Сакам да кажам [стара тема]

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 17 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Loritaa

  Loritaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  660
  Сакам да кажам...

  Многу сум изненадена,и тоа непријатно и до некој степен разочарана.
  Лошо е кога некој за кратко време ке ти стане посебен и мил,иако знаеш дека тој не е озбилен во врска со тебе,односно вашето е врска без обврска.

  Така јас го идеализирав до степен кога не се разочарав од него..
  Работата е во тоа што во мојата глава го направив mr. perfect.Се затрескав ептенски многу.
  И самиот ми кажа дека на неговите 22 год.немал озиблна врска и не планира да има додека не го заврши факсот.Се ми беше јасно.Ама јас глупава!

  Ии сега..та-да-да-даммм,изненадување.
  (иако оваа го претпоставував,не сакав да верувам во тоа)
  Типот по се изгледа со мене е само онака и којзнае уште со колку типки се мува.Не ми се верува..Само занимација сум му била.
  Но овен сум!
  Горд овен.

  Сега следува тотално игнорирање и одалечување.
  Иако ми е криво по малку.
  Не ми се губи време со личности за кои не вредам ни најмалку.Односите ке ги заладиме па што биде нека биде.
  Кога некој ме разочара,го менувам мислењето и однесувањето кон истиот,па така и сега.


  Лошо сум расположена,но не сакам да ви ја пренесам моето лошо расположение.Никако!

  Имајте убав сон феминки.Сонувајте нешто убаво. :*
   
  На Johny и n.a.t.t.y им се допаѓа ова.
 2. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Сакам да кажам...

  Се чека ноември и нов интернет. :)
   
  На Chocoholic, SuperGirl2010, Dgirlll и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  ....Абе јас заборавив да ви кажам дека ДИПЛОМИРАВ!!!! [​IMG]
  И нормален човек после ова би бил: [​IMG]
  но јас сум :[​IMG]
  Толку од книгите, од учењето, од непроспиени ноќи пред испит.. Па сакам уште да учам ;( Не е фер!
  Не сум во можност да упишам постдипломски сега, а не знам ни дали ќе бидам некогаш.
  Многу го посакував овој крај, а сега кога го добив не го сакам. Сакам уште да трае..
  Како и да е, сите околу мене се среќни па да не бидам неблагодарна еве да почастам.
  Не се дипломира секој ден :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Monna.Monna, Serafima, Johny и 38 други им се допаѓа ова.
 4. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.919
  Допаѓања:
  76.707
  Сакам да кажам...

  Денес ,нерешена ,сум качила некое кило гарант.Ем сакам да се поправам ем не :?: Ама чувството кога цел ден си во пижами и пред компјутер со еден куп чудесија за кревање шеќер и грицкалици нормално,е-прајслес :D Ахам,прајслес,хуху омилениот збор на форумов 8) И јас сум фраерка :!:

  Е и уште нешто,ама не без врска.
  Седам цело попладне и го набљудувам него.Го гледам како јаде,како пие кафенце,како чита весниче,како се нервира дека исчури на спортска....и си велам-Боже го обожавам :inlove: Ни самата незнам колку многу.
  Го обожавам секое негово движење,ма посебен е.Навлезен е длабоко во секоја моја пора,неопходен воздух за да дишам.Не еднаш му се заблагодарувам на Господ што ми го прати.И што е мој.И што имам среќа да се будам крај таков човек.Ми дава и подршка и љубов ,ме сфаќа,ме третира ко кралица...
  Порано мразев кога ме викаше-лепотица.Ми звучеше селски :^) и нонстоп го карав.А денес обожавам кога насабајлечки слушам-Добро утро ,лепотице моја..Да,негова,сега и засекогаш....
   
  На Serafima, Johny, teddybear и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.388
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  Ми го зема зборот од уста, тоа сакав и да кажам, у тридневна жалост сум веќе имам 1 гига до 1, а 2 нови серии на листата и кузнај колку филмови што чекаат да ги гледам :lol:
  А не ми се прекорачува пак, 1300 за интеренет несакам сметка повторно, не фала :fubar:
  и така си ја кажав јас мојата голема мака :)
   
 6. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  766
  Допаѓања:
  1.760
  Сакам да кажам...

  чувствувам дека сум уморна...во трка со времето, неможам да престигнам да научам, да се одморам и сите тие работи :worried: времето си лета, ден по ден, недела по недела а секојдневието е тапа !....се наоѓам во некое полузаспано, незаинтересирано расположение, ни угоре ни удолу, лево патот за десно...ми треба нешто ново што ќе ме подигне и ќе ме мотивира.
   
  На Strumfeta93 и eli25 им се допаѓа ова.
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
  Сакам да кажам...

  СДК се смиривме. Пак сме заедно. Се сакаме најмногу. Фала ти што ме сакаш толку многу, најмногу, и за изненадувањето и поклоните, преубави се. Само ти ме знаеш, и тоа најдобро. Те сакам најмногу, љубов моја единствена. :l: :f: :hug:
   
  На Miss.Ricci, Serafima, Miss-Independent и 12 други им се допаѓа ова.
 8. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.787
  Допаѓања:
  13.381
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  СДК денес ми дојде менструација и цел ден ме боли стомак :^) катасрофа сум. Од дома не излегов и се виткам по кревети :worried:
  Посакувам да сум машко :envy:
   
 9. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  380
  Сакам да кажам...

