1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам [стара тема]

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 17 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  Ja slusham vo momentov po vtor pat psenata MOLITVA od BASTION...
  (...patem na Shelea i blagodaram...stvarno pesnava e prekraska...)
  i me potseti na neshto sto sakam da kazam...no ne sakam da se doznae...
  bez veze...a sepak mi olesna...

  Pishete i vie mozebi i vas kje vi olesni...
   
  На BettyBoop65, dina..7, joco986 и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Сакам да кажам дека кога неразумно би размислувала, сега, во овој момент, би сакала да кажам нешто некому, ама нема да кажам што. Тоа нешто е толку убаво, толку исполнително, а тој некому е толку достоен за тоа нешто, само има една мана.... многу многу ретко размислувам неразумно.
   
  На angie.ley, slatkoo, tanjusskat и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Sakam kazam,neznam recam:)
   
  На Heartbeat, sofijanoka, I.love.your.lips и 13 други им се допаѓа ова.
 4. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  odisi no nekako so drugi zdorovi...
  ustvari... sakam sama da svati...
  deka treba da si odi...
   
  На andrea1998mk.girl и bestrasnost123 им се допаѓа ова.
 5. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  42.503
  Сакам да кажам... Доста ми е од се’. Од умор за подобро утре. Од надежи. Од ветувања и верувања. Доста ми е од малограѓанштина и пикање нос кај што не ви е место. Доста ми е од урлање, климактериум, болести, страв и тага.
  Доста ми е од книги, скрипти, лицемерни професори, газолижачни колеги, здодевни собиранки и усилени животни патеки!
  Доста ми е од себе...
   
  На izabela63-64, MerlinMonro8, femfem и 14 други им се допаѓа ова.
 6. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  58
  Sakam da kazam deka go lazam.. no nesakam da go povredam iako zasluzuva..:)
   
  На Sindi14, Sun-shine, kalinka89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Извини ама едноставно ја немаш онаа енергија што мене ми треба, покрај мене и според мене ќе се умориш на самиот почеток. Затоа нека нема почеток.
   
  На ViktorijaMari, BeLLaDona23, zhap4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  sakam da kazam...samo nemam komu...
  a mrazam da zboram vo prazno...
   
  На tanjusskat, crazylady, peackata и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  е па вака...со дечко ми сме заедно 2 и пол години и денес дури му текна да забелижи каква боја ми се очите...
  освен тоа така идиотски ми го плесна тоа в лице што незнам како воопшто не му ја искршив главата од тротоар...
  сега се прашувам така информативно...кај ти беа слепчо очите??!?!!?
  п.с. само да си кажам...
   
  На dina..7, tanjusskat, sramezlivata и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  42.503


  Вега... Мажите речиси никогаш не забележуваат, според нас, важни детали... На пример, мојот дечко памти што сум носела дента кога се фативме, а пред неколку дена првпат забележа дека имам пеги под очите. (по 8 месеци врска)
  Е ај сеа :)
  Тупи се мажите за такви нешта. Не му замерувај, едноставно тоа им е во кодот на однесување.

  А јас сакав да кажам дека сум ок. И ме боли стомак од премногу салата и сега кај и да е ќе легнам, зошто не сакам подочњациве да ми траат уште 3 недели...
   
  На milamaja, tanjusskat, peackata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  ...a mori Vega...se kazuvaat li vakvi rabot na polnokj...se ubiv od smenje a tamn mislev da se odjavam... :lol:
   
  На Gordana10 и tanjusskat им се допаѓа ова.
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам ама не смеам.....оти...
  Ама некогаш ке кажам :twisted: :twisted:
  За инает :twisted:
   
  На tanjusskat му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  Сакам да ви кажам добра ноќ на сите!!!јас морам да си легнам.утре ме чека напорен ден.
   
 14. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  120
  Sakam da kazam deka mi e preku glava celo vreme da bidam bolna.Kako od svila da sum,vetre da duvne jas bolna.Eve pred pet minuti merev temperatura i imam 37 so 3...pa preku ... vise.Tiiiit,tiiiit,tiiiiiit....aj da ne bidam bezobrazna
   
 15. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.091
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Машки
  SDK...nekoj zeni nemozam postojano da gi gledam vo ochi...od prichina shto redovno nosat dlaboki dekoltea...ama 2,5 godini shto e mnogu mnogu e...pa i od sram da e...
  Naravouchenie...za da ne ve boli glava otvorite 4 ochi...so 2 gledajte ja vo ochi a so 2 glegajte da nema trotoari...mozebi e naporno ama e zdravo...

  p.s...se nadevam nema da mi zameri...mi go razubavi denot... :lol:
   
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Sakam da kazam....mi se spieeeee,aman vekje,samo spijam,ko meckine sum,se nerviraaaaaaM,mislam deka nema covek so spie dolgo kako mene,ko spavakja bolest da imam....
   
 17. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Сакам да кажам дека ужасно ми недостасува и дека не можам да го сфатам неговиот страв...и не можам да разберам како може да е толку зависен од мамичка :(
   
 18. Mikako

  Mikako Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  MENE MI E DOSTA OD LUGE KOI ZNAAT SE, DA ZIVEAM OSTAJTE ME!!!!!!!!
   
 19. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  sakam da kazam deka ponekogas se fakam sebesi kako razmisluvam deka da sum bez deckomi moze poveke bi uspeala vo zivotot,zosto e bez ambicija,bez inicijativa i planovi za idninata,ednostavno ceka srekata da mu padne od nebo,deka ke bide podobro a nisto ne pravi za da go smeni losoto na podobro,i se samosozaluva,si vikam moze mu e takov periodot,togas e ok,no sto ako e takov cel zivot? ama od druga strana me saka premnogu me pocituva se bi napravil za mene,prvo za mene gleda da ima posle za nego,jas sum mu centar na svetot taka receno,i kako da ostavis takov covek koga ne ti zgresil nisto? i taka tleam vo nekoe nezadovolstvo..nekogas mislam deka e vistinskiot za mene,tolku e dobar i nezen,i kolku e dobar so deca,ama nekogas koga ke pocne da se samosozaluva i da tragedizira za nisto posakuvam kao so gumicka da mozam da go izbrisam od mojot zivot.
   
  На bubuu му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Сакам да кажам... еееее колку многу сакам да кажам.... дај бе, а како може не ми е јасно да сум толку смотана и да сакам да го кажам тоа повторно и повторно. Ама многу сакам да кажам..... Глуп си!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.