1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.425
    Допаѓања:
    5.743
    Пол:
    Женски
    Абе а ги фатија во тесно твоиве, одма пропаганда. Ај да не идеме офф топик.
     
    На ForeverME му/ѝ се допаѓа ова.
  2. DS10

    DS10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2024
    Пораки:
    2.093
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Машки
    Многу лесно се приметува што е пропаганда што не, ама како врзани да ни се очиве. Иначе не верувам дека е можно во темава да постои офф топик, тоа е целта, да кажеш се што ти лежи.
     
  3. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.425
    Допаѓања:
    5.743
    Пол:
    Женски
    Затоа ти викам изгледај некој поткаст. Ни фали таков новинар во државичево, се надевам ќе потрае.
     
    На BeMyFriend му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.731
    Допаѓања:
    19.335
    Пол:
    Женски
    Да ти ебам фејсбукот.
    Незнам од кај ми се појави објавата, имаше една слика ама цртана, кај шо стар човек храни мало девојче со банана. И видов дека е објавена од некој индиец и одам во коментари, уште толку слики од стари мажи како даваат банани во уста на мали девојчиња. И сите се смеат, па дури и ги преведував коментарите, пишувале "ее таа е сестра ти со татко ти", и на сите ова им беше смешно.
    Па дури и слика ставиле повеќе мажи како лежат до девојка. Намерно така напраена.

    И отидов да го пријавам целиот пост, и ми вратија дека нема да го избришат оти не гледале ништо страшно во тоа.

    Цццц.

    А мене еднаш ми бришаа комемтар оти на еден црнец му реков дека личи на мајмун.
     
    На christinnn, Mrs. right, Herrera и 10 други им се допаѓа ова.
  5. Munchmallow20

    Munchmallow20 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2021
    Пораки:
    5.173
    Допаѓања:
    19.189
    Пол:
    Женски
    Кујниве со готова храна ако може инстант пирето да го пишат дека е ИНСТАНТ пире, а не само пире. Се осеќа вкусот дека не е нормално пире.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Rozevata

    Rozevata Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2024
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    427
    Пол:
    Женски
    Од многу мали работи се приметува какви психопати шетаат и во колку голем број се, не па од вакви одвратни постови, каде што самите се изјаснуваат кој се и што се. :envy:

    Луѓето се одвратни - не знам зошто и од каде искача тоа пореметување. Добро бе зошто толку светот е склон на ретардираното? Зошто е толку нормално да има толку будали? Зошто ги влече тоа?

    Зарем останавме малцинство ние што сме дојдени на светов да основаме семејство и нели да тераш нормален живот. Стварно не разбирам. Господ нека ни е на помош!
     
    На Mrs. right, Miss666, eliesaab и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.731
    Допаѓања:
    19.335
    Пол:
    Женски
    Па и која дискриминација се врши, ти нив не смееш да им кажеш дека се педофили и мајмуни, ама они смеат да објавуваат педофилска содржина.
     
    На Miss666, Трагедијаупмм, quattro и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Rozevata

    Rozevata Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2024
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    427
    Пол:
    Женски
    Немам зборови. Тоа све треба да исчезне, ама нема.
    Иначе не останувам имуна, ете ко тебе, репортам, пцујам, се карам. Ама џабеее.. испаѓа ко ние сеа да сме по ќошињата на светот а они да се на секаде околу нас.

    Што беше тоа "нормално" ?
     
    На Miss666, st-el и Adidas888 им се допаѓа ова.
  9. Rozevata

    Rozevata Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2024
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    427
    Пол:
    Женски
    Да додадам, BRING BACK BULLYING. Абе да се уништат од реметење бар нека се кријат, а не сеа све тоа јавно го прават. Грозно!
     
    На Miss666 и Adidas888 им се допаѓа ова.
  10. Munchmallow20

    Munchmallow20 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2021
    Пораки:
    5.173
    Допаѓања:
    19.189
    Пол:
    Женски
    Јас еднаш налетувам на еден видео мим нешто беше When your parents enter your room without knocking, со намера да е смешно, ама од коментарите ми се исповраќа.
    Возрасни луѓе се накотиле да коментираат дека во нивна куќа нема што да почитуваат приватност на свои деца и ако треба и голи ќе ги гледаат, пошто се нивни деца во нивен дом.
    Си викаш којзнае колку околу нас се скриени педофили
     
    На SummerGirl, Rozevata, st-el и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.731
    Допаѓања:
    19.335
    Пол:
    Женски
    Премнофу одвратни нешта гледам на интернет во последно време. А не пратам такви ствари, ми се појавуваат од никаде некаде.
    Страшно.
     
