1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.446
    Допаѓања:
    81.949
    Пол:
    Женски
    Да дополнам... и бесна,лута,осветољубива,не би одговарала за своите постапки кога би го фатила на лице место.
    Уште повеке ме нервира мизерија од народ која вели што ако ги убиле,лаат, касаат.:envy:
     
    На Rama, cresa-jagoda, Harper и 9 други им се допаѓа ова.
  2. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Играат феноменално :inlove:, скокам по дома од среќа, иако мислам дека немаме шанси за во наредна фаза :D.
     
    На Rama, cresa-jagoda и g8lQQk им се допаѓа ова.
  3. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    И во друга тема пишував дека дискусиите се намалија најпрвин поради постоењето на +/-40 и ФМЌ.
    Меѓутоа претходно тие што си се околу 30ката си пишуваа дел во ФМЌ, дел во 40ката, но поради тоа што имаме премногу различни возрасни групи кои во моментов се соочуваат со различни животни прашања се повлекоа оние кои не се пронајдоа нит во едниве нит во другиве муабети. Да не бидам погрешно сфатена, секако дека никој не ги брка но се чувствуваат дека не припаѓаат во ниту една од овие теми. И ги разбирам, иако според годините не сум сè уште во таа категорија но би ми било задоволство да ги читам повеќе и одвреме-навреме да ги дружам во истата.
    И многу ми е криво поради тоа затоа што мислам дека токму од таа група ни се еден куп квалитетни членки. Само дел од тие кои ги читав во ФМЌ со уживање и ми фалат повеќе низ форумов се @Oxymoron @Ginger^ @ivi1987 @JollyGirl @*Ench@nted* @sanja.burgundy @Doozy @macka91 @1209 @Rama а верувам би се приклучиле и @CameliaMiller @Rebecca_R @SV1911 @simonka93 @zuto @Nausicaa и уште многу други.
    Затоа кога веќе има за две групи, нека има и за уште една посебно катче или па сите вакви теми нека се стават под клуч и завршена работа. Ќе пишуваме тогаш сите во СДК и по лп и толку.
     
    На sweet-cherry, JollyGirl, Rama и 12 други им се допаѓа ова.
  4. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.638
    Допаѓања:
    116.292
    Пол:
    Женски
    А,бре,вие што сте до 36-37 години можете да пишувате во ФМЌ и онака таму сешто се дискутира.
    Не треба посебна тема.
    Ај сега,само да се трупаат теми...
    Модераториве не постапуваат правилно ни во постоечките теми и уште една непотребна да им се трупа...
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  5. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    Моментот кога си во банка, подигаш пари од шалтер и ти фрлаат поглед во парите и мислат си рокфелер, а всушност ти си отишол минус со плата зошто планирани ти се парите и знаеш нареден ден дека ќе бидеш шворц и само со сто денари собрани од касица-прасица.
     
    На Glossy-girl, Rama, Blue.Sky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Во +-40, пола се во своите 30ти и 20ти.

    Општо, теми како +-40 и ФМЌ, ги абсорбираат дебатите кои би се воделе по соодветни теми.
    Многу често, во +-40 се разглабаат конкретни теми кои постојат, 'за да не се замешаат во муабет и да се расправаат со сите-таму'.
    Претпоставувам и во ФМЌ тоа се случува.

    Да е до мене, ќе ги нема и двете.. а не пак трета.. четврта.. петта..
    Ама никој мене не ме праша за мислење :lol:
     
    На zuto, poenta, dayla и 8 други им се допаѓа ова.
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јас овој човек прв пат го гледам.
    Знам дека постојат живи статуетки, имам гледано видеа. Но, во живо е подруго, му се радуваш ко дете.
    IMG_20190917_103918_098.jpg
     
    На jasbi, LittlePinky, Glossy-girl и 11 други им се допаѓа ова.
  8. Shalitra

    Shalitra Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    1.965
    Пол:
    Женски
    Се чудев долго време зашто не може да си најде девојка за озбилно, се чудев кога вереницата го остави,ама денес сфатив конечно зошто било така. И после ќе осудувале некои како можела таа на веќе даден збор и прстен да го остави,епа ќе го остави кога е детиште со дивјачки нагони ко растен у џунгла а не во град.
     
    На Glossy-girl, Rama, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Малку сајтови за дејтање има па уште остана форумов да го претворите во таков.
    Па уште што имало лошо во пораката... не бе не, ич не сте нападни. А замислете дека овде некој дошол и да дискутира наместо да се расправа со манијаци.
     
    На Oxymoron, Sejfullai, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
  10. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    https://www.facebook.com/303875118607/posts/10157423354018608/

    Нашол па зашол народов. Вода морало да се пие на работа па дури и ладна, демек горештини. Сирот газда.:doh:

    море мајката у ***************** на ваквите фашисти.
     
    На Oxymoron, Rama, VoodooGirl и 5 други им се допаѓа ова.
  11. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.107
    Само што ми стигна меил дека сликовницата е излезена од печат.


