Сакам да вежбам, ми требаат совети!

Дискусија во 'Фитнес' започната од Blondince, 13 јуни 2015.

 1. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  @femina2014 за слабееље, топење на масните наслаги само кардио 30 - 40 мин па потоа можеш стомачни, ако правеш само стомачни без кардио само ќе го зацврстиш стомакот таков каков што тие.
   
  На femina2014 и SwanMay им се допаѓа ова.
 2. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Алкохол никако, варена храна наместо пржена, вода наместо било каков сок, помалку зачини (сол, веѓета), салатите со маслиново масло, заради мастите во сирењето замени го со сир куч. Појадокот нека ти биде еден сат после будење останатите оброци со интервал од 4 часа. Како десерт за енергија добри се бадемите, оревите .. не конзурмирај риба повеќе од 2 пати неделно.
   
  На Chini, marijancetoo, Flower.D и 2 други им се допаѓа ова.
 3. femina2014

  femina2014 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  64
  @Purelove92 ти благодарам за советот :* :*
  А сакав да прашам каде повејќе се постигнуваат побрзо резултати во теретана или со домашно вежбање
   
 4. HealtyIsNewSexy

  HealtyIsNewSexy Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Proteinute se osnovna gradbena edinica na teloto. Sekoj individualno treba da vnesuva odredena kolucina na proteini sekojdnevno. Za zal deneska makedo skata hrana pretezno e na jaglehidrati a ne na proteini.
  Posle vezbanje treba da se vnesuvaat proteini 20-30g bez da se racunaat vo celokupniot dneven vles. I toa najdobro e vo forma na sejk zatoa sto tecnosta pobrzo se apsorbira. No i toj tecen proteinski napitok ne treba da e celosno surutka tuku treba da e kombinacija so rastitelen protein koj ima prodolzeno dejstvo. Da jas sum pobornik i za sekojdnevno vnesuvanje na rastitelni proteinski sejkovi kako bi si go unapredile zdravjeto.
   
  На femina2014 и crimson им се допаѓа ова.
 5. HealtyIsNewSexy

  HealtyIsNewSexy Активен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Za pogolema muskulna masa moras da zemas poveke proteini. Ne kako bilderite ama odredena kolicina
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Мила утре еден протеин шејк или банана за енергија и your cute but во теретана кардио L.2 и едно 20-30 мин пред да почниш со стомачни :*
   
  На femina2014 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  124
  Не е се до вежбањето мора да се внимава и на исхраната.
  Линкови за нозе и задник кои јас ги вежбам:  Со лесно девојки
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LittleGirl626

  LittleGirl626 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Каде се продаваат сурутки? Во аптеки или?
   
 9. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.379
  Пол:
  Машки
  na pazar
   
 10. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  346
  Пол:
  Женски
  Здраво :) Во план сум да си купам степер за брзо време па ме интересира дали од него се топат калории или само мускули се затегнуваат пошто такви муабети слушав а не ми е мене да напраам мускули само, прво сакам да ослабам малку.
   
 11. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Топи калории и то како ама се зависи од вољата. Затегнува и зацврстува лист, бут, задна ложа и стомак..ако не сакаш да зацвртуваш тогаш купи си обичен точак за кардио и внимавај на исхрана тоа е најбитно.
   
 12. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  346
  Пол:
  Женски
  Абе јас сакам да се зацврстам ама прво сакам да ослабам малце, па ми беше страв да не затегнува ова само а не топи сало.. :)
   
 13. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Зависи колку сакаш да ослабиш, јас искрено би ти препорачала прво обичен точак 20-30 мин па на степенот (и он се смета во кардио вежби ама е потежок за користење и повеќе оди кон зацврстување).На овај начин ќе ги стопиш калориите и ќе ги спремиш мускулите за на степен. Пак ќе речам 80% е исхрана.
   
  На SwanMay и teressa им се допаѓа ова.
 14. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  346
  Пол:
  Женски
  Околу 5кг ми треба не повеќе, во секој случај фала многу :)
   
  На Purelove92 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  Јас кога почнувам со вежбање без разлика дали е во теретана или дома вежби од интернет цел стомак ми отекнува.. Се дувам како балон?? Дали знае некој зошто е тоа така??
   
 16. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Па со оглед на тоа дека први правилно вежбање треба да се пие 1-2 литри вода (посебно ако се работи за слабеење) нормално е да се подува стомакот, но се тоа со тек на време се регулира кога ќе се навикни телото и нормализира метаболизмот. Правиш крадио вежби? Оти тие се главен фактор за стомакот и стомачните мускули.
   
  На theowndemon и beauty.princess им се допаѓа ова.
 17. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски
  Возам само велосипед, а останатите ги правам од интернет но кога почнувам како да сум трудна 3ти месец
   
 18. Mr.Awesome

  Mr.Awesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  1.650
  Пол:
  Машки
  Така треба да биде. Кога правите стомачни вежби, во наредните 2-3 дена можно е да имате подуван стомак и да ви изгледа дека сте се здебелиле, а во суштина значи дека добро сте ги таргетирале стомачните мускули кои јачаат и закрепнуваат. После 2-3 дена ви се враќа стомакот во нормала, појак, потенок и посекси. Така иде тоа. Фурај со исти вежби.

  Друга причина за подуеност после тренинг: water retention. Организмот ја држи водата во себе, ама после ја пушта, а со неа и масните наслаги хаха. Човечкото тело е совршенство на природата, не за џабе е кажано.
  [​IMG]
   
  На Chini, theowndemon, sofijanoka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. beauty.princess

  beauty.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2015
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  158
  Пол:
  Женски  Добро др.Awesome :*
   
  На sofijanoka и Mr.Awesome им се допаѓа ова.
 20. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.331
  Сакам стомачни, 6пацкс, какви вежби,кои вежби колку пати да ги правам. Ајде упатен, упаувај не ја бидува работава