Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

 1. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  8.725
  Пол:
  Женски
  Кога жена ќе ти рече :
  " Како сакаш прави "
  " Убаво да си поминеш"
  " Седи си со другарите, со мене ќе се видиме"
  Превод :
  НЕ ТРЕБА ДА ПРАВИШ КАКО САКАШ, ТУКУ КАКО ТАА САКА
  ИЧ ДА НЕ СИ ПОМИНЕШ УБАВО ДОКОЛУ ТОА НЕ ЈА ВКЛУЧУВА НЕА.
  САКАМ ДА ИЗЛЕЗЕМЕ, А ТИ ТАМУ СИ СЕДНАЛ СО НИВ. НЕ МЕ ФЕРМАШ. ДА СИ СЕДИШ

  ОД ИНАЕТ СЕГА НЕМА ДА ТИ СЕ ЈАВАМ, НИТУ ПА ДА ТИ КРЕНАМ НАРЕДНИВЕ 1000 ГОДИНИ.

  Ма, иди у 300 лепе.
   
  На hermosa и Feminka22 им се допаѓа ова.
 2. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.840
  Допаѓања:
  8.223
  Пол:
  Женски
  Јас не знам стварно зошто жените ги сфаќаат како програмски јазик C++.
  Ако кажам нешто тоа и го мислам.
  Или па чекај, жена сум, па затоа се спротивно ќе кажувам и ќе се правам многу сложена. :nod:
   
  На Avery, RoseRain, Purplelilac и 27 други им се допаѓа ова.
 3. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  2.549
  Пол:
  Женски
  Другарка на која што при рандом муабет ѝ спомнуваш за сопствена позитивна промена и пламнува во убедување дека се лажеш и дека не постои такво нешто, додека истата е прва да бара и најде игла во сено кај било кого и во било што...што да помислам м?
   
  На pdb123, DojaCat, dayla и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  8.944
  Пол:
  Женски
  Зошто и го правела тоа ? Да ми извиниш понашање ко малоумна , па не сме мали деца ебате директно ќе си кажам што сакам што ми смета никој не е должен мене мисли да ми чита . Се додека се понашате така ќе си имате проблеми.
   
  На Avery, CameliaMiller, Peperutce1115 и 17 други им се допаѓа ова.
 5. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.244
  Допаѓања:
  8.397
  Пол:
  Женски
  Она кога си ја ставаш раката во чевлите за да провериш да нема некоја бубачка или нешто. Затоа што нели ако ја ставиш ногата ќе ти направи нешто ама на раката ништо не и може.:^)(facepalm)
   
  На T.e.d.d.y, CameliaMiller, Peperutce1115 и 13 други им се допаѓа ова.
 6. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.875
  Допаѓања:
  111.295
  Глава не можам да кренам денес, се чуствувам прегазено.
  Тиха језа ради короната, ама автоимуната ме убива на вакво време.
  Вчера си јадев и колбаси, онака лабаво, па и салата и се тоа несигурно, контаминација, траги, а може и глутен...
  Денес дијареа и гадење.
  Како сама си закомплицирувам значи.
  Ме боли телото.
  Со сите симптоми сум за короната(facepalm).
  Може и ја имам, а може и мојата недисциплина ме ремети денес.

  И овие од Стопанска се лудило. Тројца луѓе пред мене, чекав половина час.
  Не знам како се уште имаат толку многу клиенти. Никаква услуга. Никаква.
   
  На CameliaMiller, gjoker4e, Nightwish11 и 6 други им се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  94.927
  Пол:
  Женски
  Каде е @Herrera ?
  Алооо,има ли пилот у авионов???
  Да се јави на рецепција @Herrera
   
  На Purplelilac, LejlaD, Herrera и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  7.329
  Фала на помисла :hug:

  Ве читам само, посебно оваа тема , па си реков да одморете малку од мене, доста ве гушев , уз пат да зачувам позитивна енергија.

  Добро сум, се е под контрола кај мене.

  Фала уште еднаш што се сети , биди ми поздравена :hug:
   
  На Cutiepie1, gjoker4e, Nightwish11 и 4 други им се допаѓа ова.
 9. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.455
  Допаѓања:
  42.344
  Една прекрана вест ми ја разубаве вечерва.
  Не е се' така црно, јас надеж не губам :f::mm:
   
  На LejlaD, gjoker4e, *Amethyst* и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Cecyska

  Cecyska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Незнам каде да прашам знаете ли каде уште развиваат филмови од старите апарати?
   
