Сакам да кажам... (без цитирања)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од RainBow, 5 февруари 2019.

 1. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  1.321
  Пол:
  Женски
  Во каков свет живеам..
  Никој не знае да цени и сака, а се жалат немало љубов.Има ама љубовта сака емоции, а не забава.Само кој да го сфати тоа.
   
  На hermosa, Keiner, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  24.940
  Пол:
  Женски
  97956555_2810320815918604_6508345556320911360_n.jpg

  Ја читам мислава и сфаќам колку ми се изменува сликата за личноста кога начинот на размислување е сосема неприфатлив, а уште повеќе кога тоа се отсликува и на однесувањето.
  Потребата да се дел од општеството, прифатени, интегрирани, многу луѓе сметаат дека може да се реши само со она што е видливо надворешно.
  Денес имајќи ги сите ресурси за учење, надоградба и секојденвно „растење“, жалосно е што некои се се' уште во лавиринтот на сопствениот егоизам кој не дозволува ниту чекор подалеку од сопствените убедувања.
   
  На Regina.Phalange, Gosh, GoodGirl45 и 17 други им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.588
  Допаѓања:
  95.079
  Пол:
  Женски
  Вака не сум се смеела долго време. Ако сакаш внимание отвараш тема за бременост и во деталниот опис пишуваш дека си забременила од марамче.
  :rofl::rofl::rofl:

  :drunk: Џабе се мачиме природно,тоа е лекот.:!:
   
  На theowndemon, piksooki, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
 4. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  42.446
  Денеска исполнив едно мало, но значајно чекорче кон остварување на една моја огромна желба.
  Можеби и коцките се наредија, можеби навистина е до волјата и желбата, но не изостана и напорната работа од моја страна.
  Не е целосно, но е значајно. :sun:
   
  На *Amethyst*, bicycle, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 5. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.325
  Допаѓања:
  132.998
  Пол:
  Женски
  Син ми: пола Војо Стојановски пола цртан на Германски (facepalm)
  ај...од сеа се учи... :rofl:
   
  На LejlaD, "Zoki" и MarigoldA им се допаѓа ова.
 6. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  7.623
  Како шо викаат, дека ако сакаш нешто да дознаеш за некој маж, види првин каква жена има покрај него, па се ќе ти биди јасно.

  Исто и со, ако сакаш да дознаеш нешто за некој човек, види каков речник користи и колку го почитува другото размислување т.е не го почитува.
   
  На AngIv, jasbi, *Amethyst* и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  45.459
  Пол:
  Женски
  Откако сум тетка на две мали ангелчиња, на компјутерот и мобилниот на позадина се само од нив имам слики, вчера на компјутер после 100 години ставив слика од мене, и внук ми кога го пушти се натажи зошто сум ја сменила сликата:D па ајде повторно ставив слика од нив двајца заедно, ама пред тоа за да го утешам му покажав дека на мобилен сеуште ми стојат тие:lol:
  #ЉубиГиТетка:inlove:
   
  На Nausicaa, jasbi, GoodGirl45 и 11 други им се допаѓа ова.
 8. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  1.469
  Пол:
  Машки
  Ми се допаѓа...кога, одам...задоволен во кревет. :)
   
  На *Amethyst* и Rama им се допаѓа ова.
 9. MamaYette

  MamaYette Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2013
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  616
  2020 е, а ДМ сѐ уште нема онлајн шопинг и достава. |(
   
  На GoodGirl45, *Amethyst*, Angie1432 и 8 други им се допаѓа ова.
 10. bicycle

  bicycle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  9.479
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам дека и мене не може да ми се погоди. :lol:
  Прво сакав малку сонце, па малку студ, сега не можам да се стоплам и барам повторно сонце.