    Се радувам. Многу!
    :l:
     
    На Oxymoron, mal.ecka, sweet-cherry и 19 други им се допаѓа ова.
  12. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    Делење правдини по форумов никогаш не можев да разберам и сè уште не можам да разберам. Ако некое машко ве контактирало зошто сакало само да има „one night stand“ со вас, во ред, пријавете го и модераторот ќе реагира. Ако некој ве контактирал зошто сакал само да разговара со вас зошто сметал дека убаво размислувате и сакал подобро да ве запознае тогаш во ред, можеби навистина човекот има искрени намери и ништо повеќе. Ваше е дали ќе прифатите или не. Лошото е ако истиот тој инсистира на тоа и е претерано напорен и почне да станува нападен. Тогаш веќе станува збор дека нешто друго е во игра. И тој пријавете го слободно. И јас сум го правел ова и јавно си признавам, дали ќе ме банирате (зошто строго било по правилата а има тука милион други правила кои се кршат од страна на тие кои делат правдина) не ме интересира искрено. Слободно банирајте ме ако сакате.

    Но, ако некој манијак ве контактирал и ви се пуштал со секакви сељачки понуди ве молам не ме ставајте мене и другите машки кои се фини со вас во ист кош. Тоа е веќе друг проблем.

    Ако ете, толку не се чувствувате вие безбедни што машкиве ве контактирале со пријатен и фин разговор тогаш слободно банирајте ги сите машки и нека има исклучиво женски членови. Нели, ова е само женски форум.

    Ајт, понатаму нема да дискутирам зошто сега ќе навалат тие кои делат правда врз мене.
     
    На jasbi, Independent Girl, Keanu_R.Wick и 9 други им се допаѓа ова.
  13. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Мојот комшија зедол цврст предмет и го истепал моето куче до смрт.Тоа беше среќно толку мило не правеше ништо.На овој свет има секакви болни луѓе.Болни.
     
  14. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    70743669_2393081237607197_7191862822358220800_n.jpg

    ...ете затоа сум на форумот :) не за бркање женски, како што mangupite i fraerite прават туку поради - интелект. Се восхитувам на женскиот интелект, поглед кон светот, начин на размислување и изнаоѓање решенија и опции.
     
    На jasbi, Peperutce1115, Glossy-girl и 4 други им се допаѓа ова.
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    "женскиот интелект, поглед кон светот, начин на размислување и изнаоѓање решенија и опции" не постојат
    Женскиот мозок (as in полово женски) е помал од машкиот, затоа има повеќе набори, за да може да компензира на големината.
    И тоа е тоа. Нема различно фунционирање на мозокот. Нeма женските се грижливи и креативни и ова и она, машките побавно созреваат и се глупи и вака и онака.
    Се останато е општествено создадено (вештачки).
    https://www.fastcompany.com/4044192...re-is-no-such-thing-as-a-male-or-female-brain
     
    На Oxymoron, dayla, smooch и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.364
    17 Септември 2018.

    Се започна од тој ден кога ти ми пиша.

    Демек на смеа на шала , па демек секс за 1 вечер и фино лепо продолживме.

    За сето ова време ти се немаш променето. Како можиш да ме сакаш и покрај моето променливо расположение ? Стварно не си ми јасен како ме трпиш.

    Љубов ли е, што ли е, ама дефинитивно ти мене ме сакаш повеќе отколку јас тебе.

    Ај па наскоро и годишнина ќе славиме, бре ама брзо поминува времето.

    Знаеш кога не заебаваа у стилот излезете надвор бре, што дремите на Фемина, ама ете бе , си најдов дечко баш од форумов.

    На прашањето : сигурна ли си дека те сака ?

    Јас: начинот на кој ме гледа кажува се.

    Како да ви кажам, ајде ќе ставам клип за да доловам нешто слично како ме ѕвери секогаш ко сме заедно.





    Ај живели :beer:
     
    На marlonbrando69, jasbi, Oxymoron и 18 други им се допаѓа ова.
  17. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Тебе ли те ѕвери, мaпaтa нa Гермaнијa ли јa гледa нa твoетo лице...:rofl: Шaлaa
     
    На Oxymoron, oblace1, Bender Rodriguez и 5 други им се допаѓа ова.
  18. ciudad_juarez

    ciudad_juarez Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    184
    Пол:
    Машки
    Se prasuvam zosto site tie losi raboti moraa nas da ni se slucat. GI gledam site srekni lujge i se prasuvam so sto zasluzile tie podobro od nas. Se prasuvam dali ce me ogrej zivotot i mene dali ce mi se nasmej srekata I koga.
     
  19. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.638
    Допаѓања:
    116.292
    Пол:
    Женски
    СДК 1
    До лани бев со глупавото мислење дека сите мажи се исти гледајќи ги постапките на овие од фамилија и познаници и поради емотивни повреди.
    Но,годинава најдов еден кој ми покажа и докажа дека не се. :inlove:
    Жена која ги смета сите мажи за глупи и сексисти не е ни 1 процент попаметна од оној маж кој е навистина таков.



    СДК 2
    Како бре,не гледаат дека има животно на патот?
    Не дај Боже утре ден човек ќе згазат...
    Немаат ни совест,ни душа.Страшно! :@
     
    На Rama и Ostaveniot им се допаѓа ова.
  20. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.807
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Секогаш тоа еден ден човек...Ахх камо сите по ред.
     
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.