Сакам да кажам... (без цитирања)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од RainBow, 5 февруари 2019.

1. Bitter-Sweet

Bitter-Sweet Форумски идол

Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    8.292
    Допаѓања:
    45.462
    Ова да си го напишам и да го залепам на различни места, секогаш да го гледам и читам, да не го заборавам:

Сакај и не очекувај ништо за возврат.

На dayla, cresa-jagoda, prominent и 13 други им се допаѓа ова.
  2. Dream-Girl

Dream-Girl Модератор Член на тимот

Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    9.125
    Допаѓања:
    103.372
    Таква генералка дома направивме со тато шо мислам се појавија и ги збришавме и сите шкртаници наоколу од детство на мене и брат ми.
    А и калории изнатрошивме.
    Кој вика дека и дома не може да се раздвижиш. :D

На cresa-jagoda, prominent, Rama и 8 други им се допаѓа ова.
  3. Snow-Star

Snow-Star Популарен член

Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    2.068
    Допаѓања:
    13.476
    Сакам да одржувам исто ниво на енергија во текот на денот. По некое време на средината да не се чуствувам како издишнала гума, а до крајот небаре мозокот ми се топи и испарува. Да не губам фокус и концентрација, и меморијата како потпора на која се потпирам 99% од времето, да не ме зае*ава.

Не мислам дека пуштам контрола некој друг да ми ги сје*ава нивоата, го надминувам тој проблем, туку треба малку повеќе да налегам кога почнувам да олабавувам самата, чисто додека не си створам навика.

4. nextredstyle

nextredstyle Популарен член

Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    26.229
    Вирусот вака,вирусот така,вирусот онака...
    Вирусот е она што сите го збориме.
    Но,вирусот не е вистинскиот убиец.Вирусот е само оружје,пиштол со јак,висок дострел,а луѓето се чкрапалото/тригерот на тој пиштол.
    Еден човек со еден нечист прст може да им направи белја на 10-ци,а тие на 100-ци луѓе итн.
    И маркетите се ризични места,народе.Мислете му ја!

На cresa-jagoda, Rama, bicycle и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Dream-Girl

Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    9.125
    Допаѓања:
    103.372
    Една од професорките која ми беше омилена првиот семестар и во која препознав одличен професор кој несебично сака да го сподели знаењето со студентите е дел од тие што сега несебично ќе споделат психолошка помош и поддршка на секого на кој ќе му биде потребна за време на ситуацијава со Корона. :bow:

Мојот впечаток околу луѓето ретко е погрешен. :)
    Енергијата што ја шириме не може да се исфејка. Вакви личности не може да не се забележат. :sun:
    Чест ми е што ја познавам и што имав прилика да присуствувам на нејзините предавања, имаше што да се научи од неа.:bow:

На JollyGirl, cresa-jagoda, Rama и 15 други им се допаѓа ова.
  6. DevilGirl212

DevilGirl212 Истакнат член

Се зачлени на:
    27 август 2019
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    1.064
    Сакам да кажам, чувајте се луѓенца, страшно време дојде, човек на човека волк.
    Само едно не ми е јасно, шо им се десило на некој луѓе во животот па да имет толку злоба во нив...

На cresa-jagoda, Rama, pdb123 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. stetoskop

stetoskop Форумски идол

Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    2.419
    Допаѓања:
    131.564
    Што и да е ,ќе помине ....

На НаталиЛили, cresa-jagoda, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
  8. "Zoki"

"Zoki" Истакнат член

Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    931
    Допаѓања:
    8.305
    Вондредна состојба,па вондредна состојба...
    За да можете по маркети да се бутате,да висите по бензиски кафиња да пиете,ќе умрете за кафе,или немате дома кафе.
    Ама мора бе да бидете видени,вие и вашиот ебан чалам.

Тие не се луѓе што работат таму,немаат фамилии,или тие мора да ја опслужуваат простата маса на луѓе,затоа што тие се бедници,и нема некој денеска да им го пренесе вирусот на нив,а тие на нивните деца недај боже.

Проста масо што мислите на вашите шупаци,побрзо вирусот ќе го пренесете со бутање како овци во штала.

На Gosh, Rama, ЕденЧлен и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Tea678

Tea678 Истакнат член

Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    1.208
    Дојде и корона вирусот, готови сме :D значи, свински, птичији грип, тоа не беа страшни грипови, ама овој е, да. Умрел човек од некоја х болест, од корона умрел, во период на свински, птичији грип, луѓе умираа од најразлични болести, се воведоа вакцини (дупла доза) значи, вакцина и ре-вакцина у мозок (fingers) пак некој што починал, починал пошто не се вакцинирал, без разлика дали има книшка или некој го проверил тоа...аха да, носење маски е задолжително, може и гас маска ќе треба да почнеме да носиме, таман за ушите може и некоја музика, тек тогаш вирусот може ќе избега од галама (fingers) Значи...свински, птичији, глушечки, крокодилски, кучешки и уште што вируси ќе измислат, страшноо;)

10. anastasijaki

anastasijaki Форумски идол

Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.791
    Допаѓања:
    25.765
    Деновиве видов колку злобен народ сме биле. Та колнење, пцуење, фрлање клетви. Срам да ви е на сите и ако има карма ќе ви се врати се лошо што сте посакале на другите:|

