1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Сфаќа е глагол.
    Сваќа е жена на сватот.

    Добра ноќ.
     
    На Tory, Mami3, Gi.ir.ll192 и 17 други им се допаѓа ова.
  2. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Јас.... Јас...
    Јас сакав топло, ама не до олку :sweat:
     
    На CameliaMiller, CharmedGirl, hermosa и 6 други им се допаѓа ова.
  3. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.179
    Допаѓања:
    57.663
    Пол:
    Женски
    Nobody:

    Absolutely no one:

    Not a single soul on this Earth:

    Јас во 00.30 на полноќ: Дали мајка што има родено дете и има 32 години е всушност маме32?

    Заминав со паметот дефинитивно:dance::toivo:
     
    На Love 83, CameliaMiller, sweet-cherry и 18 други им се допаѓа ова.
  4. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Јас во 00.33: Play mame32 online :wasntme:
     
    На CameliaMiller, Petar80, lovestoneddd и 2 други им се допаѓа ова.
  5. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    40.236
    Пол:
    Женски
    Инаку сдк за мене правење свадба е тотален булшит.
    Ќе видиш фаци што еднаш ќе ги видиш и никад више.
    Со тие пари би патувале или би го средиле домот и ручек со најблиските, кич не ми е потребен.
     
    На S.W.A.G, black-angel, buba4e89 и 9 други им се допаѓа ова.
  6. Cherry blossom89

    Cherry blossom89 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    1.328
    Допаѓања:
    9.012
    Пол:
    Женски
    Па јас не мислам така...кога имаш вистински човек до тебе, некако го чекаш тој ваш ден..еве на пример јас..долги години со него, вистинска љубов и едвај чекав да си се видам во бело :makeup: а него нај убав покрај мене во смокинг :bow:не беше ништо претерано, одбрани гости во нормален број а не 5 "колено" не сакавме и ние некој да дојде на наша свадба со кој немаме комуникација а демек ќе се радува со нас..некако лицемерно.. со мерак се спремавме, со љубов :inlove: тој наш прв танц(одевме на часови за танц) блиските кои се радуваат со тебе на тој ден :dance: убавии емоции и дента, и ден денес а и за цел живот! :l:
    Не викам дека мора свадба со 300 гости, па и да се и 20, 50 и 100 ама луѓе кои ти значат и се да правиш со мерак..ние сакавме нашата среќа да ја споделиме со други :) треба се да почувствуваш "од внатре" од душата :inlove: но секој има право на избор па макар тоа да го направи само со родит.и 2 сведоци :):)
    Од парите искористивме и меден месец :l:
    Сликите, букингот и цд - то ми се нај убав спомен од тој ден, а секако и го памтам секој детал :inlove:
    Да можам уште 10000 пати би го повторила тој ден, вреди!! :inlove::inlove::l:
    Ај може некого ќе разубедам да направи свадба :lol::lol::lol::lol:
     
    На CharmedGirl, M.B. и bicycle им се допаѓа ова.
  7. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    40.236
    Пол:
    Женски

    Види, за тоа се согласувам до некаде со бројот на гостите, но родители канат и роднини до 5то колено што мислам дека е тотално непотребно.
    На последната свадба кај што бев имаше 500 гости, на таа што требаше сега скоро да бидам исто така толку гости беа предвидени.
    Би поканила само блиски луѓе на скромен ручек во ресторан и тоа е тоа, нема потреба од дополнителен кичерај. Некои ептен претеруваат.

    И да, ви посакувам вечно да ви е медено. :*
     
    На *Amethyst*, Ambitious и Jane.Birkin им се допаѓа ова.
  8. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    ^Абе кој колку сака нека кани.
    Али од она што ме нервира мене е што прво ќе потрошат илјадници евра на свадбата, а после ќе кукаат зашто некој им донел илјадарка во плико.
    И сфаќаш зашто правеле свадба де.
    А не дека порцијата во ресторан е многу поскапа
    Не дека служат луксузно белгиско чоколадо, кавијар и октопод.
     
