1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам... (без цитирања)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од RainBow, 5 февруари 2019.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Оние школски/колеги што паничат дека ништо не знаат, а на крај положуваат - многу од нив се анксиозни, пресамокритични и имаат проблеми со самодоверба, не дека намерно вам ви се фолираат. Доста се туфкате колку ве нервираат, туку ако ви се поблиски - по можност помогнете им со самодовербата, ако не - не им обрнувајте внимание ако толку ви пречи.
    Thanks for coming to my TED talk :emo:
     
    На Summer16, Herrera, JollyGirl и 27 други им се допаѓа ова.
  2. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.642
    Допаѓања:
    116.348
    Пол:
    Женски
    Ај не се прајте паметни.Ако во нечие мислење има нешто погрешно напишано,не значи дека личноста е глупа,туку размислете дека можеби искочило погрешно зборче поради ауто-корект и дека таа личност кога ќе ја види грешката,ќе си ја исправи.
    А,патем може и во вашето мислење да има грешка,па затоа не брзајте со „исправки“ на туѓите мислења.
     
    На Dadusicka, piksooki, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
  3. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Кога видов дека денеска некои продавници работат,градежните работници работат....
    Не по своја воља туку затоа што нивните газди се лакоми за пари,немаат човечност во нив.
    На сите кои денеска работеа од форумов им се извинувам за мојот вчерашен пост.(facepalm)
     
    На Rama и nextredstyle им се допаѓа ова.
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам дека иако си ги видов галаксиите пред моите очи, на некое внатрешно ниво мислев дека нема да ме фати глата. Ај нека боли, ама лошење, гадење, мава на расположение, ме боли вилица, ме боли на допир, па не ме боли на допир, па ме боли назад па само едната страна.

    Ко ќе те сечам да видам како ќе ме болиш.
     
    На prominent, Alisa22 и nextredstyle им се допаѓа ова.
  5. Bubba-Hubba

    Bubba-Hubba Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Сега се оди на одмор
     
    На Keanu_R.Wick, mileystar, buba4e89 и 9 други им се допаѓа ова.
  6. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Абе пукнавте, начисто испукавте од ќеф на секој чекор да велите дека сме Северна:D
    И за денот на независноста што исправки паднаа дека не сме Македонија, туку Северна, тоа чудо едно|(
    Ај политичариве ексик, ама душиве ситни што тапкаат во место сеуште, што добиваат?:rofl::rofl::rofl:
     
    На Dadusicka, Роберт 7, Peperutce1115 и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Heartagram

    Heartagram Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    807
    Допаѓања:
    8.779
    Пол:
    Машки
    Чудно... Си поминува ден за ден,година за година, и си мислиш се е исто. Но, кога ќе погледнеме назад, ништо не е исто, се се променило, па и ние. Некои ме знаат како добар, драг, мил, позитивен, насмеан... Но,за некои сум арогантен и лош... Нормално е, и човечки,никој не може да биде константно ист.. Невозможно е.. Се менуваат нештата и ситуациите, па не менуваат и нас.
    Можам да се смеам од срце, но може и да пролеам солзи.. За да издржам, можам многу,премногу...Но можам и да ,,пукнам" на ситница.. Навидум банална работа.Тоа е бидејќи, онаа капка што ја прелила чашата е од премногу задржаното во себе.. премолчувајќи во себе за некој си навидум мир.Како и да е, продолжувам напред, оставајќи и убави, драги и среќни спомени,но и неубави и несреќни спомени. И едните и другите остануваат зад мене.
     
    На Summer16, Ambitious, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Едвај чекам да дојде периодот кога ќе почнат сите лисја да паѓаат, се да биде покриено во златна боја, да биде ладничко па фино лепо да се подвиткам во кревет со топла пијачка и да уживам... :$
     
    На Summer16, Rama, Amellie13 и 15 други им се допаѓа ова.
  9. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Календарот заврти нови 30 дена со месец што има р во изговорот, септември. Но, сонцето не се откажува од главната улога. Ги турка облаците зад себе, го развлекува синилото и убедливо потсетува на моќта, 30+...
    Несомнено, ѕвездите си даваат на значење.

    Тупотливи чекори пуштени во преполовени денови и украдена глетка во пурпурното зајдисонце на хоризонтот го исцртува динамичниот ритам. Состојки со мирис на ново мени, промена на приоритети во плакарот и игра со ентериерот за сезонска колиритност и проветрување на сетилата.
    Во нетрпеливо очекување на есенскиот пејзаж, премиерно ми се митари.
    Deja vu... безпричинското крие позадина.
     
