1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Сакам да споделам моја приказна во поглед на ова погоре за што дискутирате. Односно за брковите или мустаќите како сакате наречете ги. Изгледа како средношколци да сте па уште за такви работи се расправате. Немојте да ми се налутите. Навредите влијаат на самодовербата на личноста тоа е дефинитивно. Јас во средно трпев навреди поради тоа што носев мустаќи имав најразлични прекари од оние опасни фраери, а и од некои самонаречени дами. Јас поради таквите нивни испади и навреди денес имам разнишана самодоверба и самопочитување. Денес многу од тие ми се извинуваат поради своето однесување тогаш ама џабе е се. Се надевам дека @ЕденЧлен погрешно се изрази или погрешно го разбравме. Исто така искрено се надевам дека не ја навреди девојката и и го кажа ова во лице. Ќе ти кажам нешто брат само немој да се навредиш. Нема потреба да се оптеретуваш со туѓиот изглед. Ова е само добронамерен совет. Обиди се ти да изгледаш онака како што ти сакаш и се чувствуваш добро. Поздрав и имајте пријатен и убав ден. Се надевам дека не ми се лутите . :D :hug:
     
    На SnowWhite8, sweet-cherry, Macito007 и 26 други им се допаѓа ова.
  2. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    @ЕденЧлен, пред некој ден во друга тема пишуваше за прифаќање и неосудување, тука сега „бркови ко сом“. Од една страна, на своја кожа си осетил што значи да се соочуваш со зачудени погледни, а од друга страна искулирано се исмеваш со туѓ проблем.
     
    На Ivan4e04, SV1911, crimson и 14 други им се допаѓа ова.
  3. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    Сдк девојки баш уживам во ваше друштво , ретко пишувам ама ве читам редовно ми фалат стари членови на форумов ама тоа е секој со своите обврски
    Добро е што постоите
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.263
    Си биле маж и жена. И двајцата Госпо ги створил со влакна, бркови, на газот , на тулето, на дудето, у уше, у нос, па без влака, на глаата, на газо, на пета...

    И сеа му текнало на некој се осечал ко комшијата да го лапа и драпа оти жена му се родила со влакна ( ку*ва ), и она му е крива,јес да да сам си е крив оти мисли на комшијата коа општи со жена му...
    Ја иам и брк и ко Чубака сум, али никад не сум си дозволила да ми се видат, али па од друга страна никад не сум помислила, па камо ли да сум се осудела да речам за некоја оти си ги носи и ја заболе жбунот доле, ниту па зашто муж нема влакна и се депилира.

    Жими се, ќе си речеш ниа Маќедонците, Балканците секој ден срања ни се дешаваат, од кај време да се замараме со глупости, али па коа ќе размислиш толку шо сме греота и неспособни својот живот да си го средиме, нели наравно скокаме на ,, помош ,, туѓиот да го ,, решиме ,, ( да не речам комплексите да си ги излечиме оти на психолог ако отидеш или си улав или педер, така нешо ).

    RUN.
     
    Последна измена: 15 јули 2018
    На SV1911, Selest, Madam-A и 17 други им се допаѓа ова.
  5. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Можда не сме сите родени со ксмет да сме љубени.
     
    На La.loca, DAngel, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Во врска со постот на ЕденЧлен..
    Ве молам, доволно беше:).
    Чет муабетите се избришани.
    Навредливите цитирања исто.

    Оваа тема не е за цитирање и дебатирање.Ако Ви се чини дека би имало добра дискусија, слободно отворете нова тема и напишете вовед.

    Темата СДК нема да се полни со реплики и цитирања.
     
