1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

 1. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Поради големиот број на страници и непрегледноста на минатата тема, се отвара ново продолжение на СДК. Ве замолуваме цитатите, поговорките, статусите и сликите да ги испраќате во соодветната тема, бидејќи од оваа ќе бидат избришани со цел да не се губи смислата на темава каде што можеме да се искажеме со сопствени зборови.

  Copyright Marley ©
   
  На Cecko85, (Lord), rolulika и 17 други им се допаѓа ова.
 2. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.259
  Пол:
  Женски
  Оп,првиот пост..Се надевам дека ке има убави постови како во предходната тема..
   
 3. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  ^ За малку пред мене :talk: Само незнам што толку убаво имаше во последно време во СДК освен цитати,мудри мисли и тестови по географија и математика..

  Дома се погдотвува свадба.Брат ми делува толку возбудено и верувајте сака да биде вклучен во секоја подготовка.Баш пред малку со мајка ми на шала зборувавме за тоа како ќе ги виткаме салфетите и каква боја ќе бидат,кога не погледна луѓе,ќе не убиеше со поглед,имало време за тоа сам ќе одлучел,мислам :^) Седам вака и рамислувам дали некогаш кога ќе се омажам маж ми ќе биде волку возбуден и ангажиран во секоја ситница.
  Сладок е бате многу,го гледам во многу различно светло и ми делува ептен слатко,не ми се веруваше дека ќе биде волку вклучен во сите подготовки,пошто обично невестите се тие кои не спијат со денови.

  Топла купка,најубавите пижами,цигари,чај од јагода и ванила за уште една долга ноќ..
   
  На Badii, little women, Sun fun girl и 35 други им се допаѓа ова.
 4. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.300
  Охх,конечно и јас понекогаш да се чувствувам наспано.. :)
  Сум спиела вкупно 17 саати од вчера вечер навака,плус скоро цел ден го преспав.. :/
  Болна сум ПАК,ама ајде ќе помине.. :)
  Имајте пријатна вечер девојки! :)
   
  На Писана, Natalian и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 5. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  Сдк многу ми е гајле дали некој ке ми верува или не.Ниту пак чуствувам потреба од правдање.
   
  На Писана, TaMaRa80, RebeliousGirl007 и 12 други им се допаѓа ова.
 6. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  30.01.2013..
  Тогаш,тоа беше кобна вечер за мене..
  Ми раскина..Да тој,кој мислев дека ме сака.А јас?Јас го сакав многу,безусловно..
  Останав затечена,со кнедла во грлото,насолзени очи и празни раце.
  Во недостиг од поддршка,се зачленив на форумов.Се сеќавам дека првиот пост ми беше во темата 'Совети од машка страна за сите девојки',со стандардното прашање во ваква ситуација-Што понатаму,како да го преболам?
  Денес,30.01.2014,се смеам за тоа :D
  Драго ми е што во тој момент станав дел од семејството наречено Фемина.
  Убаво е да слушнеш различни мислења за одреден проблем,размена на искуства,совети,споделување на битни моменти со виртуелни пријатели,учење на нешто ново..И најбитното,тука јас сум јас,без маска,лицемерие,преправање.
  Сметам дека временскиот период од една година ми е продуктиво потрошен :)
  И секако,се надевам дека и во иднина ќе продолжи нашата дружба Драги виртуелни пријатели! :)
   
  На samovila.red., Ljubavv91, Istata od vcera и 38 други им се допаѓа ова.
 7. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.551
  Допаѓања:
  21.630
  Пол:
  Женски
  Конечно!Одамна го барав овој начин на живот!КОнечно можам да кажам дека сум го направила правиот избор,сум тргнала по правиот пат!Продолжувам понатаму надевајќи се дека остатокот од животот ке го поминам вака!Одамна не ми е било досадно,одамна не сум пуштила солза,одамна не се чувствувам празно!Сакам да кажам дека се гордеам со себе,сакам да кажам го пронајдов патот до среќата!

  Ако навистина сакаш ке успееш,само не откажувај се,што и да е
   
  На manga_, чупето*, Crna Dama и 11 други им се допаѓа ова.
 8. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.530
  СДК на арно и со убаво да ни врви темава. :D
  Се надевам дека ќе има одлични постови и некои форумџики ќе ни се вратат во игра.
  :?:
  п.с:A,jас?-Ништо,ме боли глава малце,малце стомаче и така.
  Онака,за пред тест. :tmi:


  Добра ноќ,луѓенца.
  :yawn:
   
  На RebeliousGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  СДК мнгоу ми е мило што сум помеѓу првите кои пишуваат на новата тема :D
   
 10. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  СДК Не е крај без разлика на се што ќе ни се испречи на пат :) :)
   
  На 4rever.unique и eliesaab им се допаѓа ова.
 11. Azriel1

  Azriel1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  406
  Овие ЕВН се лопужи прва класа. Рака во оган ставам дека кај мене дома не се троши ни приближно толку колку што се плаќа.
  Ветувања, гасификација, мумификацијаблабла, се убаво, ама ова што го дерат СЕГА МОМЕНТАЛНО граѓанинот кој ќе му го врати? Очигледно овде се е дозволено... поточно, зависи, за кого како.
   
