Сакам да кажам [стара тема]

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 17 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски
  Леле исто и ја,мислам дека колку повеке учам,дека толку врска си немам,дека појма немаааааааааааааааам,ааааааааааааааа................
   
 2. mjay-mjay

  mjay-mjay Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  13
  Pa veke ne ucam ke si legnam ,zaso sekogas koa samo ednas ke procitam ke pominam a ona so go spremam cel mesec ke go useram :@
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски
  Не се секирај,ке положиме некогаш....
   
 4. mjay-mjay

  mjay-mjay Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  13
  Koj ceka ke doceka ili ke umre cekajki :D
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски
  Хахахахахааа,епа незнам со да речам,само без нервози,полека,смирено...
   
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.442
  Допаѓања:
  56.237
  Ќе ни недостасуваш. Многу интересни теми и коментари имаше од твоја страна...
   
 7. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски
  Што ли се дешава???
   
 8. Dpapfpep

  Dpapfpep Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Dvajca sto se lubele i nikogas ne prezalele. Si bilo negde, nekogas i sekogas ke ostane vo takvo sekavawe. I koga si budna i koga spies i posle nekolku godini zaborav, nikogas ne prezalele. I koga ke ti se slucat najubavite momenti vo zivotot , si bile negde nekogas i nikogas ne prezalele.
   
 9. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.660
  Јас навистина не можам да сфатам што е работата. :?

  Се обидуваме да им одговориме на сите што имаат било какви проблеми колку што можеме поскоро, но не е фер да очекувате од нас експресен одговор на секое поставено прашање.

  Ви скренавме внимание да ги прочитате правилата за да започнете да користите кирилица, а тоа се однесува и за сите други членови кои исто така повремено добиваат опомени. Сепак, никогаш не сме имале намера да банираме некого заради некористење на кирилица. Едноставно го цениме нашето кирилично писмо, нашите вредности и идентитет, и сакаме да ги зачуваме.

  Ограничувањето на опцијата „Редактирај“ на 60 минути по испраќањето на мислењето важи за сите членови на форумот и е направено заради претходна злоупотреба од страна на одредени членови (бришење на цели мислења со што се губи смислата на одредена тема).

  Ова е женски форум и ќе остане таков, но тоа не значи дека е забранет за членови од машки пол (затоа и постои опцијата машки пол при регистрација). Никој не ви рекол нешто лошо, ниту пак ние сме го акцентирале делот „ова женско место“ во правилата за пишување на мислење. Не ми е јасно зошто тоа толку ви пречи.
   
 10. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  135
  Ако некој неможе да ги почитува правилата слободно нека си оди .
  Поздрав до Билката
   
 11. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.442
  Допаѓања:
  56.237
  Сакам да кажам дека животот е убав...толку колку што ќе си го направиш!
   
 12. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  53
  Многу работи сакам да кажам, но пак ќе остане прашањето дали нешто ќе се промени со моето кажување? :roll:
   
 13. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.654
  Допаѓања:
  33.976
  ...дека ми е смачено од лицемери, глупаци што не си го живеат својот живот, туку туѓиот, смачено ми е од тоа да немам доволно кеш за да си остварам некои лични потреби, смачено ми е да слушам за луѓе што умираат од рак на 23 години, смачено ми е да го менувам светот како единка, кога околината е апатична, контаминирана, малограѓанска и без вредности!
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  83
  сакам да кажам дека уствари јас сум положила филозофија:)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  pa Lafille nema da znaes dali ke promeni nesto dodeka ne go kazes,bolje kazi si barem ke ti olesni na dusickata. :D `a inaku forumdziki moi gleam i na ovaa tema a i na "kako se custvuvate denes"se poveke se negativni komentari,se poveke izjavi od tipot"zanikade mi e" nemozam poveke"i slicno,pa se prassuvam dali poveke imame inspiracija da pisuvame koga sme depresivni nego koga sme raspozeni ili pak depresijata zafatila razmeri na epidemija,dali e vremeto segasno krivo,so teskotiite i macnata ziveacka,ili lugeto deneska se poslabi,poranlivi otkolku porano,ili sakaat poveke.. :?: skisnato mi e od depresija,sakam da bidam sreknaaaaa :!: i da gleam srekni luge i da citam srekni postovi,zasto e seto toa poretko i poretko?ajde da se raspolozime malce,dajte muzikaaaa,,,cigani jurisssssssss :D
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  Мене пак поќе инспирација ми иде кога сум среќна, затоа шо кога сум тажна не сакам многу тоа да го споделувам со другите и да ги замарам.
  СДК дека едвај чекам еден разговор подоцна......... :D
   
 17. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  53
  Мислам дека е до времето. Барем мене така ми делува. Кога надвор е тмурно, и јас сум тмурна, тмурно се чувствувам. Кога надвор има сонце и јас сончам заби :D
   
 18. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  135
  Сакам да кажам дека неможам да пратам лична порака до билката помош.
   
 19. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.660
  Pla4ka, што е проблемот? Зошто не можете да испратите порака?
   
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.638
  Допаѓања:
  100.733
  Сакам да кажам...

  Ги имам најсебичните пријатели во цеееееелиот свет,особено ме вади од такт помислата дека секогаш се од себе сум давала за нив!Релаксирај ги,смеј ги,анимирај ги,забавувај ги,теши ги,советувај ги,части ги дуби на глава,вези гоблен,плети зимски чорапи тантара-пантара,а тие...ручки!Сега ми пречи,зошто ја гледам другата страна на паричката!
  Фати дечко,ја снема!Ја нема да се јави и да рече, *еј ајде да излеземе јас и ти како некогаш и да си поминеме убаво!* или *Јас и ******* излегуваме,ајде со нас,земи го и *******!*,ќе се јави еднаш во две недели и глуми загрижена.Омг жено не ми треба загриженост,повод да ме жалиш,како што секогаш очекуваш и сметаш дека е тоа вистинско пријателство!!!Ако тоа е твојата дефиниција пиши пропало на твојата личност ради нејзината социопатска природа ондак!Немаш емпатија,па ја глумиш,мислиш дека само тагата е повод за општење да му се плукнам!
  И да,со нејзините пријатели никогаш ме нема запознаено,за разлика од обратно!А зошто е тоа така?!Зошто продава мои финти за евтини пари,ќе ја провалат!
  Не очекувам да ме земе во раце и да ме думка како мало дете,ама барам камн сенс!Ме нервира таа надменост и ароганција кога нема зошто.
  Уште еднаш јас,ако речам ќе одам таму и таму дојдете со мене само затоа што навистина сакам да си поминат убаво,да си поминеме убаво има да се самозапалам на гзот на Букефал кога ќе го постават на плоштад!
  Глупачка,јас глупачка,сама сум си крива!
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.