Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

 1. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.166
  Допаѓања:
  11.175
  Се решив конечно. Прежалив и пари и се. Се надевам ќе се исплати подоцна.
   
  На Dragonfly88 и piksooki им се допаѓа ова.
 2. Dentina

  Dentina Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.166
  Допаѓања:
  11.175
  Логично е за него да е измислица , затоа не верува. Да мислеше дека е вистина, веројатно ќе веруваше. Не знам лако го замислуваш концептот атеизам.
   
  На piksooki, CameliaMiller и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 3. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.106
  Допаѓања:
  33.939
  Пол:
  Женски
  И за навредите е исто.Тоа што за тебе не е навреда,за друг е.
  Зборот „измислица“ е навреда за верник,исто колку што е навреда за атеист да чуе од верник дека неговите тврдења се „измислица“,а немаше да биде навредливо да ти стоеше во мислењето дека трети прават милион с***а во име на религија.
  Не можеш да ги ставаш нормален верник(кој почитува верници од својата и од другите религии,и агностици и атеисти) и фанатик(кој кажува глупости/прави лоши нешта и се правда со религијата,иако религијата не ги одобрува тие негови постапки,а тој не сфаќа)во ист ќош.
   
  На Stephen Amell, Angie1432, *Amethyst* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  6.973
  Пол:
  Женски
  Прво, никогаш не би се навредила ако било кој ме осуди дека сум атеист.
  Второ, верниците тврдат дека нешто постои, а не можат да го докажат (иако религите имаат широк спектар на тврдења) тоа. Атеистите не тврдат дека нешто постои, само бараат доказ, а тоа не е тврдење.

  Ама јас не ставив никого во ист кош, само реков дека има луѓе што прават разни срања во име на измислица наречена религија. Не ми наметнувај нешта што не сум ги рекла.
   
  На Gosh, CameliaMiller, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.893
  Допаѓања:
  97.444
  Пол:
  Женски
  Страшна глетка. Времево не е нормално :o
  C3020606-1095-4B3E-9EE0-038FE0D6BC28.jpeg

  Утрово во Рабат малку пустошел,а завчера во Мелиха на некоја плажа,има штети среќа нема повредени.
   
  На piksooki, CameliaMiller, Feminka192 и 5 други им се допаѓа ова.
 6. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  3.626
  Пол:
  Женски
  Јас еден ден сум : да се преселам на село, мир, медитација, најблиски луѓе околу мене, животни и бавча :sun:
  Следен ден: сакам патувања, журки, плажи и многу луѓе, хотели и луксузи :d:
  И така во круг, ни јас не знам што сакам од моите контрадикторности .
   
  На thequeen95, Love 83, CameliaMiller и 7 други им се допаѓа ова.
 7. sierra

  sierra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  616
  Пол:
  Женски
  Сфатив дека скромноста воопшто не била доблест... Сакам да земам сè повеќе од животов, сакам себично да ги изместам границите на мојата удобност. Колку било убаво кога ќе почувствуваш искрен момент на среќа на една пресвртница во животот. Срцето ми прерипува, радосна сум, ми се кажуваат добри вести на блиски, ама не можам да изустам ништо сè додека не сум сигурна.

  Имам понеделничка мотивација, и сакам да ме држи што е можно подолго. А вие петочки орасположете се, сите нè чекаат поубави денови! :sun:
   
  На Lella, stetoskop, *Amethyst* и 7 други им се допаѓа ова.
 8. pdb123

  pdb123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.773
  Секој ден учам нешто ново.

  Денес го научив правилниот начин на спростирање на алиштата за сушење, за да не ми се смеат другите кога ќе ги видат.
   
  На piksooki, Biljarkata, CameliaMiller и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  7.500
  А ти за другите ли живееш или за себе ?

  Многу ли ти е битно што ќе речат другите или како ќе реагираат за тоа што ти правиш во твојот живот и на кој начин правиш некоја работа ?
   
  На VoodooGirl, hermosa, CameliaMiller и 5 други им се допаѓа ова.
 10. pdb123

  pdb123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.773
  Саркастична бев. Сакав да кажам колку апсурдни мислења постојат за бесмислени и безначајни работи.
   
