1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам [стара тема]

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 17 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    сакам да кажам дека после вчерашната глупост дечко ми подари игли за плетење и ми рече да му сплетам нешто за следната зима...
    ми иди да му ги закачам в глава...
    ама ај демек да замачка...
    а бе да не знае некој кај можам некој така убав тепач да изнајмам???
     
  2. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    vikni me mene..:P:P za tepanje i lepenje shamri ME BIVA..?
    nego jas sakam da kazam deka mi e mn dosadno a i sakam da kazam deka sum PREMNOGU PAMETNAAAA!!...
    Ejj ljudi obozavam seee...:) !!! Aj pozzz Sakam We..:)
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    хехехехехх колку си скромна, така треба! :lol:
    Јас сакам да кажам, ама уствари се договоривме дека со чутената ќе дејствуваме, па не кажувам :D
     
  4. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Sakam da kazam deka ovie sto drpaat pari po osnova ..komunalna taksa,voda gjubre i dr.,poskapa struja itd.ima da ne dovedat do stepen ,kade BUKVALNO nema da imame za leb.
    Pola plata odi za smetki,a ostanatiot del e dovolen za hrana za poal mesec,a ostanatiot pola :?: :?: :?:
    SRAMOTA!
    Od druga strana ludje ,kako mene so fakultet i eden kup diplomi ke si sedat doma i nema d aimaat rabota i ke sakaat da odat vo stranstvo da rabotat!!!!!
    Ne mi e jasno kako ke prodolzi da funkcionira drzavava i koja e ustvari fintava da se uspee vo nea???????
    jas ne sum vo politika,nemam"vujko Vladika" znaci treba da se prokurvam ( so izvinenie) za da postignam nesto i da dojdam na nekoja pozicija ILI :?: :?: :?:
     
  5. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    oko ne zatvoriv...se chudam shto da pravam...
    ni legnuvam ni stanuvam...insomnia...zarazna e..!?
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Sakam da kazam,deka denes i pokraj toa sto vo mene vladeese mir,od sabajlevo,vekje od porucekta strasno sum voznemirena,i sega od pred nekoe vreme zamina nemirot,a stigna vo moevo srcence povtorno mirot.Stanav custvitelna,do tolku sto duri pocnav da gi custvuvam drugite lugje,bilo da imaat negativna ili pozitivna energija,se custvuvam kako ogledalo na koe se otslikuvaat drugite lugje i nivnite custva,e toa sakam da kazam!
     
  7. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Sakam da kazam dek aocite mi okapaa od internet i zjapanje vo kompjuter i baranej na sekakvi strani so oglasi za vrabotuvanje i pustanje cv i pravenje cv...AMAN VEKE ..neka me vraboti nekoj da si spijam mirno :lol: :lol: :lol:
     
    На tanjusskat му/ѝ се допаѓа ова.
  8. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    Сакав да речам .....Никој не греши повеќе од оние кои мислат дека никогаш не прават грешки.
     
    На ViktorijaMari и tanjusskat им се допаѓа ова.
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Сакам да кажам...дечки,каде ви е бре достоинството?!(не,форумџики,не зборам за вас,воопшто си велам)Каде ви е љубовта кон себе и светот?!Доле малце маските,да си ги видиме лицата,да се избациме и испоштуваме ко луѓе...Сакам да го критизирам општеството до утре сабајле,ама целата негова структура и сите негови шитови.
    А ти,ти што ми се правиш шизик на ризик,има да те најдам,да те исшмирглам ко тазе исушен бор,има да ти ги напикам сите лоши работи кои што си ги рекла за мене во задникот и има да те натерам да ми се извиниш!Не,не можеш да бидеш и да постигнеш она кое што го имам јас,немам премногу,ниту сум нешто посебно,но за тебе гледам дека сум цел свет.Големо благодарам за твоето обожување кон моето лик и дело кое очигледно многу те фасцинираат,но само јас зад нив можам да кажам ова сум јас,а не ти...ооо ти несреќо со празна,не толку убава во секоја смисла глава..

    И ќе ја цитирам дадава што пее на а1...лет ит би!
     
    На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Ti kaza se sto jas sakav da kazam
     
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам...всушност не сакам да кажам оти стопати сум кажала ама очигледно не си разбрал...
    Луѓе,само мене не ме разбираат..или..да не зборувам на арапски???
    ЕТЕ ПОЧЕТОК НА УШТЕ ЕДЕН ГЛУП ДЕН :x :x :x
     
    На tanjusskat му/ѝ се допаѓа ова.
  12. GlamGirl

    GlamGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    3
    Сакам да (му) кажам... гони се со се неа! :twisted: :twisted: :D :D :D & I'll be fine without u....биди сигурен ;)
     
    На tanjusskat му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    SAKAM DA KAZAM DEKA SI GI SAKAM DEVOJCINJATA I SOPRUGOT NAJMNOGU NA SVET
     
  14. S-sara

    S-sara Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Sakam da kazam deka doajga ispitnata sesoja a jas si pijam kaffe so koj ke stignam.....nikako da sednam i da nau4amne6to :oops: kazete ja tajnata za edna 6ka:))) :lol:
     
  15. S-sara

    S-sara Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    ova kako jas da sum go napi6ala.......to4no 1ipol godina si go povtoruvav ova sama na sebe ama pred 8meseci uspeav da najdam hrabrost i ja najdov taa gumi4ka....Sega znam deka jas ne go sakav,sega znam deka toj e najdobriot 4ovek na svetov ama se dzabe nema ubavina so sila......nemoze6 da gi smeni6 4uvstvata ...i ne sakam da te navredam ama ti iako 4uvstvuva6 ne6to za nego nee dovolno ...jas bev sonego bidejki be6e najdobar me saka6 e najmnoguuu a jas nego???? go izma4uvav.mi olesna sega koga mozam da mu posakam se najubavo ponatamu i nekoja koja ke go saka onaka kako 6to toj zasluzuva a jas sega znam 6to zna4i da saka6......pozdrav4e
     
  16. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    sekako deka go sakam,ama me macat egzistencijalni problemi,a koga te macat egzistencijalni problemi,nekogas,ljubovta kao da zakrzlavuva..a zasto da me navredis,ne si me navredila voopsto,i jas nekogas se prasuvam sebesi dali mozebi ne go sakam dovolno pa zatoa taka razmisluvam.ama sepak mislam deka ne e problemot vo emociite tuku vo drugite raboti..ama ke si dojde na svoe so treba da bide ke bide,ponekogas i samiot zivot na nekoj misteriozen nacin sam ni gi razresuva dilemite sto gi imame.. ;)
     
  17. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    ja sakam..!..ustvari ja sakav...da ne me povredi...
    sega me boli...eve...eve tuka...tuka me boli...
     
    На tanjusskat му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    kade te boli?? tuka?? a cim e tamu ne e strasno..ke pomine :)
     
    На tanjusskat му/ѝ се допаѓа ова.
  19. S-sara

    S-sara Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Koga nekoj saka6 ne te ma4i nni6to srugo oven da ne go izgubi6 i da bide6 so nego....ako po4ne6 da se pra6uva6 dali treba da sum so nego....moe mislenje P.S taka e se ke si dojde na svoe mesto pa ke ti posakam se najubavo :) i pomalku razmisluvanje ;)
     
  20. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    А и да кажам, зарем тоа би променило нешто?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.