1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.075
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    Мислеше ќе помини време и ќе заборавам. Ќе ги заборавам страдањата, солзите и крвта која ги истрошуваље за тебе. Газејки по мене не ме скрши, ме направи бесчувствителни и јака. Зарем не го препознаваат чудовиштето што го створи. Ти ме направи. Не смееш да заборавиш, ме скрши и морав сама да се составувам. Се додека еден ден не се разбудив и ставив се во една вреќа и го заклучив. Некои делови од мене ги нема. Соништа, доверба во другите, надеж дека ќе биде подобро, се тоа и уште нешто ставив во таа вреќа. И сега од мене бараш прошка. Не ти е срам а? Бараш нешто од некој кој го уништи. Сега ќе гледаш што створи, во што ме претвори. Алчен и злобен човек, како тебе, а можеби и подобра.....
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.074
    Пол:
    Машки
    На некои животот му е наместено откако ќе се родат на easy mode, а некои на hard mode. Едните копнеат за подобро утре, а другите само солат памет како се е океј и да не гледаат толку песимистички на работите.
     
    На ♡BuBaLe♡, GoodGirl45, Emy867 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Heartagram

    Heartagram Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    807
    Допаѓања:
    8.779
    Пол:
    Машки
    Патот до успехот е секогаш во изградба...
     
    На ♡BuBaLe♡ и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
  4. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Пиење кафе во кафич веќе се смета за луксуз ради она типичното како се немало пари, па кафичине секој ден полни. Или луксуз треба да биде во една зимска сезона да си купиш и чизми и јакна.
    Ако овие работи треба да ни се луксуз, претпоставувам нормлен живот е со сув леб и сол дома, 3- 4 парчиња облека во плакар кој секој момент ќе ти падне над глава во мала куќа во која можеш да береш печурки. За сиромашен да не зборам.
    Зашто не заслужува човек да одвои време со другар да се напие кафе, дури и да јадат. Не смее да се опушти (демек) и да си дозволи повеќе од еден пар чевли во годината, не па да бидат некои поквалитетни, уште помалку да биде топло облечен. Човек е роден да се мачи, да страда, да се огледува на оние наводно вистински вредности кои го буткаат уште толку подлабоко, да живее како ќе му каже друг.
    Што ќе ни е ваков живот?
    Како беше она - птицата во кафез мисли дека слободата е болест.
     
    На ♡BuBaLe♡, Billy Idol, GoodGirl45 и 24 други им се допаѓа ова.
  5. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    Сдк секој одлучува дали ќе верува во господ или не. Дали ќе избере хомеопат или лекар. Дали ќе следи некое движење или не.
    Ама да веруваш дека ако си си го исекол половиот орган можеш да промениш цело феминистичко движење е малку повеќе забеганко..
     
    На christinnn, Alisa22 и DAngel им се допаѓа ова.
  6. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.647
    Допаѓања:
    6.151
    Да бидеш актерка и да клекнуваш со споени нозе во 8ми месец во бременоста едноставно нема смисла. Па кога веќе глумиш, изглуми како што треба.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  7. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.337
    Допаѓања:
    51.761
    Пол:
    Женски
    Честитки до Илина Соколовска за освоено трето место во полуфинале на првенство во Германија во ритмичка гимнастика. :f:
     
    На cresa-jagoda, Animali, Dadusicka и 5 други им се допаѓа ова.
  8. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    "No uterus, no opinion" би требало да се користи за секој закон што влијае на промена на правата на жената, не само за абортусот.
     
    На smooch, ♡BuBaLe♡, cresa-jagoda и 11 други им се допаѓа ова.
  9. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Читам статуси на социјалните мрежи, Скопје било загадено од провинцијалците.
    Скопјаниве што коментираат вака факинг дно дна..а баш жалосно од академски граѓанин да прочиташ ваков булшит. Отворете вести, интернет, загадување на светско ниво, глобално затоплување..
    Свашта п***а родила.
     
