Сакам да кажам... (без цитирања)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од RainBow, 5 февруари 2019.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.292
  Допаѓања:
  45.462
  Пол:
  Женски
  Ова да си го напишам и да го залепам на различни места, секогаш да го гледам и читам, да не го заборавам:

  Сакај и не очекувај ништо за возврат.

  Сакај и не очекувај ништо за возврат.

  Сакај и не очекувај ништо за возврат.
   
  На dayla, cresa-jagoda, prominent и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.125
  Допаѓања:
  103.372
  Пол:
  Женски
  Таква генералка дома направивме со тато шо мислам се појавија и ги збришавме и сите шкртаници наоколу од детство на мене и брат ми.
  А и калории изнатрошивме.
  Кој вика дека и дома не може да се раздвижиш. :D
   
  На cresa-jagoda, prominent, Rama и 8 други им се допаѓа ова.
 3. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.068
  Допаѓања:
  13.476
  Пол:
  Женски
  Сакам да одржувам исто ниво на енергија во текот на денот. По некое време на средината да не се чуствувам како издишнала гума, а до крајот небаре мозокот ми се топи и испарува. Да не губам фокус и концентрација, и меморијата како потпора на која се потпирам 99% од времето, да не ме зае*ава.

  Не мислам дека пуштам контрола некој друг да ми ги сје*ава нивоата, го надминувам тој проблем, туку треба малку повеќе да налегам кога почнувам да олабавувам самата, чисто додека не си створам навика.
   
 4. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  26.229
  Пол:
  Женски
  Вирусот вака,вирусот така,вирусот онака...
  Вирусот е она што сите го збориме.
  Но,вирусот не е вистинскиот убиец.Вирусот е само оружје,пиштол со јак,висок дострел,а луѓето се чкрапалото/тригерот на тој пиштол.
  Еден човек со еден нечист прст може да им направи белја на 10-ци,а тие на 100-ци луѓе итн.
  И маркетите се ризични места,народе.Мислете му ја!
   
  На cresa-jagoda, Rama, bicycle и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.125
  Допаѓања:
  103.372
  Пол:
  Женски
  Една од професорките која ми беше омилена првиот семестар и во која препознав одличен професор кој несебично сака да го сподели знаењето со студентите е дел од тие што сега несебично ќе споделат психолошка помош и поддршка на секого на кој ќе му биде потребна за време на ситуацијава со Корона. :bow:

  Мојот впечаток околу луѓето ретко е погрешен. :)
  Енергијата што ја шириме не може да се исфејка. Вакви личности не може да не се забележат. :sun:
  Чест ми е што ја познавам и што имав прилика да присуствувам на нејзините предавања, имаше што да се научи од неа.:bow:
   
  На JollyGirl, cresa-jagoda, Rama и 15 други им се допаѓа ова.
 6. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  1.064
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам, чувајте се луѓенца, страшно време дојде, човек на човека волк.
  Само едно не ми е јасно, шо им се десило на некој луѓе во животот па да имет толку злоба во нив...
   
  На cresa-jagoda, Rama, pdb123 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.419
  Допаѓања:
  131.564
  Што и да е ,ќе помине ....
   
  На НаталиЛили, cresa-jagoda, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 8. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  931
  Допаѓања:
  8.305
  Пол:
  Машки
  Вондредна состојба,па вондредна состојба...
  За да можете по маркети да се бутате,да висите по бензиски кафиња да пиете,ќе умрете за кафе,или немате дома кафе.
  Ама мора бе да бидете видени,вие и вашиот ебан чалам.

  Тие не се луѓе што работат таму,немаат фамилии,или тие мора да ја опслужуваат простата маса на луѓе,затоа што тие се бедници,и нема некој денеска да им го пренесе вирусот на нив,а тие на нивните деца недај боже.

  Проста масо што мислите на вашите шупаци,побрзо вирусот ќе го пренесете со бутање како овци во штала.
   
  На Gosh, Rama, ЕденЧлен и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  1.208
  Пол:
  Женски
  Дојде и корона вирусот, готови сме :D значи, свински, птичији грип, тоа не беа страшни грипови, ама овој е, да. Умрел човек од некоја х болест, од корона умрел, во период на свински, птичији грип, луѓе умираа од најразлични болести, се воведоа вакцини (дупла доза) значи, вакцина и ре-вакцина у мозок (fingers) пак некој што починал, починал пошто не се вакцинирал, без разлика дали има книшка или некој го проверил тоа...аха да, носење маски е задолжително, може и гас маска ќе треба да почнеме да носиме, таман за ушите може и некоја музика, тек тогаш вирусот може ќе избега од галама (fingers) Значи...свински, птичији, глушечки, крокодилски, кучешки и уште што вируси ќе измислат, страшноо;)
   
 10. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.791
  Допаѓања:
  25.765
  Пол:
  Женски
  Деновиве видов колку злобен народ сме биле. Та колнење, пцуење, фрлање клетви. Срам да ви е на сите и ако има карма ќе ви се врати се лошо што сте посакале на другите:|
   
