јадат протеини(пилешко, протеинска салата, туна, јајца) или се пие протеински шејк со сурутка ако сакаш да добиеш на мускулна маса.Не дебелеат само мускул се оформува. Ама ако сакаш да слабееш со кардио, не пиј.:)
  Јас вака лаички ти одговорив, толку знам, ако ти треба конкретен одговор прашај стручно лице, некој фитнес тренер или нутриционист.:)
   
  На sj *O* и ana-sweet им се допаѓа ова.
 10. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  865
  Сакам да се здебелам неколку кила,затоа прашував.Фала ти на одговорот:D
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Nutrigirl

  Nutrigirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2017
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Доколку сакаш да се здебелиш, слободно земи го 80% протеин од сурутка на Виталиа и консумирај наутро , после тренинг и пред спиење по доза од 30гр. СЕ разбира мораш да внимаваш и на јадењето да биде чисто месо без пржење, да исклучиш благо и шеќери кои можеш да ги замениш со суво овошје.
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 12. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.397
  Допаѓања:
  104.878
  Брат ми има 11 години и дома вели на мајка ми дека сакал да вежба во теретана. За време на учебната година тренира карате два пати неделно, а летото му е цело слободно. Денес не ми текна да го прашам тренерот препорачана возраст, а на интернет ми пишеше дека не е проблем да вежба дете кое сега влегува во пубертет. На мајка ми некако шубе ѝ е, па еве да си прашам тука, па утре да памтам да прашам и тренерот.
   
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331
  motiv.png Kako da go postignam toa?
   
 14. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.105
  Допаѓања:
  37.731
  Пол:
  Женски
  Тебе дупките ти се важни или мускулите? :D Такви на раката имаме скоро сите ако не и сите, само не си приметила. За г'з подобра вежба од трчање или ролерки, нема. Склекови се секогаш број 1 вежба за сите делови од телото!
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331
  Dupkite
   
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.105
  Допаѓања:
  37.731
  Пол:
  Женски
  Епа вдлабнатините се прават помеѓу коската и мускулот. Коски имаш, уште за мускули да се погрижиш :D
  Се шалам ;) но секако мора да се стегнеш.
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 17. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  1.488
  Пол:
  Женски
  Предлог вежби за стекнување кондиција? До пред година дена активно вежбав пилатес, ама заради учење и низа други работи престанав и накачив 5/6 кг, со тоа што сега одвај 15/20 минути издржувам, многу се задишувам и немам енергија.
   
 18. WhatICanDo?

  WhatICanDo? Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Сакам да ги ослабам стомакот и половината.Вежбам аеробик и сум задоволна,но со исхраната сум несигурна.Лебот целосно го искличи,газирано не пијам долго време,од страна благо јадам само темно чоколадо за задникот пошто сакам да си остане на место....некој дополнителен совет од поискусните која храна да ја избегнувам , која да ја конзумирам?
   
 19. Kiwo

  Kiwo Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Може ли да се постигнат и добри резултати дома како и во теретана? Што предлагате вие,вежбање со плус кила како тегови или вежбање со килажата на самото тело?
   
 20. femina2014

  femina2014 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  64
  ми треба совет како да го ослабам стомакот предлог некои видеа за домашно вежбање