1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да кажам...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од k.i.m, 30 јануари 2014.

  1. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.306
    Допаѓања:
    11.546
    Пол:
    Женски
    Жената што работи на шалтер денес на тераса седиме, и ми вика важно е да искачаш, да не се затвораш во себе, да комуницираш со луѓе..
    Викам, имам јас повеќе виртуал френдс.. Ми рече добро нема врска какви се, на кафе ќе искочите ако ништо друго, ќе се шетате.. Не ме разбра излеа..
     
    На GirlLove, Selena01, FridaodaMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.731
    Допаѓања:
    19.335
    Пол:
    Женски
    Баш така.

    Објавата беше од индиец, во коментарите преовладуваа индијци, арапи.... да не ги наречам животни.
    Сликите не беа од вистински луѓе и деца, туку како од цртани филмови. Али пак беше недолична содржината а и сликите во коментарите.
    Имаше неколку слики од истото шо го спомнав погоре и напишано нешто на индијски, неможев тоа да го преведам, е на тие имаше најмногу лајкови и смешни емоџи.
    Најмногу ми забоде очи тоа шо неколкумина беа ги спомнале и две жени кои беа силувани во Индија, едната незнам која беше а другата беше таа докторката која беше силувана до смрт во болницата, и на овие коментари имаше смешни емоџи.
    Цел пост имаше над 2000 коментари. Не ги читав сите, прочитав само дел, и од тој дел само 3-4 беа пишале дека содржината е навредлива. Другите сите се исмеваа. Претежно беа мажи, да не кажам сите.
    Два пати пријавив, истиот одговор го добив, дека ништо нема да напраат.
    И оставив само коментар на постот, кој знае нека пријави оти постот содржи педофилија и насилство.

    Незнам шо да кажам. И овие луѓе ги примаме тука кај нас. Фуј!
     
    На Miss666, st-el, Feminka22 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.759
    Допаѓања:
    35.257
    Пол:
    Женски
    Ама како така си пријавила. Они се дискриминирани. (facepalm)
     
    На Adidas888 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Dominodancing

    Dominodancing Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2024
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    693
    Пол:
    Машки
    Дали некој/a друг/a обожава да слуша песни од 80те,или јас сум единствен тука? :D
     
    На GirlLove, Liky, Трагедијаупмм и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.425
    Допаѓања:
    5.743
    Пол:
    Женски
    Контра се аргументи? Па само факти извади дечкото. Ништо не излажа, малку има новинари ко него. Се надевам ќе потрае.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    692
    Допаѓања:
    3.134
    Пол:
    Женски
    Не си
     
    На Dominodancing му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ForeverME

    ForeverME Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2024
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    Ако е 50+,сигурно.
     
    На нина122 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Deus ex mahina

    Deus ex mahina Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Одамна на сум слушала, од некој претходен живот :D. Да организираме throwback журки на форумов ;)
     
    На Mumoftwo30, ForeverME и Dominodancing им се допаѓа ова.
  9. EmporioIvankov

    EmporioIvankov Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2023
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    970
    Кои факти, се натегаваа дали било терористичко загрозување или не, кога апелација го прогласува за валидно обвинението и казната, и единствен контра-аргумент 2% доверба.

    Ако е така, дај џабе ги судиме Палчо и остали, не се они криви, ипак 2% доверба, или не знам ќе дојдам ќе ти ја скршам главата, ама кога ќе ме судат, 2% доверба во судството и ќе барам слобода.

    2% бе.
     
  10. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.425
    Допаѓања:
    5.743
    Пол:
    Женски
    Ме зезаш? Па ти као веруваш на судствово? Ни за тие 2% не се. Збор не знаеше да каже.. се правење наудрена демек не се сеќава.. терористичко дело клоца во стомак… жити се. Вилмич е корумпиранка до коска. Као и цело судство. Тажна е.. два пати помала пензија зимала од плата. Па да, заборавивме 78% си ги накачија платите, па сеа малку и е пензијата. И која споредба ти е ова со Палчо??? Жити се. Тоа е аргументот, за апелација, какво бре терористичко дело… кубење на коса на Шекеринска? Као спречиле примопредаја на влада, а владата предадена пред да влезат. Затоа и 2% е многу.
     
  11. Dominodancing

    Dominodancing Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2024
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    693
    Пол:
    Машки
    Супер идеја, throwback party 80s hits, да се провеселеме преку времепловот на youtube, да пуштеме душа на слобода (highfive)
     
  12. EmporioIvankov

    EmporioIvankov Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2023
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    970
    Пратениците не се обични граѓани, пратениците се олицетворение на нивните гласачи, во просек 10,500 луѓе. Ти не можеш делата кон нив да ги рамниш како кон обичен човек. Иди клоцкни полицаец на служба и види дали ќе останеш читава, а и слободна.
    Ако делото ги исполнува условите, тогаш тоа дело им е доделено.
    Второ е намерата, намерата беше собранието да падне, да изиграваат некој квази-пуч.