    Последна измена: 10 септември 2019
    На Rama, Dadusicka, piksooki и 7 други им се допаѓа ова.
  10. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Обожавам да правам планери, распореди, се што помага за добра организација. Ох, колку ми фалело да подвлекувам со маркери, да запишувам обврски и да поставувам goals кои сакам да бидам исполнети.:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
    Кај се родив ваков чудак и воркахолик. :rofl:
     
    На 1209, Rama, piksooki и 13 други им се допаѓа ова.
  11. Bubba-Hubba

    Bubba-Hubba Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Потрај лето уште малце , те обожавам , посебно звукот на штурчињата навечер , чаша вино на тераса , мирис на свежо косена трева во двор , поглед од високо ... убавини
     
    На Rama, Dadusicka, Billy Idol и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Се восхитувам на паметните девојки. Браво е премалку! :f:
     
    На Briar Rose, Rama, Bubba-Hubba и 7 други им се допаѓа ова.
  13. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.989
    Пол:
    Женски
    Посакував да бев малку по сигурна во себе си, да верував во себе си. Ќе беше многу полесно. Да верував дека можам многу повеќе од онолку колку што мислам дека можам, бидејки можам многу, премногу... :)
     
    На Oxymoron, Rama, JollyGirl и 21 други им се допаѓа ова.
  14. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Прашањево е супер што го поставиле во делот на прашања за полагање теоретски дел за возачка.
    Screenshot_1.png
    Е, лошо е што откако ќе земат возачка 90% не го ни почитуваат.
    Не олеснувате на возачите почетници што ги престигнувате, им свирите и ги пцуете.
    И вие некогаш сте биле почетници, не заборавајте,
     
    На Oxymoron, piglet1, Rama и 16 други им се допаѓа ова.
  15. SexiLy

    SexiLy Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    495
    Допаѓања:
    2.092
    Пол:
    Женски
    Лоша среда. Не ми се верува колку еден ден може да тргне наопаку. Страшна работа.
     
    На Oxymoron, Rama, Glossy-girl и 4 други им се допаѓа ова.
  16. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Така како што музиката може да те врати назад, во некои минати времиња, тешко дека нешто друго може.

    Намерно ја пуштив старата плејлиста. Намерно затворив очи и се вратив неколку години наназад, барем за момент. Намерно ги разбранував сеќавањата за да видам каде сум грешела а каде сум поентирала, каде сум можела и подобро а каде сум дала максимум.

    Не беше сјајно тогаш, за среќа сега е подобро. Сега е подобро, да, навистина го кажувам тоа. Неизмерно подобро.

    Но имав и убави моменти, моменти со чија помош пораснав. Моменти на наивност но и детска безгрижност која никогаш, никогаш нема да се врати.

    Доста беше. Се враќам тука и сега и можам само да сум благодарна за лекциите од минатото.
     
    На 1209, Oxymoron, Rama и 14 други им се допаѓа ова.
  17. Blue.Sky

    Blue.Sky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    11.403
    Пол:
    Женски
    Која е поентата да правиш добро дело за некој, не од корист не од друга лоша намера туку исклучиво за личноста да се чувствува добро и среќно и на крај она тоа да не го цени? Ај што вика кој ми е крив што сум го направила тоа, ама трудот да не го цениш?
    Реторички прашања.
     
    На piglet1, Rama, Dadusicka и 13 други им се допаѓа ова.
  18. SeaMermaid

    SeaMermaid Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2015
    Пораки:
    1.138
    Допаѓања:
    14.422
    Пол:
    Женски
    Денес прочитав: „Најдоброто правно лице. Честитки“. Честитаа упис :D Само се насмеав, ќе сфати дека не е правно лице. Убави спомени ми пробуди :D
     
    На Rama, GirlLove, Glossy-girl и 3 други им се допаѓа ова.
  19. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Какви ги има по интернетов, сѐ треба да им црташ. IQ во минус.
     
    На Rama, Cinnamon Bun, mileystar и 5 други им се допаѓа ова.
  20. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Кога другар ти го оперисуваат од слепо црево дека некња сама му однесов сончоглед да грицка и одма го фати стомак...
    Да, така ми почна денот па и се сликал после операција...Ајде сега на посета, журим.
     
    На Rama, GoodGirl45, GirlLove и 4 други им се допаѓа ова.