1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. honey.11

    honey.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2013
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    972
    Пол:
    Женски
    Дали цените за картиве, за концертот на Andre Rieu, во Скопје шо ќе се одржи се нормални ? :drunk:
     
    На Selest, Rama и WORRIED.BT им се допаѓа ова.
  2. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.605
    Допаѓања:
    170.384
    Пол:
    Женски
    За Буба Мара мислам се 2000ден., така што сосем логично е за светски уметник да се од 3000ден. нагоре. Секако ќе одат тие што имаат, и на двата настани.
     
    На Purplelilac, Rama, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.522
    Како лабаво одминуваме статии си предупредувања за се нешто опасни астероиди, еден ден вистина ќе не лупне, мува нема да не пролази.
     
    На Rama, worrieddd, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Чесноста и скромноста секогаш ќе бидат доблести.
     
    На Purplelilac, afrodita94, Rama и 7 други им се допаѓа ова.
  5. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Вие што викате дека здравјето е најважно мислите дека доживотно ќе бидете здрави?
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Многу погрешен пристап е она - пред сиромашните не зборувај за пари и удобност, пред оние кои се борат за дете не зборувај ништо за (твои) деца, и слично - значи општо пред несреќните од некоја (надежно минлива) причина, да не покажуваш своја среќа. Секако, треба да се има осет и да не премине во фалење, но пристанувањето на туѓа темнина никому не прави добро, а и сожалувањето може да биде своевидна навреда.

    Многу подобро е да се однесуваш природно и позитивно, да ги третираш луѓето во некој тежок период со почит како зрели личности, кои пред сѐ нема трајно да бидат во таа состојба, па дури и да им дадеш мотивација и личен пример дека сѐ е можно... а не да газиш по јајца внимавајќи да не им создадеш уште повеќе мака преку завист.
     
    Последна измена: 22 јануари 2019
    На Purplelilac, babyblue23, smooch и 25 други им се допаѓа ова.
  7. Sezana

    Sezana Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2018
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    108
    Пол:
    Женски
    Македонските ученици на дно на свет според писменост само пред оние од Косово, Алжир и Доминиканска Република.
    Министерство за образование со изјава дека им се запалило црвено светло.
    Писменоста кај учениците изгоре а нив светло им се запалило:D
     
    На Purplelilac, Selest, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
  8. honey.11

    honey.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2013
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    972
    Пол:
    Женски
    во ред, но во Белград или Софија, видов дека се со почетна цена од 20€ .

    која логика не знам....
     
  9. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.605
    Допаѓања:
    170.384
    Пол:
    Женски
    Зависи во која сала, какви места. И тоа си дига цена.
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Кога дома навечер ќе ми снема струја мислам дека се соочувам со најглупава досада.
    Да гледам филм? Нема телевизија, немам ни вифи да гледам на нет. А и батеријата на лаптопот нема да издржи можеби.
    Да зготвам нешто? Ноуп, шпоретот работи на струја ез уел. Тие што имаат шпорет на плин барем ова им е олеснето.
    Нешто продуктивно да правам, да учам...? Јок, очи ќе ми излезат во темница ако читам и ужасно ме боли глава така.
    Игри на телефон? Ќе правев тоа ама бев баксуз да телефонот го ставив да се полни баш 5 минути пред да снема. А и преносниот полнач уште ако ми е празен...:|
    А и плус не сум испланирала со никого да излезам таа вечер...
    Останува само да се излежавам

    Златен Тесла:|
     
    Последна измена: 22 јануари 2019
    На babyblue23, smooch, Rama и 11 други им се допаѓа ова.
  11. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    "Имам огромна поддршка и разбирање од партнерот" левел -му се качувам на глава а тој со мене се однесува како кон ретардирано детенце пазејќи да не дознаам дека со мене нешто не е баш во ред. Или -во моментот кога ќе почне реалноста да ми ја покажува а не да ги поддржува моите, сепак, нереални во моментот соништа, ќе почнам да драмам и да се самосожалувам и во депресии да паѓам и вина да му набивам дека не е добар партнер и не ме љуби доволно. И дека таму некаде постои некој кој ќе го препознае мојот потенцијал и со него ќе успеам а тебе ќе ти биде криво кога ќе ме гледаш на насловни страни (метафорично) успешна и со него фатена за рака. Sky's the limit, you can be whatever you want to be и слични реченици и позитивни мантри со кои се храниме во последно време, колку се корисни кога се земаат во одредена доза за подигање на самодоверба, оттргање од нездрави навики и односи и слично, толку се штетни кога ги користи егоманијак. Како џанки кој се навлекол на сон, идеја, желба.
    Можеш да имаш добар живот и покрај работите што не ти се оствариле а си ги посакувал. Не мора да ја обожаваш својата работа, не мора секој момент со пријателите и најблиските да е филмски, не мора сите околу тебе да се перфектни личности со идеални карактеристики компактибилни со твоите.
    Но ако си се заинатил/а, go ahead, продолжи со потрагата.
     
