1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам... (без цитирања)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од RainBow, 5 февруари 2019.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.990
  Пол:
  Женски
  Поради последните реакции во врска со темата Сакам да кажам и тамошното цитирање решивме да отвориме нова тема во која ќе нема цитирање, надоврзување и тагнување.
  Постовите со навреди кон членови не се дозволени, продолжување расправии од други теми ќе бидат избришени. Сликите ве замолуваме да ги постирате во соодветната тема.
  Старата тема ќе си остане за слободно разменување на мислења и таму ќе може да се цитира.
  Постови од оваа тема не е дозволено да се цитираат по други теми.
   
  На Ackkaa ^^°, Crna Dama, +++ и 20 други им се допаѓа ова.
 2. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.775
  Пол:
  Женски
  Другарка ми ми рече дека секогаш кога ќе слушнела песна од Сиа, ја потсетувала на мене.
  Поубав комплимент мислам дека одамна немам добиено :inlove: :music:

  Бај д веј, cheers за темава :d:
   
  На FallenAngell, poenta, GoodGirl45 и 18 други им се допаѓа ова.
 3. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.381
  Допаѓања:
  114.578
  Пол:
  Женски
  Слаткото мјаукање и предење на мачињата ми ги лечат душата и срцето,па заборавам на раните нанесени од луѓето.
  Терам некако,живеам.
  Можеби утре,можеби задутре,можеби за неколку дена или кога и да биде,ќе наидам на човек кој потполно ќе ме разбира.
  Надежта никогаш не умира. :)
   
  На st-el, FallenAngell, smile:) и 14 други им се допаѓа ова.
 4. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.593
  Допаѓања:
  42.629
  Пол:
  Женски
  Каква сум станата стварно крајот не ми се наоѓа.
  Дома кога седам -еве сега болна сум морам да седам, досадно ми е и сакам во школо да одам од забава
  Кога ќе дојдам во школо се нешто ми смета се нервирам, пцујам и сакам дома да си одам.
  Преку недела пекам викенд да дојде да искочам.Викенд кога ќе дојде кукам како правам се едно исто и како се ми е здосадено.
  Сфаќам дека како растам се потешка станувам.Како мала се што ќе ми дале сум прифаќала, не сум се бунела.И месо дури сум јадела :?:
  Нема везе, сакав да го изнесам ова ,,јавно” одамна го мислам :rofl: :whew:
   
  На GoodGirl45, Rama, nextredstyle и 2 други им се допаѓа ова.
 5. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  9.127
  Пол:
  Машки
  Виде дека вози женско,и почна да свири.8)
  А таа ни едно ни две,излезе од кола и му го скрши носот:rofl::rofl::rofl::rofl:
  Кој бокс човече:worried::rofl::rofl::rofl:
   
  На piglet1, XstrongerX, GoodGirl45 и 13 други им се допаѓа ова.
 6. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.468
  Допаѓања:
  155.007
  Пол:
  Женски
  Убо е да знајш кај можиш да напишиш нешто оти се плашиш да те цитират. #loveit

  Oh. Wait.
   
  На GoodGirl45, JollyGirl, Kukla994 и 13 други им се допаѓа ова.
 7. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.288
  Допаѓања:
  20.743
  Пол:
  Женски
  Ми треба некој во животов кој постојано ќе ме поттикнува да размислувам, да читам и да учам за различни работи а не за истите 3 теми да вергламе на секое гледање.
   
  На Matrix88, smooch, Purplelilac и 13 други им се допаѓа ова.
 8. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Не дека нешто посебно сакам да кажам, ама многу ми е мерак да плеснам пост на првава страна.
  Музите ми се некако во аут. Никој не ме шмиргла. Имам јас по некоја вечито инспиративна личност која кога и да ме седне во дуел ќе го добие најискреното, најтоплото, највистинското, најемоционалното. Таквите личности знаат да ме буцнат да мислам на се што нема да ми текнело пред двобојот. Периодов сите ми се на годишен одмор, а темава сама по себе уште ми ја нема таа мека атмосфера па немам никаков матерјал за тука. Имам само радост што може да се врати СДК во живот, макар и клонорана.

