1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам [стара тема]

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 17 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    Сакам да кажам...

    Многу сум изненадена,и тоа непријатно и до некој степен разочарана.
    Лошо е кога некој за кратко време ке ти стане посебен и мил,иако знаеш дека тој не е озбилен во врска со тебе,односно вашето е врска без обврска.

    Така јас го идеализирав до степен кога не се разочарав од него..
    Работата е во тоа што во мојата глава го направив mr. perfect.Се затрескав ептенски многу.
    И самиот ми кажа дека на неговите 22 год.немал озиблна врска и не планира да има додека не го заврши факсот.Се ми беше јасно.Ама јас глупава!

    Ии сега..та-да-да-даммм,изненадување.
    (иако оваа го претпоставував,не сакав да верувам во тоа)
    Типот по се изгледа со мене е само онака и којзнае уште со колку типки се мува.Не ми се верува..Само занимација сум му била.
    Но овен сум!
    Горд овен.

    Сега следува тотално игнорирање и одалечување.
    Иако ми е криво по малку.
    Не ми се губи време со личности за кои не вредам ни најмалку.Односите ке ги заладиме па што биде нека биде.
    Кога некој ме разочара,го менувам мислењето и однесувањето кон истиот,па така и сега.


    Лошо сум расположена,но не сакам да ви ја пренесам моето лошо расположение.Никако!

    Имајте убав сон феминки.Сонувајте нешто убаво. :*
     
    На Johny и n.a.t.t.y им се допаѓа ова.
  2. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Сакам да кажам...

    Се чека ноември и нов интернет. :)
     
    На Chocoholic, SuperGirl2010, Dgirlll и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам...

    ....Абе јас заборавив да ви кажам дека ДИПЛОМИРАВ!!!! [​IMG]
    И нормален човек после ова би бил: [​IMG]
    но јас сум :[​IMG]
    Толку од книгите, од учењето, од непроспиени ноќи пред испит.. Па сакам уште да учам ;( Не е фер!
    Не сум во можност да упишам постдипломски сега, а не знам ни дали ќе бидам некогаш.
    Многу го посакував овој крај, а сега кога го добив не го сакам. Сакам уште да трае..
    Како и да е, сите околу мене се среќни па да не бидам неблагодарна еве да почастам.
    Не се дипломира секој ден :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Monna.Monna, Serafima, Johny и 38 други им се допаѓа ова.
  4. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.726
    Допаѓања:
    122.056
    Сакам да кажам...

    Денес ,нерешена ,сум качила некое кило гарант.Ем сакам да се поправам ем не :?: Ама чувството кога цел ден си во пижами и пред компјутер со еден куп чудесија за кревање шеќер и грицкалици нормално,е-прајслес :D Ахам,прајслес,хуху омилениот збор на форумов 8) И јас сум фраерка :!:

    Е и уште нешто,ама не без врска.
    Седам цело попладне и го набљудувам него.Го гледам како јаде,како пие кафенце,како чита весниче,како се нервира дека исчури на спортска....и си велам-Боже го обожавам :inlove: Ни самата незнам колку многу.
    Го обожавам секое негово движење,ма посебен е.Навлезен е длабоко во секоја моја пора,неопходен воздух за да дишам.Не еднаш му се заблагодарувам на Господ што ми го прати.И што е мој.И што имам среќа да се будам крај таков човек.Ми дава и подршка и љубов ,ме сфаќа,ме третира ко кралица...
    Порано мразев кога ме викаше-лепотица.Ми звучеше селски :^) и нонстоп го карав.А денес обожавам кога насабајлечки слушам-Добро утро ,лепотице моја..Да,негова,сега и засекогаш....
     
    На Serafima, Johny, teddybear и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам...

    Ми го зема зборот од уста, тоа сакав и да кажам, у тридневна жалост сум веќе имам 1 гига до 1, а 2 нови серии на листата и кузнај колку филмови што чекаат да ги гледам :lol:
    А не ми се прекорачува пак, 1300 за интеренет несакам сметка повторно, не фала :fubar:
    и така си ја кажав јас мојата голема мака :)
     
  6. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    Сакам да кажам...

    чувствувам дека сум уморна...во трка со времето, неможам да престигнам да научам, да се одморам и сите тие работи :worried: времето си лета, ден по ден, недела по недела а секојдневието е тапа !....се наоѓам во некое полузаспано, незаинтересирано расположение, ни угоре ни удолу, лево патот за десно...ми треба нешто ново што ќе ме подигне и ќе ме мотивира.
     
    На Strumfeta93 и eli25 им се допаѓа ова.
  7. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Сакам да кажам...

    СДК се смиривме. Пак сме заедно. Се сакаме најмногу. Фала ти што ме сакаш толку многу, најмногу, и за изненадувањето и поклоните, преубави се. Само ти ме знаеш, и тоа најдобро. Те сакам најмногу, љубов моја единствена. :l: :f: :hug:
     
    На Miss.Ricci, Serafima, Miss-Independent и 12 други им се допаѓа ова.
  8. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.060
    Допаѓања:
    20.768
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам...