  Ме заболе главата, а немам аналгин дома :@ . И сега? :^)
   
 10. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
  Сакам да кажам...

  http://www.youtube.com/watch?v=zFWr-CKM ... r_embedded

  Маскиран во пресладок медо, сите го гушкаат, сите го сакаат... кога ја тргна маската, остана сам... Зошто ние луѓето, сме проклето такви?! Толку.
   
  На la-chicka и eli25 им се допаѓа ова.
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  СДК да си кажам нешто според тоа што забележав деновиве, а ме извади од такт, а и патем додека сега чекам лаков на ноктиве да се исушит :D по што малку кикснав :D не е до мене, до пмс, а лакирањево - тест за нерви за време на пмс :D :wasntme: Луѓе спијат, а јас се лакирам :D и тоа го има :rofl:

  Оној што навистина ти посакува добро и ти мисли добро, никогаш нема да те повреди.Среќа? Среќата не е во материјалното, пример пар чевли кои ќе ги купам, ќе им се порадувам, ќе ги износам и некој ден истите ќе настрадаат, па нема да бидат интересни, а меракот за истите поминал или пак облеката која ќе ја износам па и таа ќе настрада или поради одредена причина ќе отиде во добротворни цели, да имам имот насекаде низ светов, а притоа да ми е празна душава, џабе е, предметите не се живи, патем и за нив меракот поминал.Среќа е кога нешто делиш со некого, своите чувства, кога ти е тешко и има некој да те сослуша, да ти помогне, да се радувате кога некого ќе го видите, па и покрај тоа што го знаете кратко време, а ви е толку мил или драг, но, се чувстувувате како да го знаете со години.Би требало за ова последново што го кажав, човек да е свесен и да го цени додека тоа го има во животот, бидејки откако ќе го изгуби после џабе е, нема назад.
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Сакам да кажам...

  СДК уаво е кога ти ги држиш конците во раце и ти одредуваш како ќе се одвиваат некои работи... Епа редно беше срце, редно ]:)

  Хихихи добра ноќ феминки :angel:
   
  На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  17.729
  Сакам да кажам...

  АDA
  е наша :* :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • img6313a.jpg
   img6313a.jpg
   Големина на фајлот:
   135,4 KB
   Прегледи:
   318
  На Monna.Monna, Strumfeta93, Serafima и 11 други им се допаѓа ова.
 14. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  17.915
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  ЌЕ ПРЕЖИВЕАМ ! - И ќе ви вратам на сите шо ме повредивте ! ;)
   
  На BlackSwan5, Rubiii, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.919
  Допаѓања:
  76.707
  Сакам да кажам...

  Ajт насмејте се :D
  Btw утре е среда-среќен ден ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 2-4.jpg
   2-4.jpg
   Големина на фајлот:
   113,7 KB
   Прегледи:
   295
  На crazylady, Doozy, Mayyya и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.618
  Сакам да кажам...

  I give in to sin
  Because you have to make this life liveable...


  Досадно ми е луѓе, досадно ми е многу.
  Од утре ќе засукам ракавите и пак ќе работам на тоа што сум била и пак ќе стојам во место.
  Нека ме најде пак од таму кај што ме зел.

  И на мене па што не ми беше од работа... абе ајде барем еднаш во животот да не се замарам! :yawn:
   
 17. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.948
  Допаѓања:
  9.930
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  СДК денес мојот пост е посветен на родителите :) Денес и покрај тоа што се чувствував скршено и предадено,место да седам дома и да тажам и безделничам,го искористив денот да им помогнам на моите што се мачат за нас како црнци (што се вика) во ова тешко време.Знам дека не се вадат лесно пари и се што прават,прават за нас,па зошто и јас да не направам нешто за нив? Иако ме нервираат многу пати,сепак,нема кој друг да е тука за нас ако не се нашите родители.И покрај се, секогаш се спремни да ни помогнат.Понатаму здравје кога ќе земам моја плата,се надевам да им возвратам за она што го правеле за мене.Ако ништо друго,барем ќе ги частам одвреме навреме :D Во секој случај,помагајте на луѓето околу вас,кои навистина немаат,но,не ги заборавајте своите родители и кога сте во можност помагајте им :) И најважно од се,сакајте ги! :bow: :l:
  Сега сум уморна,но воопшто не ми е мака бидејќи беше еден добро искористен ден. Освен тоа,пак си бев во природа :sun:
   
  На baguf4e, Serafima, teddybear и 8 други им се допаѓа ова.
 18. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  Сакам да кажам...

  Мањифико е педер!
   
 19. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
  Сакам да кажам...

  Зошто бе пак ми кочи фемина, па само јас ли го имам овој проблем? :@
   
 20. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.729
  Сакам да кажам...

  Претходниве години кога и да дојдев во Скопје, ми пречеше... Едноставно ме измачуваше. Сега одвај чекам да изгрее сонцето за да можам да го фатам денот од старт. Обожавам да шетам по улиците - полупразни. Ако видите изгубен германец утре низ ГТЦ, тоа сум јас. Лека нок феминки :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.