    На КикиМаус, La.loca, Madam-A и 5 други им се допаѓа ова.
  7. galaxygirl

    galaxygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2018
    Пораки:
    0
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Минував низ страшен период.
    Би го опишала како да сум низ тунел и да нема крај...
    Онаа find beauty in everything баш тепшко ми одеше, не дека не сакав, ама како да нема најпрво убаво а потоа како да не го забележувам.
    Еве, нова сум тука, 2 пат пишувам...
    а се уклучив во април....
    Со самото тоа увидете дека ни прилично не ми било добро.
    Не се работеше само до другарките/ друштвото и до менталното здравје.А, да тоа зависи најмногу од мене ама да се вратам на 2рата напишана реченица.Се чуствував како во тунел. Никаде светлина, никаде позитивна енергија, немав никој и ништо.
    Океј ги имав мојте, кој во тој момент мислам дека си го даваа макс ( како и сега ) ама моментално увидов сега до тоа ( барем увидов... хаха ) од страна на другарки, ах не знам од каде да започнам.
    Секој си започнува некоја приказна и не ја довршува.Зборуваат на глас за другарство а самите ги прекршуваат правилата на таа другарска врска.Оговарање и многу злоба и кога си така меѓу многу луѓе ( сега мн е поим кој секој различно си го дефинира ама добро ) и ти стануваш таков...
    Не се правам ни божица ни светица.Ама не бев јас онаа кој беше последните 4-5 месеци.
    Не бев девојката и кога е убав денот очите да и бидат полни со тага.
    Сега увидов дека малце дистанца е потребна.
    Не би сакала да звучам како некоја тетка ама да, на мои години луѓето доста се посовесни.И еве, овај јули тоа го дознав. Благодарам на бога, на сите кои беа со мене.За сета енергија која ми ја даваа а јас која му ја одземав, всушност бев доста лоша личност. И не сакав да излезам надвор.
    И после се, после тунелот увидв...
    Секој има право да прави што сака, за себе за неговите, секој има право да сири лажни информации. Како и секој има право да шири негативна енергија.Ама веројатно прво би потонил себе а потоа другите да ги удави.
    Сега не сме први јан. не е нова година.
    Ама дефинитивно it's a new me.
     
    На WarriorAngel, sweet-cherry, winter flower и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    СДК бидејќи во соодветната тема,онаа за Дебели девојки и помали шанси за дечко,ве читав дека не било се до дебелината,ами до душата,се охрабрив да изедам 4 парчиња торта:P
    Само што,штета,досега не сум сретнала ваши истомисленици во реал лајф|(
     
    На WarriorAngel, Nine25, КикиМаус и 22 други им се допаѓа ова.
  9. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.667
    Допаѓања:
    116.479
    Пол:
    Женски
    Оние кои се придржуваат до и ги ценат вистинските вредности,се ретки.Како вид во изумирање. :puke: :worried:
     
    На carangigia, winter flower, Bitter-Sweet и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    Велат не донесувај одлуки кога си нервозен и не донeсувај одлуки кога си радосен. Така нешто у тој контекст.

    Fuck that.

    Ако е цитат и поред него има слика од некој што го кажал под дифолт не го прави релевантен. :!:

    Не знам за вас ама јас најдобри одлуги у животот донесувам кога сум нервозен. Тоаш реалноста ме удира по глава. Се освестувам. До сега немам згрешено.

    Ете после не знам колку време, прееска ептен се изнервирав и така си седам нервозен. Баш пријатно ми е. I can feel it in my veins. Иако се нервирам за една работа, али процесирањето на информации ми е на повеќе страни.


    Така да ете, радосен сум што сум нервозен и ја имам таа шанса да се освестам себе 8)



    RUN
     
    На WarriorAngel, winter flower, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  11. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Сдк

    Одликот на еден човек можеш да го забележиш и од далеку по неговото понесување, секој еден гест, секој еден збор се гледа оддалеку не е потребно да сум ти во близина за да сватам уствари каков човек си и дали уствари би сакала да ти се доближам или не.

    Трули вижни, изопачени вредности до бесвест, завист, неправди и зајадливост..
    Само тоа гледам и слушам низ светов ..
    Ретки се оние стории каде што човечноста и хуманоста, убавиот збор и културата се одлик на една прекрасна персона, ретко ги слушам.. гледам..

    Се нема повеќе ниту страв ниту срам нити граница и баланс за човечност!

    Ама јас љубам да зборувам, да мислам и да се надевам на она човечното.. прекрасното..
     