  На Љута Чушка, IamSexyAndIKnowIt и IvanaJenner им се допаѓа ова.
 12. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  ајде со здравје да си ја користиме новава тема :)
   
 13. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Кога ќе се „заљубев“ во некој, абе тоа како да ми е љубовта на животот... сега, кој и да сакам, го сакам, но не повеќе од себе си! 8) Затоа, немојте да се заљубите и за останете „со скршено срце“. Вие сте на прво место, вие сте во тоа тело, не е никој друг! :!:
   
  На чупето*, Crna Dama, Feather и 10 други им се допаѓа ова.
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Никогаш не му верувајте на партнерот,кој се колне на вечна љубов!
  Љубовта е вечна,додека трае ;)
   
  На Aida ida, чупето*, Istata od vcera и 7 други им се допаѓа ова.
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Нобелова награда за тебе!
   
 16. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  920
  Допаѓања:
  4.343
  Онаа возбудливост ми недостасува. Отсекогаш сум го сакала, но има нешто што ми недостасува, а не знам што е... Ме загрижува тоа деновиве. :worried:
  Не сакам да е монотоно.
  Тој е толку смирен, стабилен, добар, а мене ми фали возбудливоста. Во секој момент да не знам што би ме очекувало од него. Сакам страст, сакам да ме изненадува во секој момент, да биде забеган, интересен, некогаш да биде и несериозен.
  Ни јас не знам што сакам, освен дека нешто недостасува, а го сакам...
   
  На Xana1318, lovely-girl, anggell и 10 други им се допаѓа ова.
 17. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
  Ќе ми недостига старата тема.

  Знаете колку мразам кога некој ќе ми каже „си се променила“. Па секако, се променив за тебе бидејќи не правам како што ти одговара. Па фала богу мислам редно време беше да ги отворам очите.

  Не живееме во розов свет. Има само две бои црна и бела. Или си тажен, или среќен трето нема. Сега го сфатив тоа. Како помала добив многу совети за тоа дека животот јас треба да го сфатам како игра. Или водиш и одиш кон целта, или пополека тонеш ја губиш играта. А вложувањето во таа игра е среќа/несреќа.
  Размислив малку, се вратив неколку години наназад кога и сфатив дека никој не е победник во таа така наречена игра. Победник би бил некој што е бесмртик, а кој би го сакал тоа? Никој...

  Чувствувам дека сум опкружена со празни луѓе, празни погледи или пак само мене животот ми е празен.
  :rain: Дождот го мразев, сега сакам да врне, да грми и да врне посилно. Барем така ќе чувствувам дека времето ме разбира.
   
  На meeeery, Feather, Dashing:) и 8 други им се допаѓа ова.
 18. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  5.388
  Допаѓања:
  171.341
  Неколку дена како мм е службено одсутен од држава ни.
  И добро ми оди-на работа,дома,ги развезувам децата по курсеви,тренинзи,пазарење за по дома,расчистување на снегот по дворот,наоѓање на човек кој ќе внесе дрва за огрев(за пари нормално),ручеци,алишта и др.секојдневни обврски.
  Функционирам одлично со двете деца.Значи човек се може сам,само ако има волја и мотив.
  Само....еве сега ...во овие ноќни часови ми недостасува мм.Не се смејте,не мислам на с.кс,туку негово присуство,негово промрчување пред да си легне,фрлањето на облеката на подот,викање по децата да си легнат оти е доцна,да ме предупреди на внимателно возење бидејќи се е под лед и најпосле да ми каже дека ме сака.
  Не е навика ова моето туку потреба да почувствуваш дека имаш некој до себе,некој на чие раме ќе ја ставиш главата и ќе слушаш како бие неговото срце.
  Љубов и време...
   
  На чупето*, bertold, minne992 и 39 други им се допаѓа ова.
 19. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Оние бувљак денови, коа на крајот на денот седиш со теглата мед шумски у скут, и со браво кафе долга лажичка јадеш као задњо искапано со мед говедо - што се лепи насекаде, коа универзумот те крева до небо, па те лупа убаво и квалитетно од земја, коа ниту глупавиот чај од кесичка не ти испаѓа као што треба, коа носиш кеса со три милиони мали работи во неа, па на сред пуст пат во Недојдија што наликува на дивиот запад, ти се кине кучката и мораш да се снаоѓаш као знаеш и умееш, е тие денови бе лепотице, ми доаѓа да ги преспијам квалитетно!
   
  На чупето*, Acronia, Keanu_R.Wick и 16 други им се допаѓа ова.
 20. alone-in-the-dark

  alone-in-the-dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  39
  Секој најпрво треба да биде човек , потоа се останато.
   
  На ATLANTIDA8, No name 123, Crna Dama и 10 други им се допаѓа ова.