    СДК денес ми дојде менструација и цел ден ме боли стомак :^) катасрофа сум. Од дома не излегов и се виткам по кревети :worried:
    Посакувам да сум машко :envy:
     
  9. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    Сакам да кажам...

    Ме заболе главата, а немам аналгин дома :@ . И сега? :^)
     
  10. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Сакам да кажам...

    http://www.youtube.com/watch?v=zFWr-CKM ... r_embedded

    Маскиран во пресладок медо, сите го гушкаат, сите го сакаат... кога ја тргна маската, остана сам... Зошто ние луѓето, сме проклето такви?! Толку.
     
    На la-chicka и eli25 им се допаѓа ова.
  11. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам...

    СДК да си кажам нешто според тоа што забележав деновиве, а ме извади од такт, а и патем додека сега чекам лаков на ноктиве да се исушит :D по што малку кикснав :D не е до мене, до пмс, а лакирањево - тест за нерви за време на пмс :D :wasntme: Луѓе спијат, а јас се лакирам :D и тоа го има :rofl:

    Оној што навистина ти посакува добро и ти мисли добро, никогаш нема да те повреди.Среќа? Среќата не е во материјалното, пример пар чевли кои ќе ги купам, ќе им се порадувам, ќе ги износам и некој ден истите ќе настрадаат, па нема да бидат интересни, а меракот за истите поминал или пак облеката која ќе ја износам па и таа ќе настрада или поради одредена причина ќе отиде во добротворни цели, да имам имот насекаде низ светов, а притоа да ми е празна душава, џабе е, предметите не се живи, патем и за нив меракот поминал.Среќа е кога нешто делиш со некого, своите чувства, кога ти е тешко и има некој да те сослуша, да ти помогне, да се радувате кога некого ќе го видите, па и покрај тоа што го знаете кратко време, а ви е толку мил или драг, но, се чувстувувате како да го знаете со години.Би требало за ова последново што го кажав, човек да е свесен и да го цени додека тоа го има во животот, бидејки откако ќе го изгуби после џабе е, нема назад.
     
    На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Сакам да кажам...

    СДК уаво е кога ти ги држиш конците во раце и ти одредуваш како ќе се одвиваат некои работи... Епа редно беше срце, редно ]:)

    Хихихи добра ноќ феминки :angel:
     
    На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Сакам да кажам...

    АDA
    е наша :* :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • img6313a.jpg
      img6313a.jpg
      Големина на фајлот:
      135,4 KB
      Прегледи:
      318
    На Monna.Monna, Strumfeta93, Serafima и 11 други им се допаѓа ова.
  14. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам...

    ЌЕ ПРЕЖИВЕАМ ! - И ќе ви вратам на сите шо ме повредивте ! ;)
     
    На BlackSwan5, Rubiii, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.726
    Допаѓања:
    122.056
    Сакам да кажам...

    Ajт насмејте се :D
    Btw утре е среда-среќен ден ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • 2-4.jpg
      2-4.jpg
      Големина на фајлот:
      113,7 KB
      Прегледи:
      295
    На crazylady, Doozy, Mayyya и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Сакам да кажам...

    I give in to sin
    Because you have to make this life liveable...


    Досадно ми е луѓе, досадно ми е многу.
    Од утре ќе засукам ракавите и пак ќе работам на тоа што сум била и пак ќе стојам во место.
    Нека ме најде пак од таму кај што ме зел.

    И на мене па што не ми беше од работа... абе ајде барем еднаш во животот да не се замарам! :yawn:
     
  17. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам...

    СДК денес мојот пост е посветен на родителите :) Денес и покрај тоа што се чувствував скршено и предадено,место да седам дома и да тажам и безделничам,го искористив денот да им помогнам на моите што се мачат за нас како црнци (што се вика) во ова тешко време.Знам дека не се вадат лесно пари и се што прават,прават за нас,па зошто и јас да не направам нешто за нив? Иако ме нервираат многу пати,сепак,нема кој друг да е тука за нас ако не се нашите родители.И покрај се, секогаш се спремни да ни помогнат.Понатаму здравје кога ќе земам моја плата,се надевам да им возвратам за она што го правеле за мене.Ако ништо друго,барем ќе ги частам одвреме навреме :D Во секој случај,помагајте на луѓето околу вас,кои навистина немаат,но,не ги заборавајте своите родители и кога сте во можност помагајте им :) И најважно од се,сакајте ги! :bow: :l:
    Сега сум уморна,но воопшто не ми е мака бидејќи беше еден добро искористен ден. Освен тоа,пак си бев во природа :sun:
     
    На baguf4e, Serafima, teddybear и 8 други им се допаѓа ова.
  18. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    Сакам да кажам...

    Мањифико е педер!
     
  19. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Сакам да кажам...

    Зошто бе пак ми кочи фемина, па само јас ли го имам овој проблем? :@
     
  20. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Сакам да кажам...

    Претходниве години кога и да дојдев во Скопје, ми пречеше... Едноставно ме измачуваше. Сега одвај чекам да изгрее сонцето за да можам да го фатам денот од старт. Обожавам да шетам по улиците - полупразни. Ако видите изгубен германец утре низ ГТЦ, тоа сум јас. Лека нок феминки :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.