Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.025
  Допаѓања:
  160.317
  Пол:
  Женски
  Јас од вчера додека скролам низ Spotify (ко noob што досеа си ја немаше хакнато :D) меѓу нови и нови сѐ по хипстерски предложени артисти и бендови :inlove: :

  giphy.gif
   
  На blackpanter, Purplelilac, WarriorAngel и 19 други им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.516
  Допаѓања:
  106.329
  Сакам да кажам дека вечерта кога се бројат гласовите ми е омилена вечер. Сите се среќни. Сите слават. Врви вчера редица коли ес де ес дур си паткав по Драгоро. Си викам ок, ес де ес победи. Врви уште една редица коли со ес де ес знаме. Ок значи сигурно победи. По 15 минути врви друга колона и се дерат за вемеро. Одма после то ес де ес. После пак вемеро. Милина да гледаш. Сите среќни.

  Претходни избори за време на броење гласови пак прејако. Бев на кино, излегвам и лево слават во еднио штаб, и десно во другиот. Не знам, ме прај среќна дека еден ден кога сите се среќни е.
   
  На blackpanter, Purplelilac, Biljarkata и 14 други им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.517
  Џабе се сите мудри цитати со кои се расфрлате наоколу, кога не знаете да ги практикувате.
   
  На Feminka192, blackpanter, nevermet18 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.498
  Допаѓања:
  22.461
  Eве и околу избори типична македонска слика.
  Едни кажуваат што се' оплескал Заев, други кажуваат што се' оплескале ВМРО, трети ругаат по Албанци.
  И истиот муабет цело време - името, јазикот, историјата, името, јазикот, историјата.
  Ниедни не бранам. Се изјаснив дека сите ми се исти срања. Ама...се заборавија изгледа и Тамара и Нешковски, Младенов, дечките кај Смилковско што длабока и болна трага оставија и за оние што не ги познававме. Ама ние пак ќе се караме за името и јазикот. Зашто политиката и сите гомна во кои пливаат и тие и народот тоа прават - да си патриот или националист ако воопшто сме тоа до еден одвратен степен што дали ќе ти пишува Македонец или Северен Македонец на пасошот и кој ќе седи на фотелја да ти е побитно од тоа да си го гледаш живо и здраво најмилото. Сфаќаме, ни Нешковски, ни Тамара не ви влијаеа на име и јазик, па ајде ништо страшно. Не сакам да ги спомнувам, ама тие деца со прерано згаснат живот беа гадната слика за другиве, ако името е за првиве.
   
  На blackpanter, candy.cane, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. flawless.

  flawless. Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2020
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Ова е сè што треба да знаете за претходната влада и зошто не заслужуваат ни глас ни ништо. Жално е за сите "патриоти" кои се жалат за името и ги бараат нив. Си мислат дека со нив ќе беше поинаку. Луѓе кои поминале преку убиства на млади лица без око да им трепне, нема вас да ве прашаат за своите одлуки во државата.


  Едит: Подобрување може да има, ама со некоја сосема трета партија. Ама со овој народ, тешко да се дојде до таа опција.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  5.409
  Пол:
  Женски
  Ауу, дури сега приметувам дека после само еден мој пост изникна ко печурка од земја. Интересно.
   
  На Принцезичка1 и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 7. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.632
  Допаѓања:
  45.127


  Kylie Minogue > Kylie Jenner :)
  Ми фалат тие времиња, многу.
   
  На Biljarkata, KateKane, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  33.602
  Пол:
  Женски
  Од терапија, денес си цртав додека слушав класична музика, сосема исклучена од светот. Квалитетно поминато време во нешто што обожавам да го правам сама. :inlove:
   
  На blackpanter, Purplelilac, WarriorAngel и 13 други им се допаѓа ова.
 9. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Женски
  И мачоров најде женска отиде ја залапа а јас уште сингл си останав:mm:
   
  На Aqualina, deskarada, candy.cane и 8 други им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.517
  :rofl:

  Абе млада си.
  Имаш време.
  Има да се лапаш, лапаш, та да ти здосади.
  Не се секирај :hug:

  :D
   
  На candy.cane, Regina.Phalange, edna_malecka и 2 други им се допаѓа ова.
 11. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  4.956
  Пол:
  Женски
  Луѓево кога стануваат родители треба автоматски да ја губат себичноста во нив, ама изгледа баш тогаш во нив се раѓа тоа чувство. Да створиш нов живот само за да се гордееш на неговите успеси, за тој да живее живот каков што ти си посакувал (а не каков што тој си замислува), за да го оформиш ова ново човече точно така како што на тебе ти одговара, да го задоиш со твои мислења и погледи кон светот и да го научиш дека сѐ друго е погрешно, па тоа е нешто најсебично е нешто најлошо што можеш да му го направиш на некого. Жал ми е за сите нас што имаме вакви родители.
   
  На blackpanter, WarriorAngel, Aqualina и 14 други им се допаѓа ова.
 12. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  1.273
  Пол:
  Женски
  Кога нешто правиш,прави го тоа од срце.Во спротивно,не прави го воопшто.:f:
   
  На edna_malecka, Aqualina, Cherry blossom89 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.759
  Пол:
  Женски
  Јас тебе воопшто не те сакам.
  Јас тебе те обожавАААм :hug::hug::hug:

  До небото и назад :l:

  Порано многу погрешно мислење имав за тебе и сега се прашувам како е тоа возможно?(facepalm)
   
  На *Amethyst*, Regina.Phalange и WildMk им се допаѓа ова.
 14. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  10.506
  Пол:
  Женски
  "Немој никако да вечераш, послушај ме и ќе бидеш убава"

  Океј значи ако вечерам сум грда? :drunk:
  Се' можеш да ми земеш ама вечерчето не го давам!!!!
   