На Rama, pdb123, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Dream-Girl

Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    9.125
    Допаѓања:
    103.372
    Брат ми почна да држи часови онлајн со професорката од курс на англиски шо му е.
    И така фино лепо, сите да ти биле вклучени, професорката, учениците, а него нешто не му се појавуваше на кантава лаптоп шо го имаме, па ај јас пробувам да средам... Тоа сите да ме виделе на камера дур пробувам да му наместам на брат ми, не знаев дека било вклучено и сме се гледале и слушале ние, а ја ваква у пижами, несредена, со косата фатена у никаква пунџа, уште и у нервози пцујам зашто не се пушта зошто се средив ко шо треба... Уште и ме поздравија со хелоу...
    Зини земјо, голтни ме...
    source.gif

На sparklie, Dadusicka, 1209 и 29 други им се допаѓа ова.
  12. Angie1432

Angie1432 Истакнат член

Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    1.673
    ^ Мојот најголем страв ако воведат онлајн настава и на факултетов:rofl:

На Tan4ence, cresa-jagoda, *Amethyst* и 4 други им се допаѓа ова.
  13. *Amethyst*

*Amethyst* Истакнат член

Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    5.946
    Таман решив летово да бидам сингл, да се вратам на работа, да си купам справи за вежбање, да почнам со стаж... и оно ете вонредна состојба 30дена, пак нема да се вратам во април :swear:(wfh)

На Dadusicka, 1209, Cutiepie1 и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Rama

Rama Форумски идол

Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    3.855
    Допаѓања:
    44.748
    Инаетчии, сезнајковци, нарцисоидни луѓе имав на секој чекор, што ако сега не ги гледам лично кога пак наоѓаат начин да се докажуваат колку се најнајнај по социјални мрежи|(|(|(

На Alisa22, *Amethyst*, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. @ster@

@ster@ Истакнат член

Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    1.600
    Тие со кои исто размислуваш не сакаат да ти отсатпат место, а тие со кои различно размислувате и поради тоа и онака од чиста мира ти одат контра и ај сега најди им нзс|(
    Море најдобро удри бригу на весеље и така се е склоп на карактерии и енергии:)

На Dadusicka, *Amethyst*, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  16. JollyGirl

JollyGirl Форумски идол

Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    4.619
    Допаѓања:
    72.721
    Кога имаш астма и насекаде читаш коментари дека тие што умирале од вирусов се со хронични заболувања или стари луѓе...Онака рандом коментари за тешење пишани...

- Не се плашете толку. Сите што умреле имале хронична болест или се стари. Уживајте :angel: Не е опсано.

Ние со хронична болест како да сме неписмени па не читаме и гледаме, па ајде на кој што ќе му текне ќе пишува или кажува.
    Со хорнични болести или стари луѓе, не се луѓе, пишувајте дека тие ќе умрат.

Знаеме и читаме кои групи се ризични, не мора јавно да се тешите дека лесно ќе поминете, додека околу вас има луѓе со хронична болест.
    Уствари тешете се ако тоа ве теши.
    Се виделе солидарноста и емпатијата во денешно време.

Гајле ви е и за родените баби и дедовци, или останати челнови од семејство/пријатели/партнери кои имаат хронична болест.

Пак тие што се мислат здрави одат по домашни журки и собири, ќе закачат вирус и ќе го пренесат на некој почувствутелен. Битно не се плашете, некој со хоронична болест или стар ќе умре.
    Вие пошто не можете да седите дома, одајте и журкајте се.

И успат земете уште малку од тоалетот...На старите не им треба...Ќе умрат они...

На Rama, sparklie, 1209 и 11 други им се допаѓа ова.
  17. @ster@

@ster@ Истакнат член

Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    1.600
    Колку и да се застрашувачки причините од кои ни се случува ова, сметам дека ни требаше и тоа како ни требаше. Ни требаше за да видиме до каде сме дошле, да видиме што е втиснато во нашите очи, да видиме што поминало и со кого и дали вредело и дали вреди и понатаму со истите да се мине секој слободен ден. Дали сме вредни за спомените кои ги созадаваме и дали вредат тие околу нас да се дел од нив во иднина? Многу прашања, многу одговори, но и многу нови веројатности за многу идни случки и трајни спомени од нив.

На DraganFem му/ѝ се допаѓа ова.
  18. buba4e89

buba4e89 Форумски идол

Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    14.879
    Допаѓања:
    90.688
    Разочарана сум од својот народ.Себични,злобни,примитивци.
    Во вакви ситуации ви се видоа лицата.

На DraganFem, Dadusicka, "Zoki" и 3 други им се допаѓа ова.
  19. MarigoldA

MarigoldA Истакнат член

Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    6.364
    3158 година после Христоса, непосредно после крајот на 8 светска војна, човештвото е целосно истребено од нов вид на оружје. Планетата Земја е контаминирана и радиоактивна и единствената форма на живот се растенија во фаза на овенување. Во Македонија после толку време пристигнува долго очекуваната пратка со пасоши.
    https://www.google.com/amp/s/plusinfo.mk/koncheno-deneska-e-dopatuvaat-pasoshite-no-samo-5-000/amp/

На Gosh, MeowMeow, Angie1432 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. "Zoki"

"Zoki" Истакнат член

Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    931
    Допаѓања:
    8.305
    Има луѓе што се алергични на полен,во лошо време,на лошо место,во погрешен момент....

Ако кива некој можно е и од алергија да кива...

На piksooki, MeowMeow, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.