  Со љубов, ваша М, :makeup:
   
  На Purplelilac, poenta, 1209 и 6 други им се допаѓа ова.
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.534
  Пол:
  Женски
  Најдобар одмор е оној кога ќе се одмориш психички :sun:
   
  На Andrejaaaaaa, smooch, Purplelilac и 22 други им се допаѓа ова.
 10. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  6.991
  Допаѓања:
  118.041
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам-тоа што си зададов за цел, си го исполнив(fingers)
  Се гордеам со себе си:inlove:
   
  На smooch, Purplelilac, duffi и 19 други им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  Како ќе спијам отсега па натаму кога сè околу менталитет и желба за прогресивност во државава, феминизам, критика за постари или било што потенцијално „тригер“ кое го пишував во другата тема со намера само да се искажам, ќе го пишувам тука :angel: :

  [​IMG]

  :D Само нека проработи темата и да се навикнам на неа. 8) :d:
   
  На smooch, Purplelilac, senjorita-v и 19 други им се допаѓа ова.
 12. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.381
  Допаѓања:
  114.578
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога пишувам постови во СДК,истресувам фрустрации и нервози преку пишувањето или пишувам за да се надоврзам на нечие мислење доколку го мислам истото или имам спротивно гледиште.Но,не ги цитирам сите,а подобра опција за мене е означувањето.
  Но,имаше и цитирање на мои постови,а јас не сакав да ме цитираат во тие моменти.
  Сакам да кажам дека се надевам дека модераторите овде повеќе ќе пазат на она што е во насловот на темава.
   
  На Panda girl, Chocolate.me, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.421
  Пол:
  Женски
  Македонец не е македонец ако не уплеска се до крај..
  Па и кога ќе е таму на крајот ќе те убедува дека сивото е бело |(
   
  На duffi, GoodGirl45, JollyGirl и 16 други им се допаѓа ова.
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  СДК дојде и тој ден,со овој мој голем г*з да си ги "наседнам" наочарите за видот, конечно :D јер како бајаги несмасна личност, повеќе од одлично е што здрави издржаа дури 4 месеци....не сакате да знаете колку наочари имам искршено сите овие години :smirk:
  Од мала имам така некоја грда навика да ги оставам на кревет, и кога ќе седнувам да ги смачкам, ама ќутете, овие последниве се покажаа истрајни, ги однесов во оптика, ги корегираа:party:
   
  На smooch, senjorita-v, JollyGirl и 11 други им се допаѓа ова.
 15. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392
  Когa ми е пореметен биоритaмот, пореметенa сум и јaс.

  Ми фaли структурa, некој требa диктaторски режим дa ми воведе со строги дисциплински кaзни.
   
  На Nigredo Odor, Herrera, Purplelilac и 12 други им се допаѓа ова.
 16. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.053
  Допаѓања:
  72.227
  Пол:
  Женски
  Сакам трпение.....
  Сакам мир.
  Спокој.
  Премногу е ова.
  Морам да научам да се контролирам.
   
  На Purplelilac, duffi, senjorita-v и 19 други им се допаѓа ова.
 17. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.970
  Темава ми е како mindfulness на мозокот - дијар дајари моменти инкаминг.

  И знам дека кога ќе отворам ќе нема чет муабети. И ќе нема цитирања. Иииииии. :D

  Не дека кажав нешто битно ама ете така, нека си стои. :nod:
   
  На Purplelilac, duffi, Lella и 17 други им се допаѓа ова.
 18. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.956
  Здраво фемина.
  Збунета сум.
  Во која тема по ѓаволите да пишувам?
  Што ако некој не ја чита оваа, а ја чита таа, или не ја чита таа, ја чита оваа?
  Може ли да си ги копирам мислењата за да добијам повеќе лајкови?
  Навистина ли требаше ова? Имам толку многу одлуки за донесување, ме боли мозокот.

  Се зафркавам. Или не...
  Сеедно, вие си знаете.
  Ама не ми е лесно да си кажам :(
   
  На smooch, SV1911, LittlePinky и 30 други им се допаѓа ова.
 19. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.110
  СДК дека главно оправдание за неоправдано однесување стана - во ПМС сум|(

  Некои болести ( или состојби на организмот), како на пример : хистерија, шизофренија, депресија, еуфорија, анксиозност, афективна раздразливост... си имаат име и има лекарства за нив за да се одржува контрола.

  Ама... не се викаат ПМС:)
   
  На Nigredo Odor, smooch, Purplelilac и 29 други им се допаѓа ова.
 20. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  5.980
  Пол:
  Женски
  Сдк, браво за темава!
  Да можеш да пишеш нешто што ти е на душа, а да не мора да се мислиш дали ке бидеш цитиран едно 15 ппати.Многу е поубаво вака.
  Во конотација на ова сакам да кажам дека сечиј мозок размислува различно, секој човек има свои ставови. Не сме сите по ист калап направени. Едноставно не.
  Сум за дебати со луѓе со спротивни ставови, но има многу теми на кои тоа може да се направи, поточно сите теми се наменети за тоа. Сдк треба да е тема каде што навистина треба да се чувствуваш како да пишуваш во дневник. :)
   
  На Acronia, prashinka, eliesaab и 12 други им се допаѓа ова.