Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

 1. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.841
  Допаѓања:
  5.540
  Никогаш не ограничувај се себеси поради ограничената имагинација на другите; никогаш не ограничувај ги другите поради твојата ограничена имагинација.
   
  На piksooki, Cherry blossom89, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  42.446
  Понекогаш сум запрепастена од луѓето што си сфаќаат се' буквално :) Опуштете се, луѓенца :smirk:
   
  На *Amethyst*, piksooki, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  Денес излегов со најдобрата другарка и разговарајќи и кажав за еден проблем.Додека зборував забележав дека очите и се наполнија со солзи;(.Тогаш замолчев..
  Па се замислив со што ја заслужив неа?
  Таа е моето богатство повеќе од 10години им посакувам на сите такво богатство.:l:
   
  На *Amethyst*, stetoskop, Love 83 и 17 други им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.291
  Допаѓања:
  103.209
  Јас кога почнав да си го пратам телото, а не да јадам оти ми е стрв, и да одбегнувам благо оти инаку сум зависна, сфатив колку уствари вишок јадам. Чек не, не сфатив, се запрепастив. Пошто цел ден од се цепкам и вкупно имам по два целосни оброци, или еден оброк + салата ( пр. денес). Прочитав неодамна, не знам ни шо беше веќе, дека слаби луѓе престануваат со јадење во моментот кога ќе осетат ситост, додека дебели луѓе гледаат да дојадат чинијата или јадат со сила само зошто им е вкусно. Јас сум во вторите инаку. И констатно зборам за то колку е важно да се прати телото и си реков сега седнувам на маса и свесно ќе се пратам кога ќе почнам да се заситвам. Мислам дека порциите и типовите на храна шо ги јадам во ден ептен ќе бидат изместени.

  Мајка ми дојде преѓе в соба да ми донеси од благото шо го праела денес, ептен вкусно, ептен лично и ми носи секогаш по две парчиња, и јас после то одев и си земав уште две само оти ми се вкусни, а таа вика две парчиња - океј е. Поќе од две е премногу. Па морам онака да кажам дека се гордеам со себе иако дур пишав едно 15 пати се свртив кон благото и ме провоцира ама читам на компјутер и сум прекомотно застаната за да станам и да го преместам.

  upload_2020-5-22_19-50-18.png
  Толку благо ми е доволно. Обично по 4 парчиња јадам.

  Поентата на ова мислење е дека ако јас успеам да имам самоконтрола и да се оттргнам од мојата завист, за сите има надеж. Секогаш велам како телото ни ги дава сите одговори, и решив да го слушам. Ќе прам шо ме учи телото.
   
  На MeowMeow, *Amethyst*, tirkenbal и 22 други им се допаѓа ова.
 5. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.287
  Допаѓања:
  9.120
  Пол:
  Женски
  Можда сум лош човек, ама дупло да ви се врати.
  Не сум ја должна да го трпам вашиот осмина мозок.
   
  На Cherry333, ivimis, Keiner и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Supergirll8

  Supergirll8 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2018
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Mojata prva koleska vo zivotot pocina...ednostavno ja nema, ja nema poveke... ne mi se veruva
  Zenata koja me ucese, zenata koja mi podade raka i mi rece ne se plasii. Ke naucis, jas sum tuka
  Zenata koja bese sekogas so nasmeano lice, koja sekoja taga ke ja pretvorese vo smea
  Zenata koja ke ja poglednev utroto mi go razubavuvase.
  Vecno ke zivees vo srceto moe, pocivaj vo mir.....
   
  На MeowMeow, Cherry blossom89, piksooki и 3 други им се допаѓа ова.
 7. FallenAngell

  FallenAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.405
  Пол:
  Женски
  Сдк
  животот е многу краток само не сме потполно свесни на тоа...
  жал ми е кога гледам луѓе што живеат несвесно како роботи, што не ја гледаат убавинава на светов, што не го сфаќаат толку длабоко животот туку ке помислат на тоа минутка две и буквално ги заболе...
  луѓето што само Постојат а не Живеат...
  или јас сум премногу опсесивна со мојот длабок поглед кон нештата или луѓето се навистина слепи...
   
 8. FallenAngell

  FallenAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  1.405
  Пол:
  Женски
  Сдк дека им завидувам на луѓето што ги боли к*р за се..сакам и јас да сум таква ама неможам затоа мозокот ми чури 24/7..
   
  На LucyLu, Nigredo Odor, SnowWhite8 и 4 други им се допаѓа ова.
 9. bicycle

  bicycle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  9.481
  Пол:
  Женски
  Време е да станам од кревет.
  Денот нема сам да се заебе. :inlove:
   
  На FallenAngell, Hellobeautiful, Queen of Hearts и 3 други им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.748
  Допаѓања:
  126.087
  Еден организам е цел Универзум.
  Го слушате ли како пулсира во ритамот на природните правила?:l:
   
  На FallenAngell, Biljarkata, piksooki и 7 други им се допаѓа ова.
 11. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  32.740
  Пол:
  Женски
  "What does seventy million years mean to beings who live only one-millionth as long? We are like butterflies who flutter for a day and think it is forever."
  Карл Саган, големецу, никогаш нема да престанам да ти се восхитувам. :l:
   
  На FallenAngell, Scott Weiland, sweet-cherry и 10 други им се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.588
  Допаѓања:
  95.083
  Пол:
  Женски
  Beach vibes
  3CB55090-8CFD-45C6-9ACE-957309CF07F6.jpeg

  31 степен е. :sun:
  Луѓе се бањаат,кој има јахта фати магла.
  Ова ќе биде одличен викенд :bug:
  Упс,бањање за мене - NO!
  Водата е ладна.
   