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.437
  Допаѓања:
  98.104
  Порано не можев ни да замислам што би бил најубав подарок.
  Како старееш стануваш филозоф, а можда и самарот ти е потоварен, па дур си викаш, ајде ле, можеш ле, измеѓу грижата за сите драги луѓе, грижата за себе и се останато што ќе ти се накалеми, и да не си верник, стануваш нешто од тоа.
  И така... се фаќаш како почнуваш да се молиш за друг. За родителите и своите деца веројатно е природно да се молиш, но и за некој друг, подалечен.
  И така филозофски ко што ме дал горниот, навистина сфаќам дека најубав подарок е некој да се помоли за тебе, а да не ти е ништо. На кој Господ и да му верува, како и да се моли... Ама ете... да се помоли со тебе.
   
  На Anie93, LejlaD, faye и 7 други им се допаѓа ова.
 12. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  1.246
  Пол:
  Женски
  Фала ти Господе што ме создаде таква каква што сум.:l:
   
 13. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.910
  Допаѓања:
  32.719
  Пол:
  Женски
  Понекогаш ептен знам да се измачувам со мислите. Толку многу анализирам што на крај сама ќе се доведам до грижи, иако реално можеби нема никаква основа за тоа.

  Се договараме да шетаме со еден драг пријател, јас не можам а да не се јадам да не му досадувам, дека се согласува на моите предлози само од учтивост.
  Човекот има кажано неколку пати дека не можи да се дружи со луѓе што не ги поднесува (што треба да значи дека скроз океј му е дружењето со мене), а мене пак некој црв ме јади одвнатре.

  И морам едноставно да ја отворам оваа тема на разговор, нема да бидам мирна дури не се осигурам дека не сум напорна личност и дружењето со мене е бидејќи сака, а не колку да ми ги поштеди чувствата. Морам да сум сосема сигурна дека сум добар пријател.

  Знам и од каде ми доаѓа овој страв. Еднаш на времето си имав "пријатели" кои секогаш кога можеа ми плескаа в лице дека им досадувам и сум напорна. Секогаш кога со возбуда ќе зборував за нешто тие ролаа очи.
  И сега со секој нареден што комуницирам се плашам дека исто ме гледа..

  Толку ли бе ми ја разнишаа и онака малата самодоверба? До толку да се прашувам дали сум доволно вредна за некој за да ме дружи..?
   
  На Queen of Hearts, Cherry blossom89, lovestoneddd и 14 други им се допаѓа ова.
 14. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
  Kolku e teshko da mu udovolish na site ...neznam se izgubiv samata sebe!
   
  На hermosa, SnowWhite8, Sejfullai и 3 други им се допаѓа ова.
 15. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  Been there done that...

  И не само тоа што го пиша, дури некогаш кога ке дојде ред јас да кажам нешто чудно ми е што сите ме слушаат што сум сакала да кажам, и јас имав од таков тип "другарки" у средно коа ке имав нешто да кажам си ги вртеа главитe и си почнуваа муабет меѓу нив дур јас не сум ни завршила со реченицата, а иста беше и мајка ми таква ...

  Ама сега како што минаа годините сфаќам дека луѓето што се со мене се со мене зошто сакаат а да не сакале не би биле.

  А уште ми стои тој некој сомнеж да не се "наметнувам" но гледам да го елиминирам и да поминам покрај тоа.

  :l:
   
  На Cutiepie1, Cherry blossom89, Peperutce1115 и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.511
  Допаѓања:
  24.936
  Пол:
  Женски
  Ти си последна на листата на личности кои би рекла дека го гушат форумов.
  Најсериозно, има доста конкуренција. :D

  А за другиот дел за зголемување на оптимизмот кога си подалеку од форум во потполност се сложувам.
  И самата гледам што повеќе да го применувам периодов, затоа што отров е станат.
  Ама кога ќе пишеш прва ќе те читам, така да си знаеш. :P :hug:
   
  На Herrera, Nightwish11 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.437
  Допаѓања:
  98.104
  20200522_145041.jpg
   
  На MeowMeow, piglet1, Purplelilac и 14 други им се допаѓа ова.
 18. bicycle

  bicycle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  9.367
  Пол:
  Женски
  Од сега ќе бирам на кого да враќам пораки, пола сандаче е блокнато, да се правдам за мои одлуки нема.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.596
  Допаѓања:
  4.393
  Пол:
  Женски
  Добро бе луѓето толку немат свои работи да си ги бркаат, па ги гледаат туѓите? Пред некој ден комшиите буквално во ќесето ми се ѕвереа да видат шо сум испазарувала, денес други го зјапаат дечко ми да видат дали можда го познаваат. Страшно.
   
  На Cherry blossom89, buba4e89 и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 20. pdb123

  pdb123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  1.602
  Нема понапнато возење од она со татко ти.
   
  На Purplelilac, Cherry blossom89, Billy Idol и 3 други им се допаѓа ова.