  На piksooki, *Amethyst*, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.377
  Допаѓања:
  104.466
  Сакам да кажам дека зимава спиев со две ќебиња и јорган. Вечерва спијам со две ќебиња и јорган. УшТе МаЛкУ јУнИ и ЛеТо Е ха-ха-ха.
   
  На GoodGirl45, Dentina, Lella и 15 други им се допаѓа ова.
 12. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.703
  Дури ни климата не е на наша страна, изгледа ептен баксузно ќе тргне летово.
   
  На *Amethyst* и theowndemon им се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.377
  Допаѓања:
  104.466
  Годинава* :rain:
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.703
  ..Битно, да знаеш дека имаш конкурент у борба против ладново. Моментално со три ќебиња и еден јорган сум на мене. :D
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.377
  Допаѓања:
  104.466
  Ахахаха јас на зима исто спијам само во соба со греење а сега без греење, и си земав поларното ќебенце до мене ако вечер уште ми застуди. :х Уште снег фали и комплет ќе сме. И во искушение сум да ставам и чорапи. Ни на зима не носам чорапи ама морам 10-15 мин да се стоплам добро.
   
  На *Amethyst* и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 16. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  17.420
  Слаба си...
  Мене рекордот ми се две јорганчиња и три ќебиња...секако со термо пижами и чорапи :P

  А за вечерва......летна пижама, со јорган и ќебе. А климата на топло цел ден дуваше. Слабо нешто со циркулацијата...како некоја бабичка... :D
   
  На *Amethyst* и theowndemon им се допаѓа ова.
 17. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.703
  Yo, и тука сме конкуренкција. Со чорапа сум 24/7. Full кромид систем. :rofl:
   
  На CameliaMiller и theowndemon им се допаѓа ова.
 18. DojaCat

  DojaCat Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2020
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Женски
  Ми треба нешто да ми го освежи животов, да ме живне. Многу работи сум пропуштила, многу искуства треба да доживеам но иако сум доста назад во споредба со другите секогаш си викам дека секој одел по различен пат. Некогаш стварно жалам за се тоа што до сега сум можела и требала да го направам, како би ми го олеснило животот. Никогаш не е касно, уште сум во рани двадесети. На крај краева, се зависи од мојата иницијатива и....ментал хелт...Но имам приметено секогаш кога сум 0 со активности и бизи тајм, баш тогаш сум склона кон гадни мисли и самоуништување. Ветив на себе, на блиските па еве и на вас тука дека ќе си го подобрам животот бидејќи заслужувам.
  А сад, одох да правам пудинг со бисквити.
   
  На thequeen95, VoodooGirl, Dentina и 6 други им се допаѓа ова.
 19. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.106
  Допаѓања:
  33.939
  Пол:
  Женски
  СДК дека ми фалат оние моменти на детска невиност,знаете она време кога уште не знаеш правилно да си го напишеш името,кога не знаеш многу работи,кога си премногу наивна личност...Не сфаќаш и не грешиш.
  Ех,колку сакам да се вратам во минатото и да ја вратам таа наивка.Да се вратам во времето кога единствен „проблем“ ми бил што ќе гледам на тв;кога се чувствував безгрижно во прегратките на баба ми и вујко ми;кога неуморно го прашував вујко ми што вели овој,а што вели оној на тв,а вујко ми трпеливо ми одговараше по 100 пати...
  Животов доста добро ме шамара.Една цела кула од проблеми има пред мене.
  Поради некои личности често се прашувам зошто не умрев на таа операциона маса,зошто мораше да останам на овој свет.
  Ме лажат дека ме сакаат,дека ме почитуваат...
  Јас не го гледам тоа во нивните очи,туку гледам незаинтересираност и себичност.
  Ги нарекувам блиски и значајни,а тие мене ми бодат нож во грбот.
  Оф...
  Боли да си возрасен.
   
  На Rirri, hermosa, *Amethyst* и 2 други им се допаѓа ова.
 20. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.505
  Допаѓања:
  155.453
  Да знам за роденден што да ти купам :D
  И онака обожавам да подарувам чорапи, и да ми подаруваат, а богами и да купувам :D Си имам кутија летни, зимски, ол сизн :D

  А друга работа е што сум боса секогаш... освен кога носам патики, кондури :D
   
  На piksooki, Amellie13, *Amethyst* и 1 друга личност им се допаѓа ова.