    На Lilit, smooch, crimson и 20 други им се допаѓа ова.
  12. Пале 345

    Пале 345 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2017
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    5.286
    Пол:
    Женски
    ...дека имам 26 години, а дремам во темата „Ние околу и преку 40...“ (читам само де)... Хихи :lol:
     
    На Dust, M&M, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
  13. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.123
    Допаѓања:
    14.354
    Пол:
    Женски
    Не сфаќам како морам да ги знам некои одредени луѓе кои се ете демек 'фаци' во градот и кога им одговарам на оние кои ме прашуваат-дека не ги знаам и не сакам да ги знам, добивам фаца као :
    tenor.gif
    Bitchy face.
    Мислам, wtf?
    Ма идете све у п**ду ма****ну.
    I mind my own business.
     
    На babyblue23, Milobebence, LiliBoz и 3 други им се допаѓа ова.
  14. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Кога секој од нас би се стремел да биде подабар човек од вчера,многу поубав би ни бил животот,наместо да се натпреваруваме кој кого повеке зезнал,украл,излажал ,подобро би било да се натпреваруваме кој повеке направил добрини,помагал,прочитал повеке книги,тогаш све би било поинаку.
     
    На babyblue23, Rama, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Throw back to кога си измислив сопствен јазик и ја терав сестра ми да решава тестови:

    20190122_220937.jpg
     
    На Purplelilac, smooch, macka91 и 22 други им се допаѓа ова.
  16. LanaSGirl

    LanaSGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Сдк се чувствувам многу пријатно во своја кожа после лапсусот што ми се случи..
     
    На Rama и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Обично не образложувам зашто се чувствувам посебно некој ден себично си го чувам тоа во себе.

    Но денес особено сфатив дека среќата може и да е околу тебе и во тебе.
    Ќе си отворам смоки пред продавач откога истото ќе го платам и ќе го понудам.
    Ќе седнам рандом во некој ресторан и ќе ми пријде мало дете од соседната маса да ме праша дали може да земе од нашата храна.
    Или пак рандом автобус кој сум го видела како ми заминува пред нос та сум се стрчала да го фатам и ми отворил врата и сум се заблагодарила за тоа.

    Едноставно, тоа е тоа.
    Цивилизиран живот.
     
    На afrodita94, Herrera, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
  18. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.624
    Ни сите присуства на светов не можат да го пополнат тоа едно отсуство...
     
    На Purplelilac, TeddyGrey, macka91 и 15 други им се допаѓа ова.
  19. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Колку било само вистина она дека не знаеш колку некои луѓе се штетни се додека ги снема и не вдишеш свеж воздух.
    Може надвор е загадено, но толку ги исчистив дволичните луѓе од животот што се осеќам како да дишам добар воздух психички.
     
    На Moon.Girl, Purplelilac, BlackMistery и 9 други им се допаѓа ова.
  20. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Сакам да кажам ...

    Јас: Ќе излезам на еден сат и ќе пијам едно кафе и после ќе учам уште околу три сати и ќе легнам до 11 за рано да можам да станам да повторам пред да излезам.
    Исто јас: *ми се годи друштвото и се прибирам касно и немам време да доучам, ни да се наспијам за да повторам, а се напив кафе од првичен план само не се уморив доволно за да заспијам и са ќе заспијам ко ќе треба да одам на пракса*

    Толку од инаетот. :rofl:

    Ама барем сфаќам ко ќе речи некој дека ептен му се погодило друштвото. 8) :d:
     
    На smooch, cresa-jagoda, Harper и 6 други им се допаѓа ова.