    На CharmedGirl, *Amethyst*, Alisa22 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Cherry blossom89

    Cherry blossom89 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    1.328
    Допаѓања:
    9.012
    Пол:
    Женски
    Знам дека многу од родителите се мешаат на младите и си канат кој треба и не треба, ама изгледа ние имаме среќа па нашиве оставија на нас ние сами да си бираме, сепак е наш ден а не нивни :)
    Сум била и јас на мн свадби каде имало по 300 500 гости..и што сфатив од сето тоа? Нема никаква "топлина" таа свадба..не се знае кој седи кој игра...младите не може сите да ги испочитуваат да играат со сите итн итн туку само со одреден мал број блиски...тие свадби ми се мене "пренемагање" (facepalm)(facepalm) кој стигнале викнале и битни и по малкку битни...ама пак ќе кажам, нивно право, ние само одиме и почитуваме, тоа е..
    Фала, да ти се врати, да си дочекаш и ти ваква среќа :)]:)
     
    На bicycle му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    40.236
    Пол:
    Женски

    Има случаеви каде што и пликото било празно. :?:
     
    На Mami3 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  11. Cherry blossom89

    Cherry blossom89 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    1.328
    Допаѓања:
    9.012
    Пол:
    Женски
    Точно, некои прават свадба само за подароци, да бидат видени итн итн..кој знае што им се мота по главата...работата е свадбата се прави од мерак како што веќе кажав твојот ден да го споделиш со нај блиските..и нас ни даваа 1500 ден а двајца...ама баш ич не ни беше битно!! Нивно е тоа, мене од тој ден, нема да ми остане во спомен нивните 1500 ден, има нешто по вредно што ќе се памти..самата веселба, насмевки, радост тоа е нај битно..никакви пари ама ете секакви случаеви има..и јас што се немам видено..поентата е се да е скромно, нормално организирано а ниту младоженците да даваат за вечера кавијар ниту да очекуваат гостите по 1000 евра да им дадат подарок...ако дојде до тоа, подобро ич да не се прави свадба.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    3.321
    Пол:
    Женски
    A new mistake is a new discovery.
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Ние имаме добиено покана со натпис Поклон во плик. Кога маж ми ги праша младите (блиски ни се) зошто се решиле на таков чекор, одговорот беше - Да го вратиме кредитот што го имаме. (facepalm)

    Ете...и тоа го има. :x
     
    На Mami3 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Среќата ги следи храбрите, ги следи оние што не се откажуваат.
    И овојпат ќе останам верна на своите принципи, срцето и интуицијата пред се' друго.
    Ќе се обидам, макар после тоа да ми следува најголемото разочарување.
    Ќе се обидам... ќе успеам :l:
     
    На CharmedGirl, *Amethyst* и MarigoldA им се допаѓа ова.
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    FB_IMG_1589987087608.jpg

    Све е тоа ок и да немаш риџекшн сензитивити, наоколу има еден куп такви шо имаат, па врз основа на тоа прават џаџинг на останатите, што ги мрднуваат нормалните.

    Не можам да се носам со незрели луѓе кои не поминале низ сите детски болести, или не ги надминале или не ги ни доживеале, па сега у "зрели" години се трудат да ги изживеат во погрешно време и начин, па уништуваат атмосфера, тимски дух и ентузијазам кај останатите.
    Те вршат пасивно психичко насилство врз останатите.

    Уморна сум од шитовиве.
    Цел ден слушам глупости како во средно, оговарања, буцкања... уморна сууум... не сакам вакви срања. Зошто не може сите да сме нормални?
     