  Мачоров е до мене, лепотанов спие, лутал цела ноќ и сега утепан е за лежење.
  Убав ден е ова. :sun:
   
  На GoodGirl45, *Amethyst*, LejlaD и 4 други им се допаѓа ова.
 11. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.858
  Допаѓања:
  31.907
  Пол:
  Женски
  Луѓе со години патат од срцеви заболувања.Долго време се на листата за трансплантација и чекаат. :worried:
  Ни доктори,ни политичари до сега не рекоа дека ќе направат нешто за да се обезбедат средства и да се изменат закони за да може кадаверична трансплантација да стане нешто регулирано и common practice во државава.
  Ама,за избори први се. :x
  Многу сјајно! |(
   
  На LejlaD, Rama и piksooki им се допаѓа ова.
 12. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  45.459
  Пол:
  Женски
  Толку многу се навикнав на мирот во коронскиов карантин, ептен убаво ми дојде на душичката што не морав да трпам сечие его и докажување, сечие паметување:D
  Ама јебига, лека полека ќе мора да се враќаме на секојдневието во овој тажен и лажен свет:drunk:
   
  На Ladyy*, dayla, Angie1432 и 7 други им се допаѓа ова.
 13. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  1.469
  Пол:
  Машки
  ''Големиот брат'' :lol: :l:
   
  На Superlejdi27 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  663
  Допаѓања:
  9.771
  Пол:
  Машки
  Јас во коронскиов карантински период се навикнав на тишината. После 7 часот, знаев да излезам на тераса со какаото во рака и да уживам во мирот и тишината. Се што се слушаше беше песната на птицитe, славејчињата. Сега еве морав до 3 часот да чекам за да прекине буката од возила, мотори и дерењето.
  Ми фали некако таа поврзаност со природата и спокојот кој ја нуди истата. Сега знам какво богатство го имаат оние што живеат надвор од овој урбан хаос.
   
  На Nausicaa, Ladyy*, GoodGirl45 и 21 други им се допаѓа ова.
 15. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  6.197
  Пол:
  Женски
  Животот е филм ние сме актери
   
  На Ladyy*, Cherry blossom89, *Amethyst* и 4 други им се допаѓа ова.
 16. MeowMeow

  MeowMeow Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Ќе ми фали и на мене тишината и мирот, особено сега кога ќе почнат со избори и изборни кампањи и масовно замарање на народ.
   
  На Herrera, Ladyy* и Rama им се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.588
  Допаѓања:
  95.079
  Пол:
  Женски
  Во отворите од станот каде што ни влегува воздух ни се населиле врапчиња,направиле гнездо. Сега чекаме утрата да ни бидат исполнети со црцорења. :inlove:
   
  На Ladyy*, Cherry blossom89, *Amethyst* и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.003
  Допаѓања:
  111.051
  Пол:
  Женски
  *10 дена пред почетокот на испитната сесија за која распоред уште нема*
  Студентите: Барем од 15ти да е сесијата, немаме распоред, не е убаво вака.
  Професорите: Треба на одмор да идеме, дај не замарајте, терминот у Грчка за вас да го пропуштиме?!

  tenor (1).gif
   
  На H.VAGA, Regina.Phalange, GoodGirl45 и 18 други им се допаѓа ова.
 19. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  45.459
  Пол:
  Женски
  Некаде прочитав дека во светот постои глад за сиромашните, бидејќи не можеме да ги донахраниме богатите, и колку е само точно и сурово!
  А уште пак, иронично е што, сите тие себични егоисти што трупаат богатство за да не бидат "гладни за луксуз", тие се гладни за љубов.
  Ама што знаеме ние смртниците, тие се водат по тоа дека подобро е да плачеш во ферари отколку во фичо, подобро е да плачеш во вила покрај море, отколку во колиба...океј(fingers)
   
  На dayla, Cherry blossom89, tijanana и 5 други им се допаѓа ова.
 20. bicycle

  bicycle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  9.479
  Пол:
  Женски
  Искрено, некогаш ми се гади од тоа со какви луѓе дволични сум опкружена.
  Па и тие, ќе се здружат, ќе се скараат и ќе си зборуваат зад грб и утрото повторно ги гледаш заедно, е од тие цревата ми се превртуваат, па кога ќе останат сами, си им златна резерва.
  Среќа па одамна ги научив кои се тие и ги избришав.
  Во мојот живот нема место за лицемерие.
   
  На flawless_, Nigredo Odor, Cherry blossom89 и 5 други им се допаѓа ова.