    На КикиМаус, winter flower, Purplelilac и 8 други им се допаѓа ова.
  12. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Кога ќе си прочиташ стари мислења..

     
    На КикиМаус, lovestoneddd, Tan4ence и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Wahnsinn

    Wahnsinn Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    2.459
    Пол:
    Женски
    Зборот. Зборот е страшна работа. Ако излетаат погрешни и тешки зборови од нечија уста, и се залепат на нечија душа, што тогаш? А ви се има случено да кажете нешто, ептен што не треба?Мене да. Вчера. Се однесував ужасно. Не се препознав ни самата себеси. Тоа не бев јас или барем не верувам дека бев, не сакам да бев. Така некако, нешто меѓу ова.
    И беше што беше, сега како до исправка? А зборот е опасен и не се враќа назад.
     
    На vitamina, КикиМаус, Anabelle.Amorette и 13 други им се допаѓа ова.
  14. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    Дека многу го сакам Мојот Филип...Тој е се во мојот живот.И после долги 3 месеци конечно утре ќе ги видам.И ве сакам сите на форумов.
     
    На Rama и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  15. Unique__

    Unique__ Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.918
    Пол:
    Женски
    Горда сум на себе.
    Што и кога сум болна и врзана за кревет, наоѓам сили да станам и да ги завршам обврските.
    Што по секоја бура, јас повторно наоѓам начин да најдам нешто позитивно од тоа.
    Си се сакам најмногу.
     
    На WarriorAngel, Wahnsinn, vitamina и 16 други им се допаѓа ова.
  16. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    каде сум јас...во кој лавиринт..во која пајажина..има ли правдина за мојата добрина...зошто секогаш наивните и добрите страдат...сакам да излезам..да избегам..да се ослободам..ќе го најдам патот..ќе го пронајдам излезот...светлината од темниот тунел...ќе излезе пак пред моите очи..знам..го можам тоа...
     
    На Rama, Kitty23, Indiegurl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Ако некој некогаш ја изговори фразата ,,Најде со жени да се расправаш" kindly fuck off and consider yourself dead to me.

    А вие жените што се смешкате на ова, се надевам свесни сте дека ова е најдеградирачката работа кон вас што може да излезе од нечија уста.
     
    На Salome, *Ench@nted*, SV1911 и 25 други им се допаѓа ова.
  18. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Светот ќе стане поубаво место за живеење, кога ќе ни се поклопат перцепциите за (по)убав.
     
    На WarriorAngel, vitamina, ivi1987 и 10 други им се допаѓа ова.
  19. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.667
    Допаѓања:
    116.479
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам дека многу ме нервираат неправди и тоа што сме успана нација. (facepalm):punch:
     
    На honest girl, Someonespecial, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не се ли запрашале дека овие нашиве инфлуенсери веќе преоѓаат форма на питачење?
    Ма стварно не ми е гајле за нивниот живот.
    Не знам кој воопшто им плаќа побогу?! Стварно некој се лаже да купи нешто само зошто тие го рекламираат?
    Па и платени реклами на обични луѓе за да ги заследиш рандом ти рипкаат низ инстаграм.
    Фучка ми се за газдарицата на Мана што сака да стане инфлуенсерка со нејзините чизи и веќе преоптеретени изјави - љубов ми е или не знам уште што ко да го пишал Јода или Микроби, јер креативност, 200 пати ми искочи на реклама. Ех тој Тоше певачицата такоѓе со влошките Тианде што не знам веќе што лечат.
    Или Лила и Ревалид шампонот.
    Стварно преоѓа во патетика болната желба да се гагаш и да питачиш.
    А да не дискредитирам колку од фациве се должни богу и народу и уште користат ствари и очекуваат беспари, на крај сепак им наплаќаат, ако им се заканиш со тужба, ти вика - и јас тебе ќе те тужам.
    Мајке ми ми оди еден портал жута штампа да отворам и да ги лепам на тапет.
    Евтини сте бре! Евтини!
     
    На Thallia, azelea, Salome и 8 други им се допаѓа ова.