Сакам да кажам... (без цитирања)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од RainBow, 5 февруари 2019.

 1. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.347
  Допаѓања:
  28.655
  Пол:
  Женски
  Кога оптимизмот ќе го засени некој темен облак се присетувам на твојата смисла за хумор, прснувам од смеа во еруптивен бран од емоции и знам што е среќа.
  Тоа што не го барав, спонтано го добив.
  И дишам и живеам...
   
  На DraganFem, prominent, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.424
  Допаѓања:
  251.424
  Не свесна младина:puke:
  Се собрале на Водно сркаат, јадат, спортистки биле тие(facepalm).
  Тешко на спортот и екипата за која би играле, вечни губитници

  Биди свесен, спаси живот, седи дома не важи за нив(facepalm)
   
  На crazylady, najjacha, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
 3. @ster@

  @ster@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.600
  Пол:
  Женски
  Значи луѓе, да баш вие не сте важни за привлекување и задржување на моето внимание кога не можете да се воздржите да не излезете од дома. Значи во исто време деновиве излегувам да испијам кафе на убавото, сончево време на балкон и ете тие и тие комшии пак од надвор, внатре.
  А повозрасни луѓе да не речам баба и дедо може да сте ми.
  Исто и помладиве не се за фалење, не знам веќе како не ви се здосади на клупи.
  Се развикуваат родители, се писка, се вриска, ама не ве викаат за џабе бре дечиња, девојчиња и момчиња.
  И не вредите навистина за моето внимание и не вредите да ви се нервираме, оние кои немаме мрднато од внатре. Ама малку осет да имате ако разумот е дискутабилна категорија на имање:@
   
  На crazylady, *Amethyst* и SummerGirl им се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.125
  Допаѓања:
  103.371
  Пол:
  Женски
  Карантин ден не знам кој:
  Мајка ми:
  Видиш, ја на времето убаво те запишав генерација порано со тие од 2000та, бар матурска си прослави. Па и шо ти фалеше, на 17г си матурираше, цел живот сметам дека најдобра одлука ми беше таа, иако се испокарав со сите комшии и роднини дека мала си била за школо, еден ден ќе сум видела шо сум ти скратила, ахам, како не. :rofl::rofl::rofl: Сега криво им е шо со тебе не ги упишаа, ми викаат браво, како паметно направивте вие, нашите ни матурска, ни ништо, катастрофа. :drunk:

  Кај и текна вакво нешо у целава ситуација еве не знам ама пола саат се смеам. :rofl::rofl::rofl:
  Карантинов сите не мрдна. :drunk:
  Една е мајка. :D
   
  На Gosh, piksooki, jasbi и 23 други им се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.167
  Допаѓања:
  100.232
  Моментот кога ќе си развиеш лош филм и почнува да те фаќа паника и уз паника забораваш шо те потресе и то ти отвора ново ниво на паника ... I never want to feel this thingy again.
  sad-gif-png-2.gif
   
  Последна измена: 21 март 2020
  На DraganFem, crazylady, dayla и 15 други им се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.125
  Допаѓања:
  103.371
  Пол:
  Женски
  2020 година.
  Читаш на форумов дека веќе не било нормално да си со еден партнер цел живот.
  Лажеле сите што викале дека имале една врска, еден сексуален партнер...
  Денеска било невозможно да си толку неиживеан.
  Глупости било да си со еден, до 20г веќе сите имале по 5 минимум.

  Како да ви кажам, никој не ве осудува кој со колку бил, биди си со 30 ако сакаш, но и ти не се мешај во туѓи избори и не збори дека глумеле светици.
  Прво и прво и самите теми се глупи, со колку партнери сте биле. Поглуп муабет амин.
  Но, да и во 2020та има луѓе што немале секс до 20г, имаат еден партнер и од мали се со истиот. И ништо од ова не е погрешно, ниту па треба да се пишува ко да било срамота и глумеле светици и биле неиживеани.

  Зошто ако со некој ти се погоди, да го оставиш само за 1 да не бил? Која глупост...
  Еве и ја почнав врска на неполни 17, толку ми се погоди партнерот, скоро 2г сме заедно и ако вака ни е и во иднина не ни имам намера да ја прекинам врскава. Воопшто нема да ми пречи да ми е единствен. Вреди ко за 100 и онака.

  Само тука ќе слушнеш нешто такво, дека е глупост да си со 1 или дека лажеш дека бил 1.
  Ало, 2020та година е, вие уште се замарате кој со колку бил, па и дали лажел или не. Време е да почнете сите у свој двор да си гледате и да не се замарате за животните избори на другите. Ниеден избор не е погрешен.
   