    На SummerGirl, Munchmallow20, Rozevata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Rozevata

    Rozevata Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2024
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    427
    Пол:
    Женски
    Според мене тоа е поентата на социјалниве мрежи во суштина, да направат дека се е нормаолно и да им даваат сила да им е оправдано. Аххххх мнооогу се нервирам на темава. :punch:
    Се дур не почнат да ги затвараат ништо не правиме сите права ќе ги имаат.
     
    На Mumoftwo30 и Трагедијаупмм им се допаѓа ова.
  13. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.731
    Допаѓања:
    19.335
    Пол:
    Женски
    Не, туку многу права им се дадени на сите, се претерува со таа дискриминацијата. Да ти кажам, и треба да ги укинат некои закони за дискриминација.
    Па после полесно ќе биде да кажеме и да означиме кој е педофил, кој е силувач, кој е незнам шо.
    Посебно на интернет ова. Полесно ќе биде да ги најдеме.
    Ама се додека се силат со таа ебана дискриминација, ништо не прајме.
     
    На Miss666, SummerGirl и Rozevata им се допаѓа ова.
  14. ForeverME

    ForeverME Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2024
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    Сдк
    Кога денот ќе ти се утне од сабајле,можеш да го преспиеш
     
    На halfasoul, Feminka22, franca и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Anonimnna5

    Anonimnna5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2019
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    На шала другарка ми кажа за една страна, нешто слично како фб и си викам ај ќе се регистрирам... Не дека немаше ок луѓе ок беа повеќето ама поентата ми е, 34годишен, женет има мало дете ќерка, ми имаше пишано дека барал нешто необавезно, само му пишав ти вака женет со дете што бараш на сајт за допишување, вика па што еднаш се живее, треба се да се проживее... Му пишав дали би сакал керка ти утре ден да има дечко/маж каков што си ти и добив блок, друг па вика жена ми работи трета смена, јас тогаш само имам прилика да се гледам со други девојки по хотели... Трет, жена и три деца, ме вика на кафе, не дека само мене отворена е страната за запознавање, ама што е ова бе? Има ли некој кој не изневерува? Со деца со жени, им дошло до други жени, да му е страв на човек да се омажи утре ден
     
    На eliesaab, Rozevata, Mumoftwo30 и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.731
    Допаѓања:
    19.335
    Пол:
    Женски
    Абе јас кога викам дека на денешно време повеќе се исплаќа да си швалерка отколку жена, вие не ми верувате :rofl:
     
    На halfasoul, LiquidLuna, Mumoftwo30 и 4 други им се допаѓа ова.
  17. EmporioIvankov

    EmporioIvankov Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2023
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    970
    Oтприлика, ме мрзи да слушам една иста теза и ово наново.
    Јас те прашувам.
     
  18. BeMyFriend

    BeMyFriend Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2023
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    860
    Пол:
    Машки
    Па јас ја изгледав цела и мислам дека на најмалку 10 места баш беше во ќорсокак вилмич
     
    На Feniksgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Deus ex mahina

    Deus ex mahina Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    - Без гајле, се ти е тоа само во главата.
    - Да, ама мала работа ли е да го собере сето тоа во главата? :l:
     
    На eliesaab, Трагедијаупмм и ForeverME им се допаѓа ова.
  20. quattro

    quattro Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2020
    Пораки:
    2.678
    Допаѓања:
    6.339
    Пол:
    Машки
    Тоа се тие двојни алчни аршини и стандарди во "демократскиот свет" за кој се залагаме за слобода на говор, право на туѓо мислење и негово почитување. Ама нажалост живееме само во илузија..

    Ваму од една страна те гонат зошто си прекршил/а и повредил/а туѓи "човечки права" на расна, етничка основа зошто биле "загрозени" поединци или група припадници на тоа нешто.

    А шо прајме кога се загрозени човечки права на морална, етичка и полова основа? Зарем на овие луѓе и деца пред се, не им се загрозени правата особено достоинството? Или за нив не важи тоа зошто "it doesn't goes against our community standards" ама за другиве важи, оти нели, Мета (Фб) е под спонзорства на терористичка АнтиФа и под контрола на ционистот Цукенберг.

    Ако важат правила, нека важат подеднакво, а не само за одредени групи, а за некои не, уствари Индија е најголемиот корисник на Мета апликациите, ако ги рестриктираат како ќе имаат профит..

    Имаше видео кај шо Цукенберг е пред истражен суд и обвинет зошто неговата компанија дозволила на инстаграм да бидат загрозени етички вредности и дозволено да се шират голи (nudes) фотографии и видеа на милиони малолетни деца, девојчиња, девојки, жени, машки мали деца итн. како скандалот со Телеграм групите. Судијата или шо и да е во САД, го спушти на под, избриша со него подот, овај не знаеше во кој гол да ја тера топката од толку скандали и одговараше со "Амаа, амаа.." ама шо ама? Шо?
     
    Последна измена: 17 октомври 2024 во 16:55
    На Mrs. right, Miss666, st-el и 5 други им се допаѓа ова.