1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам... (без цитирања)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од RainBow, 5 февруари 2019.

  1. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Да учев колку што читам глупости на форумов до сега декан ќе ме ставеа.
     
    На LittleChili, Roksifoksi, Gosh и 31 други им се допаѓа ова.
  2. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Дали кога ги вработуваат на шалтер или еве конкретно во студентска служба критериумот е да бидеш крајно дрска и нервозна личност?
    Која е потребата да си 24/7 нерасположена, намуртена и да се дереш постојано?
    Не губиш ништо ако си насмеан, љубезен, фин и пристојно одговориш на тоа што луѓето те прашуваат...
    :^)
     
    На LittleChili, Oxymoron, piglet1 и 24 други им се допаѓа ова.
  3. snezan4e

    snezan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.202
    Слушам: „Што се замараш со тие луѓе, си се спасила од нив!“, си мислам: „Или можеби тие се спасиле од неа“ :lol:
     
    На LittlePinky, Rama, flower30 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    116.456
    Пол:
    Женски
    Некои членови ќе отворат нова тема и модератор ќе ја стави во канта.
    Ај,разбирливо,ако е дупла или безвезна,и треба таму да иде.
    Но,модератор отвори нова тема која може да ја загрози приватноста на членовите поради нејзината непромисленост,а и такви мислења веќе се ставени во една тема,што ја прави новата непотребен вишок.
    А,никој не реагира!
    Браво,народе! |(:swear:
     
    На Bezimenka@, sjdgo, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Кога има неверство секогаш третата личност е виновна.
    Таа или тој.
    Број:2 е жртвата:rofl::rofl::rofl:
     
    На La.RagazzaMisteriosa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.579
    Пол:
    Женски
    Кој би рекол, ние што сме верни во врска/брак сме станале ендемски вид. :| И пазете, не сме светици, само си го сакаме и цениме она што го имаме.
     
    На LittleChili, SummerGirl, Gosh и 26 други им се допаѓа ова.
  7. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    116.456
    Пол:
    Женски
    Уште едно лице кое не може да работи е прогласено за работоспособно иако не е.
    Северу,за никаде си!
     
    На SummerGirl, Rama, Glossy-girl и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    СДК1 Во ред е женската особа да поштува друга женска особа и да го брани цел женски род, колку и да не заслужува поради одредени индивидуи да речеме што го грдеат родот. Ама секогаш ќе постојат исклучоци и тоа е во ред, не треба да се генерализира...
    Поентата е дека машкиот род се поддржува, и не само по форум - сегде речиси ги плукаат девојките на најгрд можен начин и си се поддржуваат. Нормално дека тоа не нѝ дава за право да плукаме род или човек по било која основа, но факт е дека ние сме со повеќе секирации, поемотивни, грижливи, дефинитивно нервозни чоечиња. (Ретко ми се дешава машко да чујам како прима седативи на своја рака). Не дека го оправдувам ова, исклучоци ќе си постојат, а со тоа и емотивни машки, ама речиси на сите машки антидепресив им е пивото и се најискулирани типчиња и не ги боли уво за ништо.
    Да, зошто да не се поддржиме една со друга, да си дадеме комплимент и да си се подигнеме една со друга? Да си признаеме дека ни вишок килограми, ни салце, ни години, ни изглед, ни килограми не нѐ прави грди.
    Да речеме стоп на несигурностите и да почнеме да се сакаме сами, а и меѓусебе. Да бидеме задоволни и комотни со родот, со телото, со сѐ што го носиме како особина што нѝ е, Боже мој, припишана.
    Не сакав јас да крварам 7 дена во неделата, не сакав да носам штикли па да одам со плускавци, не го одбрав животот и одговорноста секогаш да бидам мазна, без влакна, средена, исчупана, издепилирана, без надраснат корен, со цела рутина за лице... Не одбрав ни да раѓам деца, ниту да носам човече во мене 9 месеци.
    Тој живот ме одбра мене, бидувањето девојче/девојка и жена ќе ми е одговорност цел живот и го сакам тоа.
    Секогаш чувствував несигурност околу родот и мразев што сум женско, а кога ќе прочитам некој што напаѓа феминист, душава ме боли.
    Никој не рече дека улогата на феминистот е да ги прави жените супериорни иако го злоупотребувате тоа, не мислам дека ако го возвишува родот е за да ги навреди мажите.
    Може е само за да се почувствувате убаво. Греота е да плукате по жено-сакачи.

    СДК2 - Испадна премногу долг пост и заборавив што сакав да кажам. Бидете поздравени и сакајте се.
     
    На Bezimenka@, Alishan30, 1209 и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Зошто секогаш ми се соспива во точно определено време и секогаш во тој час?
    Значи колку се восхитувам на целава природа на функционирањево на работиве...
    Прекомплексни сме, тоа сфаќам, ама сѐ што некогаш нѝ треба е да сме разбрани, па и тогаш кога не се разбираме самите.
     
    На Alishan30, Rama, Billy Idol и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    Кога стануваш со помислата да забележуваш жолти бои, и првото излегување од дома како некој да те облеал во жолта боја, секоја ситница пред мене ја забележувам... ^_^
    Колку само животот е интересен, и ништо не е случајно.
     