    Последна измена: 20 мај 2020
    На CameliaMiller, MeowMeow, Bezimenka90 и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.510
    Допаѓања:
    32.643
    Пол:
    Женски
    СДК само лудак како мене може да бара покачување на плата од 25% во време на корона(facepalm)
     
    На gjoker4e и Biljarkata им се допаѓа ова.
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.689
    Пол:
    Женски
    Денес завршив средно образование.
    Уште едно поглавје затворив.
    Да не беше fucking covid-19 денес ќе слвевме матура, и последните денови искрено сакав да ги поминам во школо.Бар мај месец да одевме.Не дека не ми чини од кога почнав почесто да искачам што сум дома, ама подруго ќе беше генерациски да завршиме во школо..
    Од денес официјално (ова уште од лани го зборам иначе) се ставам на максимален распуст.Цело прво полугодие исто ко да бев на распуст ама од денес званично.
    Сите што сте матуранти, и што треба да славите, денес утре или било кога деновиве, ќе ви кажам едно нешто само (и себеси се тешам вака) кога ќе пројде ова, а може и летово, мислам дека цела генерација заслужено после сѐ ќе си прославиме.Не очајувајте, денес не см(т)е можеле да се соберете, ама дај Боже да има прилика и да се собереме сите со класовите и да прославиме.
    Честито на сите и ви посакувам се најубаво понатаму во животот.

    П.с знам дека може е чудно некој волку да се ,,радува” што завршил средно (демек сите може да завршат) да, можат ама завршувањето средно за мене е пат кон ново поглавје односно факултет.
    Ќе ми фалат средношколските денови прееемногу, ми се кине срце понекогаш ама пробувам да не мислам толку пошто ќе се избедирам и ќе плачам ;( :u:
    Се тешам искрено со летово дека убаво ќе си поминам, па во септември може и нема толку многу да ми е криво.
    Убави 4 години беа, со убави, со лоши со интересни моменти.Толку нови другарства створив за тие 4 години, и во школо и општо во животот, но и многу непријатели видов.
    Од смеења и глупости до караници и солзи, многу дешавки памтам.И добри и лоши ама тие ми се спомен од тие 4 години.
    Најубавите 4 години од животот искрено.Најбезгрижните години.
    Знам дека од кога ќе почнам на факултет нема да можам да се заебавам и да се понашам сеа како што правам.
    Ако продолжам уште да пишувам ќе почнам да цвилам дома ;(
    Памтам основно кога завршив ( и тоа тешко основно имав, па ова ме чуди)се скапав од плачење цел јули месец по основното.
    Сеа за средно што ми беше предобро и преинтересно ќе ми се скине душата.Може да ме ,,пукаат” емоции деновиве ама ако.
    Летово ќе частам до частење.
    Било је лепо и било је добро :)
    Ќе ми фалат мноогу работи, искрено и карањата и нервозите ќе ми фалат, ќе ми фалат и луѓето, и професорите, и двете најдобри класни што постојат :inlove:,
    Пак би се вратила од септември во прва година искрено, би поминала низ 4 години буквално исто само за некои работи ќе си го применам искуството и нема пак да удрам во ѕид.
    Ама истите глупости би ги правела :rock:
    Време е за безгрижно лето бичез :makeup: лани не успеа до крај, годинава мора :muscle:
    Да не оддолговлекувам.. се надевам денов ви е убав како и мојов, имајте си убав остаток од денот, ај лав ју :l: :rock: :beer:
     
    На Angie1432, Purplelilac, Love 83 и 21 други им се допаѓа ова.
  18. Cherry blossom89

    Cherry blossom89 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2020
    Пораки:
    1.328
    Допаѓања:
    9.012
    Пол:
    Женски
    ОМГ (facepalm)(facepalm)(facepalm) ја би умрела од срам така да пишам а нај малку изговорам...ако веќе имам кредити нема ни свадба да правам, или ќе правам со родители и сведоци или што знам уште двајца тројца блиски..затоа и кажав, секој со своите "бубачки" зошто прави свадба...
     
    На buba4e89, *Amethyst* и SummerGirl им се допаѓа ова.
  19. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.293
    Допаѓања:
    20.768
    Пол:
    Женски
    Нека трепка.
     
    На CameliaMiller, dayla, sweet-cherry и 12 други им се допаѓа ова.
  20. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    hehe kukle da te opustam malce, mnogu simi stegnata neso pozz ubavice:*

    :rofl::rofl:
     
    На CameliaMiller, MeowMeow, *Amethyst* и 7 други им се допаѓа ова.