  На Aqualina, candy.cane, GirlLove и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.517
  Ооо срце бе :hug:


  Многу зборам и кажвам се' шо ќе помислам... зато така:lol:
   
  На candy.cane, Regina.Phalange и edna_malecka им се допаѓа ова.
 16. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.291
  Допаѓања:
  10.800
  Пол:
  Женски
  Me:
  Сакам дечко со тетоважи низ раце и нозе.
  *пише ми дечко цел истетовиран со слики од икони и македонското знаме*
  Also me:
  [​IMG]
   
  На Feminka192, blackpanter, Purplelilac и 19 други им се допаѓа ова.
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.653
  Допаѓања:
  101.056
  Боса низ "бавчичката" од 4000 квадрати.
  Море од зеленило и ... плодови. Благодарна. Создадена од нас. Тенот од неа ми е годинава.
  Среќа кренав глава, ќе врне, а тамам го поврзав системот да пуштам живот капка по капка. Ах, го заборавив и бајковитиот момент, вилиното коњче упорно ми застануваше на рамо, но се разочара веројатно - не пуштив вода, веројатно одјава до каналчињата за вадење во близина.
  Другарките околу мене другаруваат... се повеќе, а помалку ги лутам... не ги лутам впрочем. Сега им подавам и гола рака...а тие мирни и вредни. Утре на агенда да им одам по "гости" да видам дали се арни.
  И стој на глава, цела минута. Јас дишам луѓе... дишам... жива сум. Како некогаш. Викна комшијата и се спуштив, ми мавна со раката и се насмеа баш гласно, ме барала мојата 5 годишна другарка со која пст, не знаете, ама сирени сме.

  Па го фатив послесниот воз на Пантелејмон да го погалам Белчо пред да затворат. Да ми кажуваше некој дека ќе го допрам земниот свет на она горе, и дека ќе ја видам пошироката смисла на духовноста... Спокојот на монасите и кроткоста. Низ облаците се отвори сонце.
  Живот како процес... и се во него.

  Благодарна...
  И покрај местенките од секојдневието...

  И настан на денот, дека подобро ми оди со мажи е што сегашниот и бившите се почитуваат. Ќе прават проект заедно. Па јас сум направила топ тим уште пред да замислам кој ми бил позивот у животов. И сите до еден се прекрасни луѓе. Освен еден, по секој основ и забеганост, кој упорно сака да се наметне, но да не кварам со покварености на кои тука не им е местото.


   
  Последна измена: 17 јули 2020
  На Biljarkata, DojaCat, sweet-cherry и 4 други им се допаѓа ова.
 18. cornflakes6556

  cornflakes6556 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2020
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  331
  Пол:
  Женски
  Сдк ми се спие треба рано да станам. Легнувам у 11 и еве уште си седам 2 саат е.Само мене ми се дешава ова.
   
  На злоба и edna_malecka им се допаѓа ова.
 19. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.681
  Допаѓања:
  74.229
  Пол:
  Женски
  Се возам во кола со клима директно пуштена во менe.
  Ептен жешко ми беше и дува ли дува климата у фаца. Дечко ми 1000 пати ми викаше немој директно во тебе да ти дува, а јас му викам уживај де, не е страшно.
  Тој по некое време пак ми вика исклучи ја за момент, штетно е така, а јас пак инат терам. :dance:

  Не ни помислив на последиците и едно симнување од кола носот ми се затна. Буквално истата секунда. Толку брзо никогаш ме нема фатено, ама си ќутам пред него.

  Ај си мислам ништо не е.
  Ништо не е Џолано? Викаш ништо не е, а?

  Се разделивме, си влегувам дома и...
  Ми се појави оток во врат (воспалена жила), трески, слаба температура, носот скрос ми се затна, синусите воспалени, а и гласот ми се зеде.
  Ми препишаа антибиотици, витамини, курци, палци, за во нос ставање срања и да следам температура.

  Ме бара тој после некој саат на камера и буквално ваква бев...
  [​IMG]

  Буквално утрото си бев здрава и жива, а вечерта бев...страшна...

  Ова беше пред некое време и сега сум скоро скроз оздравена.
  Битно немам корона.

  Отсега клима не сакам со очи да видам.

  А, да...и отсега слушање мажот што ќе рече. Тој кога ќе викне и ќе чукне со раката на маса мора да се слуша, инаку еве со долгата коса ако размислуваш до кај ќе стигнеш :wasntme: :drunk: (lalala)
  :l:
   
  На Cherry blossom89, edna_malecka, candy.cane и 13 други им се допаѓа ова.
 20. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.664
  Допаѓања:
  34.314
  Станав во 6. Ја одвикнуваме од цуцла и не е пријатно.
  Тантруми и трескања. Емотивна конфликтност.

  Животов, пудинг. Вечер имам настап на Скопско лето, пред строго контролиран протокол и публика. Не ми се верува што доживуваме. А сепак ете ќе се случи. Имавме две проби, синергијата е запазена и моќна.

  На работа почнав да носам храна за неколкуте колеги. Ми недостига да хранам луѓе. Ми недостига да правам целно нешто со порака. Затната сум и вечер морам да отворам два три вентила.

  Сѐ е поинаку. Јас сум поинаква.
   
  На blackpanter, WarriorAngel, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.