  На Rama, pdb123, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.125
  Допаѓања:
  103.372
  Пол:
  Женски
  Брат ми почна да држи часови онлајн со професорката од курс на англиски шо му е.
  И така фино лепо, сите да ти биле вклучени, професорката, учениците, а него нешто не му се појавуваше на кантава лаптоп шо го имаме, па ај јас пробувам да средам... Тоа сите да ме виделе на камера дур пробувам да му наместам на брат ми, не знаев дека било вклучено и сме се гледале и слушале ние, а ја ваква у пижами, несредена, со косата фатена у никаква пунџа, уште и у нервози пцујам зашто не се пушта зошто се средив ко шо треба... Уште и ме поздравија со хелоу...
  Зини земјо, голтни ме...
  source.gif
   
  На sparklie, Dadusicka, 1209 и 29 други им се допаѓа ова.
 12. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  1.673
  Пол:
  Женски
  ^ Мојот најголем страв ако воведат онлајн настава и на факултетов:rofl:
   
  На Tan4ence, cresa-jagoda, *Amethyst* и 4 други им се допаѓа ова.
 13. *Amethyst*

  *Amethyst* Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  5.946
  Пол:
  Женски
  Таман решив летово да бидам сингл, да се вратам на работа, да си купам справи за вежбање, да почнам со стаж... и оно ете вонредна состојба 30дена, пак нема да се вратам во април :swear:(wfh)
   
  На Dadusicka, 1209, Cutiepie1 и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  Инаетчии, сезнајковци, нарцисоидни луѓе имав на секој чекор, што ако сега не ги гледам лично кога пак наоѓаат начин да се докажуваат колку се најнајнај по социјални мрежи|(|(|(
   
  На Alisa22, *Amethyst*, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. @ster@

  @ster@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.600
  Пол:
  Женски
  Тие со кои исто размислуваш не сакаат да ти отсатпат место, а тие со кои различно размислувате и поради тоа и онака од чиста мира ти одат контра и ај сега најди им нзс|(
  Море најдобро удри бригу на весеље и така се е склоп на карактерии и енергии:)
   
  На Dadusicka, *Amethyst*, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 16. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  72.721
  Пол:
  Женски
  Кога имаш астма и насекаде читаш коментари дека тие што умирале од вирусов се со хронични заболувања или стари луѓе...Онака рандом коментари за тешење пишани...

  [​IMG]

  - Не се плашете толку. Сите што умреле имале хронична болест или се стари. Уживајте :angel: Не е опсано.

  Ние со хронична болест како да сме неписмени па не читаме и гледаме, па ајде на кој што ќе му текне ќе пишува или кажува.
  Со хорнични болести или стари луѓе, не се луѓе, пишувајте дека тие ќе умрат.

  Знаеме и читаме кои групи се ризични, не мора јавно да се тешите дека лесно ќе поминете, додека околу вас има луѓе со хронична болест.
  Уствари тешете се ако тоа ве теши.
  Се виделе солидарноста и емпатијата во денешно време.

  Гајле ви е и за родените баби и дедовци, или останати челнови од семејство/пријатели/партнери кои имаат хронична болест.

  Пак тие што се мислат здрави одат по домашни журки и собири, ќе закачат вирус и ќе го пренесат на некој почувствутелен. Битно не се плашете, некој со хоронична болест или стар ќе умре.
  Вие пошто не можете да седите дома, одајте и журкајте се.

  И успат земете уште малку од тоалетот...На старите не им треба...Ќе умрат они...
  [​IMG]
   
  На Rama, sparklie, 1209 и 11 други им се допаѓа ова.
 17. @ster@

  @ster@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.600
  Пол:
  Женски
  Колку и да се застрашувачки причините од кои ни се случува ова, сметам дека ни требаше и тоа како ни требаше. Ни требаше за да видиме до каде сме дошле, да видиме што е втиснато во нашите очи, да видиме што поминало и со кого и дали вредело и дали вреди и понатаму со истите да се мине секој слободен ден. Дали сме вредни за спомените кои ги созадаваме и дали вредат тие околу нас да се дел од нив во иднина? Многу прашања, многу одговори, но и многу нови веројатности за многу идни случки и трајни спомени од нив.
   
  На DraganFem му/ѝ се допаѓа ова.
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.879
  Допаѓања:
  90.688
  Пол:
  Женски
  Разочарана сум од својот народ.Себични,злобни,примитивци.
  Во вакви ситуации ви се видоа лицата.
   
  На DraganFem, Dadusicka, "Zoki" и 3 други им се допаѓа ова.
 19. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  6.364
  Пол:
  Женски
  3158 година после Христоса, непосредно после крајот на 8 светска војна, човештвото е целосно истребено од нов вид на оружје. Планетата Земја е контаминирана и радиоактивна и единствената форма на живот се растенија во фаза на овенување. Во Македонија после толку време пристигнува долго очекуваната пратка со пасоши.
  https://www.google.com/amp/s/plusinfo.mk/koncheno-deneska-e-dopatuvaat-pasoshite-no-samo-5-000/amp/
   
  На Gosh, MeowMeow, Angie1432 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  931
  Допаѓања:
  8.305
  Пол:
  Машки
  Има луѓе што се алергични на полен,во лошо време,на лошо место,во погрешен момент....

  Ако кива некој можно е и од алергија да кива...
   
  На piksooki, MeowMeow, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.