    Ти колку сакаш нејќи ги СДСМ, обвинението е валидно. Мило ми е што скапуваат во затвор, кој што сеел, тоа и ќе жнее.
     
  13. Feniksgirl

    Feniksgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2022
    Пораки:
    3.425
    Допаѓања:
    5.743
    Пол:
    Женски
    Мене па ми е жал за вакво размислување како тебе. Па супер пошо се пратеници што сакаат можат да прават. Не не можат. Коа ќе сфатиме дека народот дава, ама и народот зима, тогаш ќе мрднеме од мртва точка. Барате од народот да се спротистави да излезе, и коа ќе го направи тоа, терорист е. Па уште се ситиш на неправда. Што не се испозатворат и они тогаш, пошо мама ебаа на се, па и се тепаат у собрание, или не они се пратеници и може што сакаат да прават исто ко и полицијава што ја именуваш. Ќе ја чуваме Вилмич, Зајко, Филипче, Грујо и компанија, зашто они се пратеници па ајде, дупи го народот.
     
    На Трагедијаупмм и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  14. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    3.225
    Допаѓања:
    11.317
    Пол:
    Женски
    :emo:и јас, не само 80ти и 70ти и 60ти, тогаш имаше музика:rock:
     
    На Трагедијаупмм, Dominodancing и SummerGirl им се допаѓа ова.
  15. BeMyFriend

    BeMyFriend Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2023
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    860
    Пол:
    Машки
    На Feniksgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. EmporioIvankov

    EmporioIvankov Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2023
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    970
    Не е дека што сакаат можат да прават, ама мора да се има некоја почит прво спрема функцијата, не со боксови и клоци, туку се решаваат со гласање на избори. Излезете бе на избори луѓе, гласајте, ама гласајте со резон и критичка мисла, а не за партиско вработување. Еве во фамилија имам такви, задоени со партијата, знам дека и доаѓаа по митинзи, и дека пола Македонија ја имаат прошетано со митинг и сендвичи. Денес за награда, имаат добро платени државни функции, дел заслужени, дел не. Дали мислиш дека тие луѓе ќе гласаат против своите утре? Не.

    Пратениците се лицето на нивните гласачи, ние си имаме проблем со гласачите.
     
  17. ForeverME

    ForeverME Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2024
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    Сдк
    На кој му текнало да ја отвори темата Фемина Инстаграм, го хејтам.
    Цел ден седам гладна и дебела..
     
    На Трагедијаупмм му/ѝ се допаѓа ова.
  18. viks5

    viks5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Машки
    Колку и да не го верувам има многу добри поенти во многу од интервјуто. Нема за жал никогаш да се дознае.
     
  19. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    4.196
    Допаѓања:
    23.513
    Често слушам од '80ти, претежно Iron Maiden, ACDC, The Smiths, Blondie, The Talking Heads, Dire Straits, и сл. Ми се свиѓа малце и рап ко Beastie Boys и A Tribe Called Quest, и панк ко Buzzcoks и The Clash, и поп ко Toto и Michael Jackson.

    Има и доста изведувачи со по песна-две што ми се свиѓаат, ко на пример "Don't Stop Believin" и "Any Way You Want It" на Journey, "High on You" на Survivor, "The Break Up Song" на The Greg Kihn Band, "Running Up The Hill" на Kate Bush, "Tell It To My Heart" на Taylor Dayne, "Susanna" на The Art Company, "Just What I Needed" на The Cars, "The Spirit Of Radio" на Rush, "Heat Of The Moment" на Asia, "Fight The Good Fight" на Triumph, "Your Love" на The Outfield, "Somebody’s Watching Me" на Rockwell, "The Boys of Summer" на Don Henley, "I Just Died in Your Arms" на Cutting Crew, "Burning Heart" на Survivor, "867-5309 /Jenny" на Tommy Tutone, "Jessie’s Girl" на Rick Springfield, "Round and Round" на Ratt, "All Out of Love" на Air Supply, и многу други.

    Ете плејлиста ако сака некој. :D
     
    На FriendOfDorothy, Selest, MeowMeow и 6 други им се допаѓа ова.
  20. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.814
    Допаѓања:
    6.042
    Пол:
    Женски
    Во светот постојат млади, талентирани, вредни и упорни луѓе „на тони“ (и многу од нив се далеку подобри од вас) !
     
    На sino.o.oka и halfasoul им се допаѓа ова.