    На ♡BuBaLe♡, GirlLove, Amellie13 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.994
    Пол:
    Женски
    Само нека потрае времето вака, доцна лето во рана пролет, не можеше да биде поубаво за кратко бегање од секојдневието таму некаде:)
     
    На ♡BuBaLe♡ и AnnabelLee им се допаѓа ова.
  11. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.775
    Пол:
    Женски
    Живеам за денот кога ќе можам да напишам порака без некој да ми зјапа во тоа што го пишувам :smoke:
     
    На Herrera, ♡BuBaLe♡, Billy Idol и 25 други им се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Кога некој е во неволја, настапува човечноста, да му се помогне. И никој тогаш не гледа кој е кој, кој е што. А во секоја друга прилика, поделби колку што се може повеќе. Црни, бели, геј, стрејт, верници, атеисти, сиромашни, богати, морални, неморални итн итн.
    Има моменти во животот кои се ретки, а вредат повеќе и од неколку години собрани заедно.
     
    На ♡BuBaLe♡, Billy Idol, Animali и 14 други им се допаѓа ова.
  13. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Доволна е само една лага за сите вистини да станат сомнеж.
     
    На Purplelilac, ♡BuBaLe♡, Tetrapak и 6 други им се допаѓа ова.
  14. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.773
    Допаѓања:
    259.759
    СДК многу умен дечково :)
    FB_IMG_1553107553001.jpg FB_IMG_1553107559087.jpg FB_IMG_1553107561543.jpg FB_IMG_1553107563730.jpg FB_IMG_1553107567574.jpg FB_IMG_1553107571259.jpg FB_IMG_1553107576303.jpg
     
    На Billy Idol, Jessnow, Animali и 24 други им се допаѓа ова.
  15. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.758
    Допаѓања:
    37.853
    Пол:
    Женски
  16. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Убаво порано си правев кога бев нервозна...море ќе врескав, плачев, тропав, ќе трескав врати, ќе шуткам папучи....а сега......научив демек да го контролирам бесот, да бидам мирна, сталожена.....демек не ме вади ништо од такт...(facepalm)
    епа затоа наздравје нека ми е..200 грама чоколадо, дојадов теглата со еурокрем, банана, чипс, грицкав семки...сега на што ќе се префрлам незнам....абе ќе умрам и ќе треба во контејнер да ме закопаат..офффф леле:headbang:
     
    На GoodGirl45, dayla, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
  17. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.068
    Допаѓања:
    14.177
    Пол:
    Женски
    А, јас.... Никако да научам дека не се сите како мене и не би реагирале исто ко мене.
    Никако да научам дека не треба да очекувам повеќе од другите отколку од себе.
    Никако да научам дека сите не се добри луѓе.
     
    На Herrera и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
  18. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.046
    Пол:
    Женски
    Јас кога сум нервозна обично нервирам други и ми поминува. :wasntme:
    Пробај, ем фит ќе бидеш.:rofl:
     
    На Milobebence, LiliBoz, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Swatt

    Swatt Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2019
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Зошто не ни фрлат една нуклеарка? Наши политичари трошат по 1000 евра за кафани и сметки на телефони додека италијанска полиција открива македонски робови држени во заложништво.

    https://press24.mk/na-sadula-duraku...6Z0JUa0PePt7gjUZKwirodS2EDw6M4SDESRNS4RfeAvO8

    https://skopjeinfo.mk/makedonska-mafija-vo-italija-makedonci-drzhele-sonarodnici-kako-robovi

    Притисок ми се дигна од топло чоколадо. Замисли.
     
  20. AnnabelLee

    AnnabelLee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2018
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Здраво, Феминки, ве читнувам колку што ми дозволува времето... не ми е најсјаен периодов, затоа што се борам од петни жили за близок поради три страшни букви. Аххх, кога ќе се сетам на сите убави, посебни моменти, заборавени низ времето, или пак (за среќа) овековечени во фотографија, слики од одмори, со шеширчиња, со летни маички, си пиеме кафе заедно. Или пак како кога бев бебче со куклата во раце, а она ме држи во прегратка.
    Знаев и се уште знам, на сред сон да се пробудам од кошмари и да ме фати ужас невиден, страв, болка.
    Се надевам дека сте добри, поздрав од срце.
     
    На 1209, Anabelle.Amorette, RosettaStone и 5 други им се допаѓа ова.