Сакам да кажам [стара тема]

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Marley, 17 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.414
  Лилит, како само се препознав....две години буквално патам за другарками...ама мене ме откачи скрос кога фати дечко...а пред тоа , бевме тројка, јас, дечкоми и она....уште ми е чудно како не ме откачил на почетокот :roll: Јас уште патам....само исчезна, не сме направиле муабет, неможам никако да ја добијам...не ми крева, не ми одговара на пораки...мислев и како проблем да го поставам ова, зашто стварно ја сакам....крш...тоа е...поздравче
  п.с. ги обожавам твоите постови :clap: ...поздравче
   
 2. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  83
  нервите ми попукаа.. вошкарон Драги има ниет да стави резултати или чека јас од нервози да тргнам 9та армија па да ги стави....
  инаку, да си прашам јас за да не клеветам, има бели вошки?
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  Дека сум крајно изреволтирана од глупави луѓе кои сакаат да наметнуваат мислења и кои шират некој си лажен морал, ам во душата се гнили круши! Кој смее мене да ме убедува и да ми докажува! Некоја глупава на 60 години која команда се живо ОД МАЖ ДО СИН, а снаата и била крива затоа шо нејзе не можела! Епа нема! Ќе ми кажува таа мене вака или така! Шо ако доживеала старост, врска немала, тоа дури сега сфатив! Па и баш ми е гајле што таа баш денеска го сменала мислењето за мене, што не мислела дека сум ТАКВА! Тие што треба да ме знаат, ме знаат, а таа ако сака на глав нека се преврти, не се менувам! Мене лицемерието не ми е професија!
   
 4. MJB

  MJB Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Сакам да кажам дека ми е скурчено од досадниот живот кој го живеам и малку ми фали да се пореметам психички :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.437
  Допаѓања:
  98.121
  Да има,вошките кои ги напаѓаат половите органи тн пи*ајзли се бели.Среќа не знам од искуство,туку од широките интереси за светот и мојата љубопитна природа! :lol:
   
 6. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  904
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам дека првпат слушам дека постојат бели вошки :lol: :lol: И сакам да кажам дека вечер сум на свадба... Ке се изнаиграм :lol: :clap:
   
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  СДК - се е добро кога добро ќе заврши.И ќе си го ставам ова на потпис :lol:
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  СДК дека мене ми се оди на свадба, па да не сака некој СЛУЧАЈНО да се мажи тука од вас?
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Хахаха,да,и мене ама за играње,а за мажење,неееееее,уште малку :lol: :lol:
   
 10. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  627
  SKD deka od denes od nisto mi izlegoa miljon obvrski...
  Uffff ama ke se iznasetam.....
  Ako barem ke si ja prosetam novata frizura..... :lol: :lol: :lol:
  A sto se odnesuva do MAZENJE ....paaaaa....mislam deka so toa zavrsiv pred 5,5 god.
  Ako ima pa nekoj epten da zapnal da me zeni nevrabotena so edno dete...mozda i ke se slozam... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 11. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  SDK nema problem,i mene mi se igra,ako treba jas ke se mazam :D ama prvo da mi obezbedite nekako eden stan vo skopjevo,i na deckomi drzavna rabota so okolu 20 000 plata :D
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  Тања, кога почнав да го читам твојот пост душата ми се наполна, ама кога видов потоа си реков УУУУ МАЈКАТААА.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 13. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  еве сега само сакам да кажам дека ми е смачено од ПЛАНОВИ и ПЛАНИРАЊЕ...дека се што ќе испланирам не испаѓа и веќе оставам работите да се случуваат спонтано и ако на некој му стало до мене знае каде на ме најде нека ме побара....јас веќе не се трудам да ги одржувам пријателствата и врските со луѓето.... :x
   
 14. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  549
  Пол:
  Женски
  epa sega ako vi se igra-toa e ni pomalce ni poveke :lol:
   
 15. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.559
  Допаѓања:
  32.687
  СДК дека не сакам да полагам во среда.
  Нема потреба.
  Зошто?
  Зошто професорката не се појави на предавања, ни праќаше теми по мејлови, па мислам дека можам и да полагам по меил. Нека ми каже што да пишам, и фино лепо од дома ќе полагам.
  Сакам да му акнам една на дечко ми.
  Зошто?
  Зошто во последно време си брка работа, си тера некои негови обврски (кои не ми пречат воопшто, но!...) за на крај да испадне дека немаме доволно време за нас двајцата. Се прашувам дури... Јас што правам во животот? Зарем имам толку слободно време? :twisted:
  Кога и двајцата работиме и студираме?
  Ништо не ми е јасно некад.
   
 16. mjay-mjay

  mjay-mjay Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  13
  Sakam da otidam nekade na 2dena nikoj da ne mi dosaga nikogo da ne vidam i od sebe da se odmoram dokolku e toa mozno.Mi se skurci od fakultetov mi se skurci od aj da se vidime vikendov ...ej ne sum sam aj vo pon.... PA dobro so sum jas , samo za sex ke se gledame....Aj mi se pcue ,,,
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.754
  СДК дека преку глава ми е дојдено стално да ме откачуваат тогаш кога нив ќе им одговара! Добро мори, сум ти рекла јас некогаш дека ми се спие, па не можам да излезам со тебе на од пред 5 саати договореното кафе? И тоа да ти речам едно пола сат пред тргнување! Море треба некогаш така да ти направам! Па седи си ти дома!
  Уф леле, многу ја сакам, ама во вакви моменти ми ида бокс да и закачам!
   
 18. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  СДК...е сега се чувствувам баш убаво,нежно,задоволно...и ...дека го сакам.
   
 19. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  627
  SKD deka sedam kako na trnja i cekam...kolku e "ubavo " da si vo neizvesnost....LEPOTA!
  Kolku e ubavo ,koga nemas sto da napravis so sebe si?Koga imas kapacitet,koj voopsto nemozes da go iskoristis...
  Mi ostanuva samo da veruvam i da se molam!!! :(
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Се молиме за тебе!!! :up:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.