  На Gosh, DraganFem, buba4e89 и 23 други им се допаѓа ова.
 7. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  26.229
  Пол:
  Женски
  Од оној тип на луѓе со ставот „не ми е гајле за ништо,кој што знае нека прави,како сака нека прави,а јас не се замарам“,секогаш други патат.Вирусов ни е совршен пример.
  Најстрашно е што има вакви луѓе меѓу постоечките и идните доктори.
  Не може да се водите по тој став оти секогаш постои можност да наштетите некому.
  Дај чукнете си ги главите и сменете си го карактерот под итно!
   
  На piksooki, buba4e89, liliput22 и 8 други им се допаѓа ова.
 8. SugarBaby(red)

  SugarBaby(red) Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Колку многу лицемерие хахахаха...ми се смее на толку ефтини умови, а уствари морам да се држам подалеку од нив. А блиски ми се, не да не...ни натаму ни наваму
   
  На DraganFem и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 9. SugarBaby(red)

  SugarBaby(red) Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  А бе ми фалеше фемина :inlove:
   
 10. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  931
  Допаѓања:
  8.305
  Пол:
  Машки
  Ви беше тешко да останете дома,се рашетувавте наоколу без грам памет за последиците..

  Седи Дома ви беше тешко.

  А се запрашавте ли еднаш дека ова е уште потешко... 20200321_205135.jpg
   
  На Gosh, poenta, buba4e89 и 10 други им се допаѓа ова.
 11. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  1.673
  Пол:
  Женски
  Кога гледам моментално во екот на пандемијава како кој стигне по социјални мрежи пишува секакви дезинформации и повикува на непочитување на мерки, како на пример религиозни страници и луѓе што не се способни една реченица да напишат ко што треба, ама знаат да измислат милион теории на заговор, сериозно се прашувам дали секој заслужува право слободно да се изразува.
   
  На DraganFem, pdb123, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
 12. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  1.064
  Пол:
  Женски
  Палење на 40 годишни членки со деца :puke::puke:
   
  На Dayanna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.832
  Допаѓања:
  31.574
  Пол:
  Женски
  На Фејсбук недостасува реакција на емоџи што рола очи.
  Свашта се изначитав периодов. Ми изумреа многу мозочни клетки. |(
   
  На jasbi, piglet1, Ambitious и 8 други им се допаѓа ова.
 14. *Amethyst*

  *Amethyst* Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  5.946
  Пол:
  Женски
  Пратив скриншот на симпатијата од едно мислење од тука на форумов и не ја кропнав сликата ... (facepalm) значи точак сум...
   
  На Konfetka, Madam-A, piksooki и 10 други им се допаѓа ова.
 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.936
  Допаѓања:
  159.300
  Пол:
  Женски
  Децата што нема да ги родиме во дистопискиов свет би ни биле најблагодарни.
   
  На Konfetka, Gosh, T.e.d.d.y и 13 други им се допаѓа ова.
 16. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  709
  Пол:
  Машки
  Иако беше врска на далечина, беше убаво.
   
  На Hellobeautiful, cresa-jagoda, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
 17. bambina carina

  bambina carina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Толку мочли се собрале на едно небитно место да се тапкаат по раме. Туле ќе ти порасне ако пробаш да омаловажиш некој што не го познаваш , некој на кого не му влијае твојот обид за мислење.
   
 18. No Makeup

  No Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  Сдк дека:
  Страшен е светот во кој нашите деца раснат. Како да и објаснам дека не може да се шетаме додека надвор сонцето грее или пак сега кога снегот не повикува на детските игри? Во каков свет ќе ја израснам ако уште од 4 години знае дека има лош вирус,кој не дозволува да се игра со другарчињата? Природата можеби ќе се одмори од штетите што несовесни граѓани и ги прават,но ние никогаш нема да бидеме исти. И сега со овој страв насеан во коски,каде? Кога ќе заврши ова лудило тркање со времето? Само го молам Господ за сила да ни даде да ги издржиме овие страшни денови. Се тешам со мислата дека Господ не дава поголеми искушенија од оние со кои може да се справиме:hug:
   
  На DraganFem и 1209 им се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.125
  Допаѓања:
  103.371
  Пол:
  Женски
  Зошто побогу пишуваат консултации секој ден на mail, а им праќаш mail и 10 дена немаш никаков одговор.
  Значи зошто?! (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)
   
  На Feminka22, MrenaRiba, BlackMistery и 4 други им се допаѓа ова.
 20. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.395
  Допаѓања:
  4.387
  Од вирусов позитивно е намалување на бензинот,ама каде ке возиме полициски час има:D