Сакам да кажам [стара тема]

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 17 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Сакам да кажам...

  СДК дека од една единица - ништо не бидува! :D

  [​IMG]
   
  На naturally, SexiLy, mamas и 10 други им се допаѓа ова.
 2. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Сакам да кажам...

  Третина од школскиов живот ми помна во учење географија. Секогаш, секогаш, секогаш ги мразев, ги мразам и ќе ги мразам предметите кои бараат учење информации на памет. Јас не разбирам што има да научам со разбирање во лекција која ги опфаќа бројот и името на планините во нашата ни татковина. :!:
  И утре кога ќе предадам празен тест да не се чудите, географија за мене не е!!
   
  На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Сакам да кажам...

  Се поминува. Само спомените остануваат.
  Кога и да ми е тешко, се потсетувам на убавите работи од минатото, со насмевка, но истовремено и разочараност, зошто не можам барем уште еднаш да ги доживеам тие моменти. ;(
   
  На sofijanoka, TheaEsposito, Look и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  Сакам да кажам...

  All I ever wanted
  All I ever needed
  Is here in my arms... :)

  Убав денов. Ви пишувам од дома, скопската дома. Кејблтел решија после 26 дена да ни стават интернет. ( :fubar: ). Невермајнд, тоа значи дека ќе сум почеста тука.

  Се тепам со англискиов вокабулар, меѓувремено. Добро е што постојат онлајн речници иначе ќе го искининев големиот (мислам на ГОЛЕМИОТ) англиско македонски речник од Зозета. Битно, напредувам!

  Mи фали светлина во станов. На север ни е, па сонце потешко да ѕирнам.

  Лисјата паѓаат. Многу го сакам овој период. Романтичен. Умерен. И аххх колку го сакам скопскиот плоштад - мириса на печени костени!

  Совет: Не киснете пред интернет. Шетнете до некаде, користете ги овие неврнежливи денови. ;)

  Добра ноќ :hug:
   
  На LittlePinky, djingovska, mamas и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Сакам да кажам...

  Поради големиот број на страници и непрегледноста на минатава тема, отворено е ново продолжение со страници кои чекаат да бидат испишани. Повелете... :)
   
  На Caliopea и Cacy им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.