1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам [стара тема]

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 17 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Леле исто и ја,мислам дека колку повеке учам,дека толку врска си немам,дека појма немаааааааааааааааам,ааааааааааааааа................
     
  2. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    Pa veke ne ucam ke si legnam ,zaso sekogas koa samo ednas ke procitam ke pominam a ona so go spremam cel mesec ke go useram :@
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не се секирај,ке положиме некогаш....
     
  4. mjay-mjay

    mjay-mjay Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    16
    Koj ceka ke doceka ili ke umre cekajki :D
     
  5. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Хахахахахааа,епа незнам со да речам,само без нервози,полека,смирено...
     
  6. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.784
    Допаѓања:
    131.336
    Ќе ни недостасуваш. Многу интересни теми и коментари имаше од твоја страна...
     
  7. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Што ли се дешава???
     
  8. Dpapfpep

    Dpapfpep Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Dvajca sto se lubele i nikogas ne prezalele. Si bilo negde, nekogas i sekogas ke ostane vo takvo sekavawe. I koga si budna i koga spies i posle nekolku godini zaborav, nikogas ne prezalele. I koga ke ti se slucat najubavite momenti vo zivotot , si bile negde nekogas i nikogas ne prezalele.
     
  9. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Јас навистина не можам да сфатам што е работата. :?

    Се обидуваме да им одговориме на сите што имаат било какви проблеми колку што можеме поскоро, но не е фер да очекувате од нас експресен одговор на секое поставено прашање.

    Ви скренавме внимание да ги прочитате правилата за да започнете да користите кирилица, а тоа се однесува и за сите други членови кои исто така повремено добиваат опомени. Сепак, никогаш не сме имале намера да банираме некого заради некористење на кирилица. Едноставно го цениме нашето кирилично писмо, нашите вредности и идентитет, и сакаме да ги зачуваме.

    Ограничувањето на опцијата „Редактирај“ на 60 минути по испраќањето на мислењето важи за сите членови на форумот и е направено заради претходна злоупотреба од страна на одредени членови (бришење на цели мислења со што се губи смислата на одредена тема).

    Ова е женски форум и ќе остане таков, но тоа не значи дека е забранет за членови од машки пол (затоа и постои опцијата машки пол при регистрација). Никој не ви рекол нешто лошо, ниту пак ние сме го акцентирале делот „ова женско место“ во правилата за пишување на мислење. Не ми е јасно зошто тоа толку ви пречи.
     
  10. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Ако некој неможе да ги почитува правилата слободно нека си оди .
    Поздрав до Билката
     
  11. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.784
    Допаѓања:
    131.336
    Сакам да кажам дека животот е убав...толку колку што ќе си го направиш!
     
  12. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Многу работи сакам да кажам, но пак ќе остане прашањето дали нешто ќе се промени со моето кажување? :roll:
     
  13. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    ...дека ми е смачено од лицемери, глупаци што не си го живеат својот живот, туку туѓиот, смачено ми е од тоа да немам доволно кеш за да си остварам некои лични потреби, смачено ми е да слушам за луѓе што умираат од рак на 23 години, смачено ми е да го менувам светот како единка, кога околината е апатична, контаминирана, малограѓанска и без вредности!
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    сакам да кажам дека уствари јас сум положила филозофија:)
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  15. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    pa Lafille nema da znaes dali ke promeni nesto dodeka ne go kazes,bolje kazi si barem ke ti olesni na dusickata. :D `a inaku forumdziki moi gleam i na ovaa tema a i na "kako se custvuvate denes"se poveke se negativni komentari,se poveke izjavi od tipot"zanikade mi e" nemozam poveke"i slicno,pa se prassuvam dali poveke imame inspiracija da pisuvame koga sme depresivni nego koga sme raspozeni ili pak depresijata zafatila razmeri na epidemija,dali e vremeto segasno krivo,so teskotiite i macnata ziveacka,ili lugeto deneska se poslabi,poranlivi otkolku porano,ili sakaat poveke.. :?: skisnato mi e od depresija,sakam da bidam sreknaaaaa :!: i da gleam srekni luge i da citam srekni postovi,zasto e seto toa poretko i poretko?ajde da se raspolozime malce,dajte muzikaaaa,,,cigani jurisssssssss :D
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Мене пак поќе инспирација ми иде кога сум среќна, затоа шо кога сум тажна не сакам многу тоа да го споделувам со другите и да ги замарам.
    СДК дека едвај чекам еден разговор подоцна......... :D
     
  17. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Мислам дека е до времето. Барем мене така ми делува. Кога надвор е тмурно, и јас сум тмурна, тмурно се чувствувам. Кога надвор има сонце и јас сончам заби :D
     
  18. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Сакам да кажам дека неможам да пратам лична порака до билката помош.
     
  19. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Pla4ka, што е проблемот? Зошто не можете да испратите порака?
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Сакам да кажам...

    Ги имам најсебичните пријатели во цеееееелиот свет,особено ме вади од такт помислата дека секогаш се од себе сум давала за нив!Релаксирај ги,смеј ги,анимирај ги,забавувај ги,теши ги,советувај ги,части ги дуби на глава,вези гоблен,плети зимски чорапи тантара-пантара,а тие...ручки!Сега ми пречи,зошто ја гледам другата страна на паричката!
    Фати дечко,ја снема!Ја нема да се јави и да рече, *еј ајде да излеземе јас и ти како некогаш и да си поминеме убаво!* или *Јас и ******* излегуваме,ајде со нас,земи го и *******!*,ќе се јави еднаш во две недели и глуми загрижена.Омг жено не ми треба загриженост,повод да ме жалиш,како што секогаш очекуваш и сметаш дека е тоа вистинско пријателство!!!Ако тоа е твојата дефиниција пиши пропало на твојата личност ради нејзината социопатска природа ондак!Немаш емпатија,па ја глумиш,мислиш дека само тагата е повод за општење да му се плукнам!
    И да,со нејзините пријатели никогаш ме нема запознаено,за разлика од обратно!А зошто е тоа така?!Зошто продава мои финти за евтини пари,ќе ја провалат!
    Не очекувам да ме земе во раце и да ме думка како мало дете,ама барам камн сенс!Ме нервира таа надменост и ароганција кога нема зошто.
    Уште еднаш јас,ако речам ќе одам таму и таму дојдете со мене само затоа што навистина сакам да си поминат убаво,да си поминеме убаво има да се самозапалам на гзот на Букефал кога ќе го постават на плоштад!
    Глупачка,јас глупачка,сама сум си крива!
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.