    На cresa-jagoda, piksooki и Rama им се допаѓа ова.
  11. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Дојде време да живееме живот како на бојно поле.
    Незнаеш од која страна може да те погоди некоја граната наречена ,,Автомобил"
     
    На Alishan30, crazylady, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.183
    Допаѓања:
    15.780
    Пол:
    Женски
    Колку некултурни, невоспитани жени/девојки има еве срам да ти падне женско да си.
     
    На AngIv, LittleChili, piglet1 и 14 други им се допаѓа ова.
  13. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Хм.. Ко вчера да беше.
    Кога утрото беше исто како и денес. И дур се будам тивко ми пееш на образ.. Шаљи анџеле чуваре своје јер је душа душе моје, брани је од зла боже кад не могу ја...
    Почивај во мир. Те носам со себе како и секогаш. Веќе навикнав да губам.
    Потпис, твојата ризница на зборови.
     
    На 1209, Dadusicka, Ugly Duckling и 11 други им се допаѓа ова.
  14. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто ама отсекогаш деградирачки и потценувачки ми делува кога некој низ разговор додека ти објаснува нешто или си правите муабет едноставно, и ќе ти рече сфаќаш, или капираш, и тоа не еднаш, ами повеќе пати низ муабет|(
     
    На LittlePinky, Dadusicka, Carolin. и 12 други им се допаѓа ова.
  15. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Неколку дена по ред те мислам и се прашувам дали дружбата наша ти недостасува како што ми недостасува мене ,секогаш се чекавме пред да почнеме со предавање на "нашето место" те засакав премногу како личност и како пријател пред се ,ти ми велеше дека уживаш секој момент со мене ,не постоеше тема за која не сме зборувале од љубовни проблеми до аниме ,буквално за се можев да разговарам со тебе .. Највеќе ми фалат прошетките после факс до "нашиот " кафич секогаш ме испраќаше .. Но одеднаш се се смени ти дозволи нашето пријателство да се распадне како кула од карти и тоа многу ме повреди .. Никогаш нема да ти простам те сакав и почитував како вистински пријател а јас сум личност која не може да се дружи со секој ,но овој пат многу погрешив во изборот .. сега се каеш и сакаш се да е како порано но не можам да ти дадам уште една шанса затоа што никогаш нема да е како порано и затоа што не заслужуваш :) а ова мене нека ми биде лекција за во иднина да размислам два пати кога некој нарекувам пријател.
     
    На Nigredo Odor, Dadusicka, KateKane и 15 други им се допаѓа ова.
  16. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Читајќи, како многумина им даваат предност на другите, а јас го безицирам приоритетното место единствено за себе, се прашувам дали тие се толку великодушни колку што сум јас егоистички настроена без пардон или сакаат да си создадат простор за возврат, па кога ќе добијат помалку внимание од очекуваното, следи разочарувачки гнев.
    Одговорот нема да ја промени мојата егоцентричност и не целам кон таква потреба, ама можеби ќе биде поттик некои да ја преиспитаат листата на достојни личности за внимание и доверба пред фактот дека никој не е повреден од нас самите...
     
    Последна измена: 15 септември 2019
    На anggell, Dadusicka, Bozica1980 и 4 други им се допаѓа ова.
  17. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Нејзините деца само во странство ќе студирале, никако тука, сите биле будали што дозволувале децата да им учат тука и во државните школи поготово. После од каде детето и омаловажувало, правело булинг на други дечиња, сите биле испод неа...

    Супер, убаво за твоите деца, нека студираат во странство, но не значи дека тие што учат тука имаат шуга и дека сите се неписмени.
    Страшно. :x
     
    На Alishan30, GoodGirl45, Dadusicka и 23 други им се допаѓа ова.
  18. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Зборови и изрази што полека но сигурно почнуваат да ми одат на нерви:

    • Позитивна енергија
    • Позитивни мисли
    • Мотивација
    • Тимска работа
    • Иновативност
    (листата може да се надополнува:D)
    Нема ништо лошо во нив, само што некако почнаа да ги злоупотребуваат и да ги користат во контекст каде што не припаѓаат.
     
    Последна измена: 15 септември 2019
    На Gosh, Emy867, GoodGirl45 и 20 други им се допаѓа ова.
  19. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Психопати,манијаци се шетаат по улици,а во затвор се оние кои пробале да ги спречат во намерата.
    Лежат како осудени за:Убиство,или нанесување на тешки телесни повреди.
    Затоа што кај нас немало и нит ќе има Полиција(чест на исклучоци:bow:) која треба да ги штити граѓаните.
    Напротив таа ги штити психопатите,манијаците.
    Скопје се повеќе станува небезбеден град за живеење,ова го кажувам и не може никој да ме разубеди во тоа.
    Грозно,жално до кај отиде човечкиот свет.:(......
    20190915_200129.jpg
     
    На ohlalalala, Alishan30, crazylady и 16 други им се допаѓа ова.
  20. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Во 00:00 часот на полноќ, излегов на улица по пижами другарка ми да ми даде сончоглед бидејќи ми направи форест кога се слушнавме и ми кажа дека грицка сончоглед, и како за инает баш тогаш додека ја чекав со сад во раце, поминаа 1636 луѓе:tmi:
     
    На GoodGirl45, Purplelilac, Carolin. и 12 други им се допаѓа ова.