1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Акаунтов на фемина ми е од 2011.
    Треба некогаш да скролнам во минатото и да се потсетам на тинејџерски години. Ако не ме убие cringe.
     
    На cresa-jagoda, Harper, tirkenbal и 12 други им се допаѓа ова.
  2. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Вработен во Арм се обидел да ја силува колешката(facepalm)
     
  3. Lunadeeztac

    Lunadeeztac Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2019
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    347
    Пол:
    Женски
    Ќе беше поинаков светов ако на нас, женските, не ни се набиваа комплекси дека треба да бидеме 60-90-60, а на машките наместо „не плачи, машко си, машките не плачат“ им се викаше „плачи пошо си човек“?

    И онака живееме во искомплексиран свет со испревртени вредности, ваљда ако мнозинство од луѓето работеа на себе секој ден...Well, тоа ќе беше најгласната одмазда против општествените стеги кои просто ме ужаснуваат.

    #Ичк*рданетичуезаопштеството:*:(fingers)
     
    На Lilianna, cresa-jagoda, Vikktorr и 23 други им се допаѓа ова.
  4. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Рандом куче, мачка, врапче, гуштер > Луѓе кои трујат, или поддржуваат труење на животни
     
    На Gosh, Lella, tirkenbal и 20 други им се допаѓа ова.
  5. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Ова всушност се многу лоши облини...
     
    На Gosh, cresa-jagoda, tirkenbal и 6 други им се допаѓа ова.
  6. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Со две раце потпишувам за чоко локумот од вишна. Неготинска фабрика не го запаметив името. :*:
     
    На prominent, piksooki и Blue.Sky им се допаѓа ова.
  7. FallenAngell

    FallenAngell Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    1.631
    Пол:
    Женски
    пошто детево внатре уште од сега тренира кик бокс во стомакот, ке го запишам и кога ке попорасне малку барем да си продолжи со спортот :D
     
    На cresa-jagoda, nightingale, GirlLove и 8 други им се допаѓа ова.
  8. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Кај што работам јас е пекол. Сите се мразат, се караат, се прават кланови, сплетки, местенки, лаги..
    И пред некоја година ми текна да направиме нешто добро, кога некој ќе прави свадба или ќе му се роди дете да собериме барем по 50 ден и да му купиме нешто симболично колку за чест. И ми викаат ако собираш ти важи. И ја зедов таа обврска да собирам и да купам за бебето кога е во случај бебе родено, парите собрани ги чувавме кај директорот и кога ќе ги земев, фискалната од онаму кај што ќе купев ја носев и ако останал некој денар плус враќав или купувавме нешто било што од аптека.

    Неколку години така функциониравме, јас ќе купев и ќе покажував на сите, и и се роди на една колешка ромка бебе, собравме пари, јас купив за бебето, таа замина на породилно отсуство, во тоа време се родија уште 3 други бебиња и за сите купив, за оваа ромката најмалце имаа дадено пари и со тие малце зедов нешто онака, за другите имаше повеќе работи за неа само нешто ситно за тие малку пари. И сите три работи за бебињата ги покажував на колегиве, ама се случи нешто и јас заминав на боледување, подолго време бев отсутна, другите работи ги дадовме, ама кај мене остана едно, тоа најмалку што имаше.

    Пред некој ден на работа се сетив дека поклонот е кај мене, веќе го имавме заборавено, другиот ден го донесов и после доаѓа еден колега и пред сите ми вели што е вака беден поклонот имаше и некои фустанчиња за бебето и плус работи. Изгледа му се помешаа сите три поклони не знам што му се деси. И почна да се дере низ ходници срамота ова е голема срамота, имаше повеќе работи, да кажеше јас ќе ти дадев пари да си купиш не да ги земаш нејзините, а јас немам ни бебе ни ништо, нема смисла тие фустанчињата по 120 денари ги купував од џамбо... И каков срам доживеав за ебани 200 денари или две фустанчиња или што и да мислел дека фалело, толку многу ме посрамоти, насекаде тоа па тоа го вергла, од толку луѓе сигурно ќе се најде некој и да поверува во тоа, си налепив срам само затоа што сакав да внесам малце ведрина во оваа ебена фирма во која работиме.

    Затоа, пред да направите добро размислете 1000 пати, а јас веќе добрини да правам не!
     
    На kikkki, Lilianna, FallenAngell и 20 други им се допаѓа ова.
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Деновиве имам неверојатна потреба да бидам крај вода... море, езеро, река... што и да е, да е вода само...
     
    На Lilianna, FallenAngell, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  10. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.317
    Допаѓања:
    10.428
    Пол:
    Женски
    На Herrera, FallenAngell, cresa-jagoda и 16 други им се допаѓа ова.
  11. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Од толку случувања месецов на личен план, не знам зошто, ама наоѓам време и сила да го мислам мачето на @piksooki :^)
    Се врати ли???
     
    На FallenAngell, cresa-jagoda, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  12. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    За жал не се врати...Но не губиме надеж.Ти благодарам на прашањето:l::l::hug::hug::hug:
     
    На FallenAngell, cresa-jagoda, Brinetka и 10 други им се допаѓа ова.
  13. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Поддршка:hug:
    Надежта прави чуда...
    Може да те изненади кога најмалку очекуваш^_^
     
    На cresa-jagoda, Someonespecial, Nigredo Odor и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Зa сите истo сaмo зa Рoмкaтa нештo беднo. И нaместo тoa дa ти е хaјлaјтoт нa прикaзнaтa, тебе ти е кoлегaтa штo рекoл -срaмoтa. Срaмoтa, дa, зa сите вaс.
     
    На Gosh, buba4e89, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
  15. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Кај мене на работа сите беа канети на свадба освен една колешка која беше ромка.Секако дека не се појавив на таа свадба.Луѓево се беда.
     
    На Gosh, sierra, dayla и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Севернава, ти е всушност земја каде што за најситни кражби лежиш како за убиство, за застарен долг од 10 денари кон банка или било која друга институција, после 20 години ти стигаат извршители и долгот од 10 денари веќе станал фрапантна бројка.
    Ама тоа не е се, кој ви е крив што сте се родиле како обични ситни улични тепачи бе? Или обични анонимци-рмбачи за плата?
    Легендата вели дека, таму некаде постоеле рекетари, убијци во бегство, политичари кои плачат и молат да не одат во затвор, па такви на кои им застарело делото, ама сето тоа е на другата страна од приказната.
    Во оваа нашата, мизерната, се си е тамам, што би рекле Турците :D
     
    На CrazyOne, MeowMeow, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  17. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Впрочем нема врска тоа затоа што имало за неа најбедно, јас воопшто не го ни гледам тоа така зошто и најголемите непријатели што ми се на раб знам дека не се замараат со ова што го тресеш ти, ваљда зошто така ти ги третираш затоа и тоа го помисли кога го прочита постот. Ако нешто ти значи за нејзината свадба беа собрани рекордни пари. За никој до сега толку не се собрале. За бебето така се погодило, работата е таква, често отсуствуваат колегите па ваљда кога се собирале пари малку биле присутни.
     
  18. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Заслужувам 100% :)
     
  19. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    На nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
  20. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.692
    Допаѓања:
    116.544
    Пол:
    Женски
    Пијан е форумов... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На FallenAngell и piksooki им се допаѓа ова.