  На FallenAngell, CameliaMiller, Peperutce1115 и 11 други им се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.291
  Допаѓања:
  103.209
  Сакам да кажам дека некни икав, не знам, можи го пишав ова, со толку луѓе се имам смеено шо веќе не памтам. Нели кога икаш се вели дека икаш пошто некој те дума и те збора/ оговара. И ко ми рече тоа мајка, ми влезе идејата дека ете, некој ме збора. Дали секогаш икаат тие шо јас ги зборам? Замисли од икање да умриш. Замисли свет во кој никој нема да сака да е популарен оти ќе го збораат и така си го ризикува животот. Замисли да сакаш да си актер ама упорно да гледаш да саботираш филмот за да не те збораат премногу оти ако те збораат премногу ќе умриш. Замисли свет каде најголемите платени убијци се алапачи кои ги храниш со информација за некој и тие ја шират и не вадат таа личност од уста. Интересен свет.
   
  На Peperutce1115, *Amethyst*, blackpanter и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.447
  Допаѓања:
  98.237
  Дефетист и злобен човек ќе познаеш по тоа што се случува за прв пат експлантација на клучен орган, а он коментира:
  1. Уште у 20ти век требало ова да се случи ( дека е исто што и горење на жуљ, дека на 2м држава треба да е ова добро утро и низа други факти, а што направи ти револуционерно од 20то век навака?)
  2. Сликата шо ја шерувате кај што се поклонуваат знаете дека е од Кина така?! ( и да е, оваа конструкција на цинизам во ваква ситуација е апсолутно непотребен и злобен, можеш и сосема поинаку, можеби навистина не знаат?!).

  Дај за промена САМО да почитуваме.
  И така самиот настан е истовремено и тажен и убав.
   
  На Avery, JuLleE, Queen of Hearts и 13 други им се допаѓа ова.
 15. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.941
  Допаѓања:
  45.371
  Баклавата е готова! :inlove:
   
  На minne992, MeckaCia, Cherry blossom89 и 6 други им се допаѓа ова.
 16. DojaCat

  DojaCat Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  407
  Пол:
  Женски
  Људи бре! Што станало со маживе по форумов? Стара членка сум, веќе од 2014 можда но цело време менував профили бидејќи сакав фреш старт па се надевам дека на овој ќе останам. Си читкам тука чат пат ама не очекував да не колонизираат маживе. Дошле тука жени да бараат? Кој ќе им каже..
   
 17. KateKane

  KateKane Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  851
  Допаѓања:
  18.907
  Пол:
  Женски
  Од позитива на денот ми е успешната трансплантација на срце што денес беше направена за прв пат во Македонија. Историски ден, убав ден за нас. Жената животот го загубила во несреќа, но се пишала за листа на донор за срцето и бубрезите. Каков хуман гест, оваа жена ми е херој на денот. И сите доктори кои учествуваа во целата постапка.

  Уште една позитива ми е што во тимот има доктори од двете политички партии, тргнале настрана политика, си седнале, се сплотиле и еве - имаме спасен човечки живот. Ех да се вака и за други работи нема да има поубава држава за живеење, ама нажалост ради таа политика сме до ова ниво стасани. Ебати животот кога ова ми е позитива, тоа што некој успеал да тргне политика од професионалност и успеал да помогне.

  Да не го укакувам ваков убав пост со неубави работи, честитки за цел медицински персонал и им посакувам уште многу трансплантации и уште многу спасени животи.

  Браво :l::l::l:

  [​IMG]
   
  Последна измена: 23 мај 2020
  На FallenAngell, Alishan30, piglet1 и 31 други им се допаѓа ова.
 18. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.461
  Допаѓања:
  42.446
  Само сакам да кажам дека сум и' љубоморна на @buba4e89. Толку (poolparty)
   
  На piksooki, buba4e89, Feminka192 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.684
  Допаѓања:
  8.734
  Пол:
  Женски
  Фотка со @buba4e89.
  Типки едни, што сте разубавени сите.
  Поздрав. :hug:
  intro-1562955212.jpg
   
  На Плавуша123, prominent и buba4e89 им се допаѓа ова.
 20. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.609
  Допаѓања:
  24.686
  Пол:
  Женски
  Луѓето ги делам на
  1. Оние што знаат како се носи капа за дипломирање
  2. Оние што се апсолутно загубени

  Не знам кој има потреба да го слушне ова ама еве: колку и да ви е импресивна фризурата, нема да ме натера да помислам уау, оправдано е што ко ореол ја носи капата.

   
  На Плавуша123, Blue.Sky, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.