1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сакам да прашам...?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Hipica, 16 март 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.545
    мене да , сега пробав :)
     
    На Smilly му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Ми се свиѓаа бројче многу!!! Е сеа не те знам тебе како изгледаш ама сигурно си најубава а на убав човек се убаво му стои :D

    Марихуана и кока :?: ама од тоа второто е многу поубаво чуството :tmi: а и марихуаната ми мириса одвратно :^)
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    27.003
    За бројче!
    Јас мислам да не правиш толку густи шишки, затоа што имаш мало лице и ќе те скријат :) Направи си шишки ама да бидат по ретки :)
     
  4. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.300
    Допаѓања:
    5.882
    Пол:
    Женски
    Не, а и не ни мислам да пробувам
    :)
     
  5. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.315
    Допаѓања:
    22.129
    Пол:
    Женски
    Имам пробано марихуана пред некој месец,чисто од љубопитност.Чувството беше убаво.Тоа ми беше прв и последен пат. :)
     
  6. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ви работи четот на фејсбук?
    мене не ми го отвара воопшто :^) :devil:
     
  7. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    работи бе маци најнормланоо али знае да забега по малце мене така вчера јас online А ми кажуваат дека не сум
     
  8. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.224
    сдп дали е вистина дека кога некој близок ќе ни замине на оној свет не` гледа од таму???
     
  9. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Мила Ози, да ти кажам дека јас верувам во тоа. Никој не докажал дека тоа е вистина, но јас верувам. Го чувствувам тоа. Не знам зошто, но што и да правам, каде и да сум, буквално во секој момент - дали тежок или лесен, чувствувам како татко ми да е до мене, како да е присутен околу мене, никогаш не се чувствувам осамена. Жими се, верувам дека ме гледа и верувам дека сите починати гледаат, верувам...
     
  10. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.300
    Допаѓања:
    5.882
    Пол:
    Женски
    Верувам дека е. Како што рече Хоупфул , никој до сеа не го докажал тоа.. Но сите веруваат дека тоа е така. Јас мислам дека е така. И не штитат,сите од другиот свет. Душата им е со нас.
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    27.003
    Оззи, ако ти чувствуваш дека те гледа, тогаш е така! Ако го чувствуваш неговото присуство...
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Оззи , ти ништо не си му згрешила на татко ти . Нормално дека те гледа и чува од горе . Така мене татко ми за дедо ми ми кажа .. Те чува , те пази .. гледа на тебе . Верувам во ова .
     
  13. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.332
    Допаѓања:
    5.850
    Ози јас со сите личности со кои почнав да се приврзувам заминаа горе. Сигурна сум дека ме гледаат и се гордеат со тоа што го постигнувам. Баш вчера помислив дека сум луда. Додека седев во кујната го осетив мирисот на баба ми која веќе 5 ипол години е почината, но осетив и дека она е тука во собата. Значи сепак верувам дека не гледаат. :)
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  14. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.672
    Допаѓања:
    15.403
    Пол:
    Женски
    СДП дали знаете нешто против киселини во желудникот?3 дена ми се гадеше и ме болеше желудникот,докторката ми рече да бидамна диета со компири,ориз и супи помалку и лепче...и плус ми дадоа Ранитидин :( немам апетит , ми се грози кога ќе видам јадење..од сношти почнаа да ми се јавуваат киселини..па ХЕЛП плсс :( инаку утре одам да ми земат крв од вена за испитувања... :( Благодарам однапред :) :*
     
  15. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Киселините може да ти се од тоа што не јадеш многу. И мене пред месец и пол ми се гадеше од храна и неколку дена ич немав апетит и почнаа киселини да ми се прават. Ми даваа инфузии со лек реглан на лекар за да ми се смири желудникот и пиев јогурт и млеко. Пробај пиј млеко, јогурт и поткаснувај по малку за ти се смират киселините.
     
  16. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.332
    Допаѓања:
    5.850
    Грл знам и мајка ми има проблеми со киселината и и помага ранитидин. (од малите - така во аптека ги кажувам :) )
     
  17. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    652
    Пол:
    Женски
    Напиј се чај од нане, некои пијат и сода бикарбона, јас препорачувам нане
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    Јогуртот е права работа. Не само што е доволно хранлив, туку ќе ти помогне со маснотиите и со гадењето. Барем мене ми помага така.
    Исто и чајче, какво имаш нане, планинско ... Ама чајот стрикно на полн стомак, зошто ако го пиеш на гладно ќе ти направи чувство на заситеност.
    Полесна храна можеш да јадеш, на пример макарони малку, пире ...
     
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.073
    Обавезно провери си крв, овие симптоми ми се познати, имав нешто слично и јас па излезе хелико бактерија во желудник, многу гадна терапија даваат за тоа, се надевам дека се ќе ти биде во ред, дека нема да ти го најдат ова, оздрави побрзо, поздрав :*
     
  20. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.699
    СДП знае ли некој дали има странска литература во библиотеката Страшо Пинџур ? Сакам Heavier than heaven да ја земам, ама не знам дали ја има да не се акам за џабе. :D
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.